Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser idag

Antal danser: 32

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Maj
Fre22 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm >
Fre24 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre22 19.30-23.00 Hedins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm >
Fre24 19.30-23.00 Hedins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre13 20.00-24.00 Lövgrens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre24 20.00-24.00 Lövgrens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre5 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre24 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre23 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten >
Fre24 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre28 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala >
Fre24 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre28 18.00-22.00 Samzons Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro >
Fre24 18.00-22.00 Samzons Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Fre15 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre24 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre4 21.00-01.00 Matz Bladhs Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland >
Fre24 21.00-01.00 Matz Bladhs Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Fre28 18.00-21.30 Trasthen & Stahren Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg >
Fre24 18.00-21.30 Trasthen & Stahren Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg PRO
Fre28 20.00-24.00 Streaplers Furulundsparken Alafors Alafors Ale Västra Götaland >
Fre24 20.00-24.00 Streaplers Furulundsparken Alafors Alafors Ale Västra Götaland
Fre28 21.00-01.00 Blender Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten >
Fre24 21.00-01.00 Blender Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre19 20.00-23.30 Sweedz Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Fre24 20.00-23.30 Sweedz Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre13 20.00-01.00 Larz Kristerz Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre24 20.00-01.00 Larz Kristerz Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre13 20.00-01.00 Martinez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre24 20.00-01.00 Martinez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre1 20.00-24.00 Framed Karsefors festplats Ysby Laholm Halland >
Fre24 20.00-24.00 Framed Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Fre18 15.00-18.30 Kenneth & Classe Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Fre24 15.00-18.30 Kenneth & Classe Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre22 21.00-01.00 Starlights Kumla hotel Kumla Kumla Örebro >
Fre24 21.00-01.00 Starlights Kumla hotel Kumla Kumla Örebro
Fre4 14.00-17.00 Hazzes Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland >
Fre24 14.00-17.00 Hazzes Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Fre18 21.00-01.00 Expanders Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten >
Fre24 21.00-01.00 Expanders Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Fre28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Rådhustorget Vadstena Vadstena Vadstena Östergötland >
Fre24 21.00-01.00 Lasse Stefanz Rådhustorget Vadstena Vadstena Vadstena Östergötland
Fre13 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre24 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre28 21.00-01.00 Eloge Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland >
Fre24 21.00-01.00 Eloge Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre28 20.00 Black Jack Staffansvallen Staffanstorp Staffanstorp Skåne >
Fre24 20.00 Black Jack Staffansvallen Staffanstorp Staffanstorp Skåne
Fre28 20.00 Perikles Staffansvallen Staffanstorp Staffanstorp Skåne >
Fre24 20.00 Perikles Staffansvallen Staffanstorp Staffanstorp Skåne
Fre19 21.00-01.00 PerHåkans Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre24 21.00-01.00 PerHåkans Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre28 21.00-01.00 Jannez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Fre24 21.00-01.00 Jannez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Fre8 21.00-01.00 Casanovas Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Fre24 21.00-01.00 Casanovas Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Fre12 20.00-24.00 Sounders Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne >
Fre24 20.00-24.00 Sounders Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre28 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Fre24 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre16 Sandins Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Fre24 Sandins Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre22 14.00-17.30 Cedrix Änga Väderstad Väderstad Mjölby Östergötland >
Fre24 14.00-17.30 Cedrix Änga Väderstad Väderstad Mjölby Östergötland PRO