Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser idag

Antal danser: 29

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Mars
Sön21 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön24 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön23 15.00-18.30 Kjell Dahls Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala >
Sön24 15.00-18.30 Kjell Dahls Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Sön16 17.00-21.00 Jannez Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm >
Sön24 17.00-21.00 Jannez Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Sön10 19.00-22.30 Christerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön24 19.00-22.30 Christerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön10 17.00-20.30 Memorys Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge >
Sön24 17.00-20.30 Memorys Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Sön22 15.00-18.00 Ingez Folkets Hus Åkersberga Åkersberga Österåker Stockholm >
Sön24 15.00-18.00 Ingez Folkets Hus Åkersberga Åkersberga Österåker Stockholm PRO
Sön28 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön24 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön24 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön28 16.00-20.00 Foxie Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland >
Sön24 16.00-20.00 Foxie Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Sön13 17.00-21.00 Glenn-Endys Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne >
Sön24 17.00-21.00 Glenn-Endys Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön24 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön11 18.00-22.00 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland >
Sön24 18.00-22.00 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön22 18.30-21.30 BarraBazz Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland >
Sön24 18.30-21.30 BarraBazz Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Sön16 18.00-21.30 Skåningarna Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland >
Sön24 18.00-21.30 Skåningarna Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön14 16.00-20.00 Holens Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala >
Sön24 16.00-20.00 Holens Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön10 18.00-21.30 Mickes Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön24 18.00-21.30 Mickes Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön2 18.00-21.30 Matz Rogers Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg >
Sön24 18.00-21.30 Matz Rogers Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten >
Sön24 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten >
Sön24 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön19 17.30-21.30 PerHåkans Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping >
Sön24 17.30-21.30 PerHåkans Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön21 16.00-19.30 Janne Stefans Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna >
Sön24 16.00-19.30 Janne Stefans Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön4 18.00-22.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Sön24 18.00-22.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön4 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Sön24 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön3 17.00-20.30 Lennart Erlandssons Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland >
Sön24 17.00-20.30 Lennart Erlandssons Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön7 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland >
Sön24 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön15 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne >
Sön24 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön6 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön24 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 Etage Big Band Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön24 Etage Big Band Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Sön24 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm