Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på lördag

Antal danser: 35

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
November
Lör13 19.00-23.00 Husbandet Arbis Linköping Linköping Linköping Östergötland >
Lör23 19.00-23.00 Husbandet Arbis Linköping Linköping Linköping Östergötland
Lör3 21.00-01.00 Wickys Bankiren Västerås Västerås Västerås Västmanland >
Lör23 21.00-01.00 Wickys Bankiren Västerås Västerås Västerås Västmanland
Lör28 19.00-23.00 Highlights Brunna danssportklubb Veddesta Järfälla Stockholm >
Lör23 19.00-23.00 Highlights Brunna danssportklubb Veddesta Järfälla Stockholm Endast förköp
Lör13 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Lör23 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör14 Sannex Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör23 Sannex Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör28 21.00-01.00 Titanix Folkets Hus Bergsåker Bergsåker Sundsvall Västernorrland >
Lör23 21.00-01.00 Titanix Folkets Hus Bergsåker Bergsåker Sundsvall Västernorrland
Lör22 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten >
Lör23 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör22 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland >
Lör23 20.00-24.00 Engdahls Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör21 20.00-24.00 Xplays Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro >
Lör23 20.00-24.00 Xplays Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro
Lör28 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör23 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör18 19.00-23.00 Hedins Folkets Park Färila Färila Ljusdal Gävleborg >
Lör23 19.00-23.00 Hedins Folkets Park Färila Färila Ljusdal Gävleborg
Lör28 19.00-23.00 Expanders Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping >
Lör23 19.00-23.00 Expanders Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör28 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Lör23 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör6 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland >
Lör23 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör9 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala >
Lör23 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 Eloge Hotell Havsbaden Grisslehamn Norrtälje Stockholm >
Lör23 Eloge Hotell Havsbaden Grisslehamn Norrtälje Stockholm
Lör16 20.00-24.00 Eklöfs Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland >
Lör23 20.00-24.00 Eklöfs Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör8 18.00-21.30 Memorys Höganlid Hycklinge Hycklinge Kinda Östergötland >
Lör23 18.00-21.30 Memorys Höganlid Hycklinge Hycklinge Kinda Östergötland
Lör10 21.00-01.00 Casanovas Linköping konsert & kongress Linköping Linköping Östergötland >
Lör23 21.00-01.00 Casanovas Linköping konsert & kongress Linköping Linköping Östergötland Endast kortbetalning
Lör22 Lasse Stefanz Moraparken Mora Mora Dalarna >
Lör23 Lasse Stefanz Moraparken Mora Mora Dalarna
Lör8 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör23 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör20 20.00-24.00 Jannez Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland >
Lör23 20.00-24.00 Jannez Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör16 19.00-23.00 Holidays Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping >
Lör23 19.00-23.00 Holidays Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör17 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Lör23 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör1 19.00-23.00 Mats Bergmans Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar >
Lör23 19.00-23.00 Mats Bergmans Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Lör20 21.00-01.00 Chiquita Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Lör23 21.00-01.00 Chiquita Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör28 19.00-23.00 Holens Rosendalsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm >
Lör23 19.00-23.00 Holens Rosendalsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör28 20.00-01.00 Callinaz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten >
Lör23 20.00-01.00 Callinaz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 20.00-01.00 Mannerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten >
Lör23 20.00-01.00 Mannerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör6 19.00-23.00 Donaldz Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland >
Lör23 19.00-23.00 Donaldz Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne >
Lör23 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör8 21.00-01.00 Foxie Tuna bygdegård Alunda Alunda Östhammar Uppsala >
Lör23 21.00-01.00 Foxie Tuna bygdegård Alunda Alunda Östhammar Uppsala
Lör28 Black Jack Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland >
Lör23 Black Jack Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör28 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör23 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör10 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Lör23 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm