Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på lördag

Antal danser: 40

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Lör18 Grönztrömz Arholma dansbana Arholma Norrtälje Stockholm >
Lör27 Grönztrömz Arholma dansbana Arholma Norrtälje Stockholm
Lör4 21.00-01.00 Casanovas Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping >
Lör27 21.00-01.00 Casanovas Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping
Lör18 20.00-01.00 Boogart Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten >
Lör27 20.00-01.00 Boogart Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör18 20.00-01.00 Shake Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten >
Lör27 20.00-01.00 Shake Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör24 20.00 Bengt-Arvids Dansbanan Sjönevad Sjönevad Falkenberg Halland >
Lör27 20.00 Bengt-Arvids Dansbanan Sjönevad Sjönevad Falkenberg Halland
Lör20 20.00-23.30 Mickes Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg >
Lör27 20.00-23.30 Mickes Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör20 21.00-01.00 Larz Kristerz Eklidens Festplats Västra Harg Mjölby Östergötland >
Lör27 21.00-01.00 Larz Kristerz Eklidens Festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör10 21.00-01.00 Scotts Folkets hus Rolfstorp Rolfstorp Varberg Halland >
Lör27 21.00-01.00 Scotts Folkets hus Rolfstorp Rolfstorp Varberg Halland
Lör17 21.00-01.00 Barbados Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala >
Lör27 21.00-01.00 Barbados Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör1 21.00-01.00 Ninnas Folkets Park Skillingmark Skillingmark Eda Värmland >
Lör27 21.00-01.00 Ninnas Folkets Park Skillingmark Skillingmark Eda Värmland
Lör28 Callinaz Folkets Park Vretstorp Vretstorp Hallsberg Örebro >
Lör27 Callinaz Folkets Park Vretstorp Vretstorp Hallsberg Örebro
Lör10 Lasse Stefanz Folkets Park Värestorp Värestorp Kristianstad Skåne >
Lör27 Lasse Stefanz Folkets Park Värestorp Värestorp Kristianstad Skåne
Lör2 20.00-00.30 Thor Görans & Agneta Olzzon Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör27 20.00-00.30 Thor Görans & Agneta Olzzon Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör22 21.00-01.00 Streaplers Hasselbacken Finspång Regna Finspång Östergötland >
Lör27 21.00-01.00 Streaplers Hasselbacken Finspång Regna Finspång Östergötland
Lör28 19.00-22.30 Olle Kjells Hede folkpark Hede Härjedalen Jämtland >
Lör27 19.00-22.30 Olle Kjells Hede folkpark Hede Härjedalen Jämtland PRO
Lör19 22.00-02.00 Strike Hede hembygdsgård Hede Härjedalen Jämtland >
Lör27 22.00-02.00 Strike Hede hembygdsgård Hede Härjedalen Jämtland
Lör21 21.00-01.00 Curt Hallqvists Hotell Wettern Karlsborg Karlsborg Västra Götaland >
Lör27 21.00-01.00 Curt Hallqvists Hotell Wettern Karlsborg Karlsborg Västra Götaland
Lör7 20.00-02.00 Date Kolsnäsparken Sunne Sunne Sunne Värmland >
Lör27 20.00-02.00 Date Kolsnäsparken Sunne Sunne Sunne Värmland
Lör7 20.00-02.00 Jannez Kolsnäsparken Sunne Sunne Sunne Värmland >
Lör27 20.00-02.00 Jannez Kolsnäsparken Sunne Sunne Sunne Värmland
Lör3 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör27 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör14 19.00-23.00 Ola & Jag Nunisparken Gällivare Gällivare Gälivare Norrbotten >
Lör27 19.00-23.00 Ola & Jag Nunisparken Gällivare Gällivare Gälivare Norrbotten
Lör26 20.00-24.00 Blender Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör27 20.00-24.00 Blender Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör7 20.00-24.00 Glenn-Endys Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland >
Lör27 20.00-24.00 Glenn-Endys Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Lör9 19.00-23.00 Skåningarna Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör27 19.00-23.00 Skåningarna Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Lör11 21.00-01.00 Fernandoz Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland >
Lör27 21.00-01.00 Fernandoz Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Lör7 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne >
Lör27 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör24 21.00-01.00 Martinez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Lör27 21.00-01.00 Martinez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Lör18 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg >
Lör27 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör13 21.00-01.00 Framed Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten >
Lör27 21.00-01.00 Framed Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Lör23 22.00-02.00 Black Jack Udden Tärnaby Tärnaby Storuman Västerbotten >
Lör27 22.00-02.00 Black Jack Udden Tärnaby Tärnaby Storuman Västerbotten
Lör21 20.00 Maximalt Utsikten Vagnhärad Vagnhärad Trosa Södermanland >
Lör27 20.00 Maximalt Utsikten Vagnhärad Vagnhärad Trosa Södermanland
Lör3 20.00-24.00 Donnez Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland >
Lör27 20.00-24.00 Donnez Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör28 20.00 Rivalerna Vadstena camping Vadstena Vadstena Östergötland >
Lör27 20.00 Rivalerna Vadstena camping Vadstena Vadstena Östergötland
Lör13 Hanes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Lör27 Hanes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör6 Backup Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Lör27 Backup Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör6 Pia Pihlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Lör27 Pia Pihlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör18 19.00-23.00 Hans Rytterströms Vilsta sporthotell Eskilstuna Vilsta Eskilstuna Södermanland >
Lör27 19.00-23.00 Hans Rytterströms Vilsta sporthotell Eskilstuna Vilsta Eskilstuna Södermanland
Lör22 Eloge Västgård Game Fair Kall Åre Jämtland >
Lör27 Eloge Västgård Game Fair Kall Åre Jämtland
Lör22 Mickeys Västgård Game Fair Kall Åre Jämtland >
Lör27 Mickeys Västgård Game Fair Kall Åre Jämtland
Lör10 20.00-23.30 Peos Åkessons Loge Brålanda Vänersborg Västra Götaland >
Lör27 20.00-23.30 Peos Åkessons Loge Brålanda Vänersborg Västra Götaland