Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Non-stop danser

Antal danser: 101

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Fre27 19.00-24.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 19.00-24.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 20.00-01.30 Dansbandskungen Åhaga Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre27 20.00-01.30 Scotts Åhaga Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 21.00-02.00 Foxie Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör28 21.00-02.00 Voize Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör28 19.00-24.00 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Lör28 19.00-24.00 Expanders Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Lör28 21.30-02.00 Diamantorkestern Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör28 21.30-02.00 Larz Kristerz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Oktober
Fre04 20.00-02.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre04 20.00-02.00 Perikles Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör05 20.00-01.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör05 20.00-01.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör05 20.00-02.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör05 20.00-02.00 Mickeys Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre18 19.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Date Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Excess Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Perikles Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 20.00-01.00 Black Jack Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Lör19 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Expanders Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Foxie Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 PerHåkans Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 21.00-01.00 Freqvens Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Lör19 21.00-01.00 Ljaps Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Sön20 18.00-22.00 Jannez Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön20 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre25 20.00-01.00 Blender Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Fre25 20.00-01.00 Casanovas Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Lör26 19.00-00.30 Casanovas Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör26 Date Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör26 Expanders Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör26 Jannez Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Tor31 Glenn-Endys Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Tor31 Matz Bladhs Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
November
Fre01 20.00-01.00 Casanovas Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre01 20.00-01.00 Wahlströms Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Lör02 20.00-24.00 Martinez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör02 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör02 Grönwalls Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör02 Tonix Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Tis05 Black Jack Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Tis05 Donnez Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Lör09 18.00-22.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör09 18.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör09 20.00-00.30 Bhonus Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör09 20.00-00.30 Foxie Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör09 19.00-23.30 Arlanda Big Band Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör09 19.00-23.30 Hasse Ling and his Syncopators of Swing Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Sön10 17.00-22.00 Callinaz Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Sön10 17.00-22.00 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre15 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre15 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre15 20.00-02.00 Voyage Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör16 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör16 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör16 20.00-02.00 Shine Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Ons20 19.00-22.30 Jive Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons20 19.00-22.30 Löpsjötorparns Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre22 20.00-01.00 Ej fastställt Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre22 20.00-01.00 Mannerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre22 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre22 Lasse Stefanz Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör23 20.00-01.00 Callinaz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör23 20.00-01.00 Mannerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
December
Lör07 19.00-23.30 Ej fastställt Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör21 Dansbandskungen Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör21 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Ons25 20.00-01.00 Foxie Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons25 20.00-01.00 Martinez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre27 19.00-23.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Fre27 19.00-23.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Fre27 19.00-24.00 Blender Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre27 19.00-24.00 Casanovas Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör28 20.00-01.00 Ron Thomson Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 20.00-01.00 Stage Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Januari 2020
Fre03 20.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre03 20.00-01.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör04 20.00-01.00 Blender Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör04 20.00-01.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön05 21.00-02.00 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Sön05 21.00-02.00 Expanders Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Sön05 21.00-02.00 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Februari
Fre07 19.00-03.00 Expanders Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre07 19.00-03.00 Highlights Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre07 19.00-03.00 Voyage Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör08 19.00-03.00 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör08 19.00-03.00 Shake Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör08 19.00-03.00 Xplays Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Mars
Sön15 Alvenfors Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
April
Lör04 Blender Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör04 Casanovas Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre24 20.00-01.00 Foxie Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre24 20.00-01.00 Mickeys Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör25 19.00-01.00 Casanovas Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 19.00-01.00 Wahlströms Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 19.00-01.00 Xplays Mjölby ishall Mjölby Mjölby Östergötland
Lör25 20.00-01.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör25 20.00-01.00 Foxie Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten