Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser två veckor framåt

Antal danser: 343

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Sön22 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 17.00-21.00 Cedrix Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön22 15.00-18.30 Junix Boglösa bygdegård Enköping Boglösa Enköping Uppsala
Sön22 17.00 Eva & Ingvar Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping
Sön22 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Sön22 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön22 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön22 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön22 14.00-17.00 Eklöfs Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön22 18.00-22.00 Black Jack GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön22 19.00 Rent drag Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Sön22 18.30-21.30 Agneta & Peter Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Sön22 18.00-21.30 Avant Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön22 18.00-21.30 Ej fastställt Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön22 17.30-21.30 Excess Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön22 16.00-19.30 Remix Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön22 17.00-20.30 Kjell-Reines Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Sön22 17.00-20.30 Tomaz & Co Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön22 18.00-22.00 Engdahls Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön22 17.00-20.30 Lars Erikssons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön22 13.00-16.00 Zethzons Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön22 18.00-22.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön22 Erik Lihms med Git Persson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 14.00-17.00 Edwings Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån23 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån23 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 20.00-23.00 Woytek kvartett Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån23 18.00-21.30 Donnez Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån23 Erik Lihms med Git Persson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Sounders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis24 13.00-16.00 BarraBazz Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis24 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis24 19.00-22.30 Donnez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis24 18.00-21.30 Holens Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis24 15.00-19.00 Trasthen & Stahren Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis24 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis24 18.00-21.30 Cedrix Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis24 14.45-17.30 Tång & Co Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland PRO
Tis24 19.30-23.00 Sweedz Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis24 19.00-22.30 Trippix Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis24 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis24 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis24 15.00-19.00 Kjell-Reines Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne PRO
Tis24 Erik Lihms med Git Persson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Sounders Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons25 19.00-21.30 Duo Blå Antens Såg Anten Alingsås Västra Götaland
Ons25 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons25 19.00-22.30 Agneta & Peter Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons25 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 19.00-22.00 Karl-Erik Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons25 19.00-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Ons25 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons25 18.00-21.00 Duo Vi Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons25 18.00-21.30 Hedins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons25 17.00-20.30 Cedrix Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons25 13.30-17.00 Eklöfs Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons25 17.00-20.00 Kjell Dahls Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons25 Bendéns Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons25 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons25 13.00 Bex:s Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons25 Barbados Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Erik Lihms med Git Persson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor26 13.00-16.00 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor26 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor26 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 18.00-21.30 Gott & Blandat Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor26 21.00-01.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Erkheikki Erkheikki Pajala Norrbotten
Tor26 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor26 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor26 13.00-17.00 BarraBazz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor26 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor26 18.30-22.30 Mats Bergmans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor26 19.00-21.45 Sannex Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 12.00-15.00 Janne Stefans Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor26 13.00-16.00 Karl-Erik Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Tor26 18.45 Rent drag Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Tor26 Memorys Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne
Tor26 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor26 Erik Lihms med Git Persson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 19.30-23.00 Engdahls Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre27 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Mats Bergmans Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre27 19.00-23.00 Jannez Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre27 18.00-22.00 Cedrix Folkets Hus Bromölla Bromölla Bromölla Skåne PRO
Fre27 18.00-21.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten PRO
Fre27 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre27 19.00-23.00 Tång & Co Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre27 19.00-23.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre27 20.00-24.00 Eloge Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre27 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge
Fre27 21.00-01.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Fre27 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 21.00-01.00 Skåningarna Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre27 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre27 13.00-16.00 Zethzons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre27 21.00-01.00 Black Jack Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre27 15.00-18.30 Kalle & Stefan Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre27 21.00-01.00 Starlights Kumla hotel Kumla Kumla Örebro
Fre27 20.00-24.00 Casanovas Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre27 19.00-24.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 19.00-24.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 19.00-22.30 Bo Liljedahl Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre27 Maximalt Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre27 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre27 20.00-24.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre27 14.00-17.00 Patrick Eklöf Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Fre27 Lasse Stefanz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre27 19.00-23.00 Likes Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre27 20.00-24.00 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Fre27 20.00-24.00 Streaplers Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre27 18.30-22.00 Matz Lennarts Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre27 19.00-22.30 Pär Norlings Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Svantes Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre27 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 Jive Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre27 14.00-17.00 Kjell Dahls Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Fre27 20.00-01.30 Dansbandskungen Åhaga Borås Borås Borås Västra Götaland
Fre27 20.00-01.30 Scotts Åhaga Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 18.00-22.00 Samzons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör28 22.00-02.00 The Playtones Borgholm 11:2 Borgholm Borgholm Kalmar
Lör28 20.00-24.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör28 19.00-23.00 Gunhild Carling Family Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör28 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör28 20.00-24.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör28 20.00 Lena Pålsson & Robban Folkets Hus Jämjö Jämjö Karlskrona Blekinge
Lör28 19.00-23.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 21.00-02.00 Foxie Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör28 21.00-02.00 Voize Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör28 22.00-02.00 Jive Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 Eloge Hotell Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör28 Date Håkans Bar Brålanda Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Lör28 18.00-22.00 Tottes Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Lör28 20.00-24.00 Skåningarna Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 Scotts Kärragärde La'a Hökerum Ulricehamn Västra Götaland
Lör28 19.00-24.00 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Lör28 19.00-24.00 Expanders Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Lör28 Maximalt Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Lör28 19.30-24.00 Jackpots Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör28 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lövåsgården Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör28 Martinez Mannes krog Sveg Sveg Härjedalen Jämtland
Lör28 19.00-23.00 Highlights Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Sannex Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland
Lör28 21.00-01.00 Fernandoz Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör28 19.00-23.00 BarraBazz Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör28 19.00-23.00 Mats Bergmans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör28 21.00-01.00 Barbados Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör28 21.00-01.00 Holmssons Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör28 Perikles Rosenhagen Anderslöv Anderslöv Trelleborg Skåne
Lör28 21.00-01.00 Titanix Smedjan Pajala Pajala Pajala Norrbotten
Lör28 Chapelle Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör28 20.00-24.00 Likes Sundsta säteri Norrtälje Sundsta Norrtälje Stockholm
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör28 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör28 21.30-02.00 Diamantorkestern Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör28 21.30-02.00 Larz Kristerz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör28 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör28 19.30-23.00 Ankies Åkerby herrgård Nora Nora Nora Örebro Linde dansklubb
Sön29 15.00-17.30 CJ Big Band Berga teater Åkersberga Åkersberga Österåker Stockholm
Sön29 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 17.00 Diggarna Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping
Sön29 18.00-21.30 Jive Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön29 18.00-22.00 Lövgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Sön29 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön29 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön29 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön29 18.00-21.30 Thor Görans & Agneta Olzzon Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön29 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön29 18.00-21.00 Sven-Rogers Forsmoträffen Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön29 15.00-18.30 Edwings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön29 18.00-22.00 PerHåkans Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön29 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön29 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön29 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön29 12.00-15.00 Janne Stefans Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön29 17.00-20.30 Svantes Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön29 18.00-22.00 Alvenfors Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön29 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 Sten & Stanley Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 18.00-21.00 Kalle & Stefan Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Mån30 19.00-22.00 Spelfinkarna Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån30 12.00-14.30 Bengt Åkerberg Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån30 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 20.00-23.00 Jambalaya Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 14.00-17.30 Hedins Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån30 19.00-22.00 Serenad Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån30 14.00-17.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån30 18.00-21.30 Sandins Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån30 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Oktober
Tis1 13.00-16.00 Leif Hermanssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis1 13.30-17.00 Sandins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis1 13.00-16.00 Ingez Cabinen Märsta Märsta Sigtuna Stockholm
Tis1 19.00-22.30 Lövgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis1 13.00-16.00 Tomaz & Co Folkets Hus Tumba Segersjö Botkyrka Stockholm SPF
Tis1 16.00-20.00 Hazzes Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis1 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis1 15.00-19.00 Gott & Blandat Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis1 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis1 14.45-17.30 Janne Stefans Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland PRO
Tis1 19.30-23.00 Rent drag Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis1 19.00-22.30 Charlies Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tis1 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis1 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis1 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis1 16.00-19.30 Stisses Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons2 19.00-21.30 Connys Antens Såg Anten Alingsås Västra Götaland
Ons2 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 Mickeys Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 19.00-22.00 Mickes Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons2 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons2 18.00-21.30 Bob Stevens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons2 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons2 18.00-21.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons2 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons2 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons2 19.00-22.00 Eklöfs Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons2 18.00-21.30 Cedrix Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Ons2 16.00-20.00 Trippz Parken Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons2 18.00-21.30 Pär Norlings Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Ons2 Engdahls Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons2 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons2 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons2 13.00 Lars Erikssons Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons2 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons2 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons2 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor3 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor3 Mickeys Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor3 13.00-16.00 Jive Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Tor3 19.00-23.00 Perikles Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tor3 18.00-21.00 Svantes Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor3 13.00-17.00 Znits Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor3 18.30-22.30 Micke Ahlgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor3 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor3 18.00-21.30 Hedins Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Tor3 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre4 19.30-23.00 Rose-Maries Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre4 15.00-18.00 Spelfinkarna Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland PRO
Fre4 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre4 18.00-22.00 Roger Lindbloms Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Fre4 19.00-22.30 Jive Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre4 20.00-02.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre4 20.00-02.00 Perikles Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre4 13.30-17.00 Pär Norlings Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre4 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre4 21.00-01.00 Casanovas Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre4 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre4 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre4 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre4 14.00-17.30 Eklöfs Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre4 20.00-24.00 Blender Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre4 19.00-23.00 Mats Bergmans Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre4 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Fre4 18.30-21.30 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre4 19.00-23.00 Löpsjötorparns Ordenshuset Vitsand Vitsand Torsby Värmland PRO
Fre4 14.00-18.00 Strike Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre4 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre4 15.00-18.30 Trasthen & Stahren Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre4 Larz Kristerz Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre4 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre4 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre4 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre4 20.00-24.00 Vetlanda Dragspelsklubb Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Lör5 20.00-01.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör5 20.00-01.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör5 19.00-22.30 Pär Norlings Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör5 Casanovas Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör5 20.00-24.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Lör5 19.00-22.30 Mickes Folkets Hus Lajksjö Lajksjö Dorotea Västerbotten
Lör5 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör5 19.00-23.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Lör5 20.00-02.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör5 20.00-02.00 Mickeys Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör5 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Lör5 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Lör5 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör5 Jannez Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör5 18.00-21.30 Mogna Män Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Lör5 19.00-23.00 PerHåkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör5 18.00-22.00 Holens Jakobsbergs folkhögskola Jakobsberg Järfälla Stockholm
Lör5 Callinaz Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör5 20.00-24.00 Matz Bladhs Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör5 20.00-24.00 Glenn-Endys Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör5 21.00 BIK Dance Orchestra Lerdalshöjden Rättvik Rättvik Rättvik Dalarna
Lör5 20.00-24.00 Mats Bergmans Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör5 19.00-22.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör5 21.00-01.00 Larz Kristerz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Lör5 20.00-24.00 Black Jack Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör5 21.00-01.00 Streaplers Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör5 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör5 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör5 18.00-21.30 Kjell Dahls Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön6 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 18.00-21.00 Serenad Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön6 17.00 Charlies Bredaryds bygdegård Bredaryd Värnamo Jönköping
Sön6 17.00-21.00 PerHåkans Ebba dansklubb Tullinge Tullinge Botkyrka Stockholm
Sön6 18.00-21.30 Martinez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön6 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Sön6 15.00-19.00 Memorys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön6 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön6 17.00-21.00 Black Jack Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön6 14.00-17.00 Kenneth & Classe Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön6 17.00-21.00 Lövgrens Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön6 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön6 18.00-21.00 Hardys Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland
Sön6 16.00-20.00 Matz Rogers Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön6 18.00-22.00 Date Kolsnäslogen Sunne Sunne Sunne Värmland
Sön6 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön6 16.00-19.30 Jonnys Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön6 13.00-16.00 Holens PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön6 17.00-20.30 Trebello Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön6 18.00-22.00 Jannez Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Sön6 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön6 17.00-21.00 Skåningarna Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön6 13.00-16.00 Arne Fernlöfs Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön6 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön6 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön6 On Cue Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm