Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i september

Antal danser: 33

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September 2020
Ons28 18.00-21.30 Sounders Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons2 18.00-21.30 Sounders Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons28 18.00-21.30 Hedins Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg >
Ons2 18.00-21.30 Hedins Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Fre2 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre4 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 14.00-17.00 Stisses Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland >
Fre4 14.00-17.00 Stisses Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Lör1 19.00-23.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala >
Lör5 19.00-23.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 18.00-21.30 Samzons Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg >
Lör5 18.00-21.30 Samzons Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön28 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland >
Sön6 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån28 14.00-17.30 Junix Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm >
Mån7 14.00-17.30 Junix Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån28 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån7 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Tis28 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Tis8 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons28 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Ons9 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons28 17.00-20.30 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland >
Ons9 17.00-20.30 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons8 13.00-16.00 Jirix med Glenn Adolfsson Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland >
Ons9 13.00-16.00 Jirix med Glenn Adolfsson Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Fre28 18.00-21.30 Matz Rogers Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre11 18.00-21.30 Matz Rogers Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre4 20.00-24.00 Rent drag Älvkullen Höör Höör Höör Skåne >
Fre11 20.00-24.00 Rent drag Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Sön28 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön13 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön28 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön13 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Mån3 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån14 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons28 18.00-21.30 Glenn-Endys Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons16 18.00-21.30 Glenn-Endys Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons11 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons16 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Mickeys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre18 20.00-24.00 Mickeys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör17 19.00-23.00 Mats Bergmans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping >
Lör19 19.00-23.00 Mats Bergmans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Sön15 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Sön20 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön18 18.00-22.00 Alvenfors Törringelund Oxie Malmö Skåne >
Sön20 18.00-22.00 Alvenfors Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån28 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån21 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis28 18.00-21.30 Henke & Kent Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland >
Tis22 18.00-21.30 Henke & Kent Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons10 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland >
Ons23 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Tor9 18.30-22.30 Matz Rogers Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne >
Tor24 18.30-22.30 Matz Rogers Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre13 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne >
Fre25 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör28 20.00-24.00 Kenthas Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland >
Lör26 20.00-24.00 Kenthas Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Sön20 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland >
Sön27 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Ons22 18.00-21.30 Fernandoz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland >
Ons30 18.00-21.30 Fernandoz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons17 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons30 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland