Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i september

Antal danser: 274

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Sön1 18.00-22.00 Casanovas Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön1 18.00-22.00 Callinaz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Sön1 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Boden Norrbotten
Sön1 17.00-20.30 Gott & Blandat Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Sön1 15.00-19.00 M & M Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön1 18.00-22.00 Xplays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön1 17.00-21.00 Highlights Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Sön1 17.00-21.00 Blender Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön1 13.00-16.00 Bosse Franks PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön1 18.00-22.00 Donnez Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön1 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön1 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön1 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån2 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Mån2 1.00-21.30 Micke Ahlgrens Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis3 18.30-22.00 Hazzes Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis3 18.30-22.30 Holidays Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis3 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis3 16.00-20.00 Orient Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis3 19.00-23.00 Foxie Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tis3 19.00-22.00 Jonnys Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Ons4 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons4 18.00-21.30 Hedins Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons4 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons4 16.00-20.00 Erik Arnolds Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons4 18.00-23.00 Foxie Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Ons4 18.00-23.00 Wahlströms Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Ons4 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons4 19.00-22.00 Janssons orkester Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons4 18.30-22.30 Holidays Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons4 17.00-20.00 Holens Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons4 18.00-21.30 Junix Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Ons4 17.00-20.30 Renés favoriter Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons4 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor5 19.00-23.00 Black Jack Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor5 18.00-21.00 Ingvar & Co Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor5 18.00-22.00 Mats Bergmans Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor5 18.30-22.30 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor5 19.00-21.45 Blender Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor5 18.00-22.00 Callinaz Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Tor5 18.00-22.00 Jump4joy Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Tor5 19.00-23.00 Casanovas Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre6 19.30-23.00 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre6 20.00-24.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Boden Norrbotten
Fre6 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre6 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre6 19.00-23.00 Avant Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre6 19.00-23.00 Samzons Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre6 14.00-17.30 Lars Erikssons Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre6 20.00-23.30 Diggarna Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre6 20.00-24.00 Bengt-Arvids Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Fre6 19.00-23.00 Junix Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermaland
Fre6 19.00-23.00 Black Jack Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre6 Thor Görans & Agneta Olsson Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre6 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre6 Callinaz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre6 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre6 15.00-18.30 Gott & Blandat Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre6 21.00-01.00 Expanders Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland
Fre6 20.00-24.00 Mats Bergmans Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör7 21.00-01.00 Black Jack Balders Hage Häradsbäck Älmhult Kronoberg
Lör7 21.00-01.00 Wahlströms Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Lör7 19.00-24.00 Callinaz Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör7 19.00-24.00 Voize Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör7 20.00-01.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör7 20.00-24.00 Mats Bergmans Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör7 19.00-22.00 Humbles Folkets Park Malmö Malmö Malmö Skåne
Lör7 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör7 Expanders Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör7 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör7 Mannerz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör7 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör7 20.00-24.00 Sounders Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör7 20.00-24.00 Lövgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör7 18.00-21.30 Matz Rogers Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön8 18.00-22.00 Highlights Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön8 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Kenneth & Classe Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön8 18.00-22.00 Wahlströms Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön8 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön8 18.00-22.00 Glenn-Endys Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön8 18.00-22.00 Chiquita Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön8 19.00-22.30 BarraBazz Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån9 14.00-17.00 Cedrix Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån9 13.30-17.00 Samzons Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån9 18.00-21.30 Chiquita Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis10 18.30-22.00 Bendéns Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis10 18.30-22.00 Hazzes med Maria Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis10 18.00-22.00 Humbles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis10 19.00-22.00 Samzons Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis10 16.00-19.30 Kenneth & Classe Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons11 13.30-17.00 Tång & Co Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons11 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Ons11 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons11 Kjell Dahls Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons11 17.00-20.00 Kenneth Hertz Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons11 13.00-16.00 Cedrix Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor12 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor12 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor12 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor12 13.00-17.00 Junix Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor12 18.30-22.30 Lövgrens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor12 19.00-21.45 Casanovas Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 19.00-23.00 Blender Säterdalen Säter Säter Dalarna
Tor12 Ingvar Fahsts Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne
Fre13 19.00-23.00 Lövgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre13 18.00-22.00 Tomaz & Co Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre13 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre13 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre13 14.00-17.00 Junix Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre13 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 19.00-22.30 Charlies Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre13 19.00-23.00 Callinaz Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre13 19.00-23.00 Matz Rogers Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Fre13 19.00-22.30 Christerz Torpet Bräcke Bräcke Bräcke Jämtland
Fre13 20.00-24.00 Engdahls Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre13 20.00-24.00 Foxie Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre13 Chiquita Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör14 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Lör14 Strike Folkets Hus Ytterhogdal Ytterhogdal Härjedalen Jämtland
Lör14 19.00-23.00 Blender Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör14 20.00-24.00 Matz Rogers Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör14 20.00-24.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör14 19.00-22.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör14 20.00-24.00 Casanovas Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör14 20.00-24.00 Flamingokvintetten Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör14 Chiquita Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön15 15.00-19.00 Cedrix Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön15 17.00-21.00 Holidays Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön15 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön15 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön15 18.00-22.00 Blender Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Sön15 17.00-21.00 Excess Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Sön15 18.00-21.30 Mogna Män Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön15 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön15 18.00-22.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön15 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån16 Thor Görans & Agneta Olsson Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån16 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån16 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Mån16 17.00-20.30 Kalle & Stefan Ryssbygården Ryssby Ljungby Kronoberg PRO
Mån16 18.00-21.30 Holidays Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån16 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 Thor Görans & Agneta Olsson Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis17 18.00-21.30 Mogna Män Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis17 19.00-23.00 Jannez Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tis17 19.00-22.00 Löpsjötorparns Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis17 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 Thor Görans & Agneta Olsson Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 18.00-21.30 Skåningarna Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons18 19.00-22.00 BarraBazz Lohärads bygdegård Lohärad Norrtälje Stockholm
Ons18 19.00-22.30 Finezze Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons18 17.00-20.00 Samzons Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons18 17.00-20.30 Bosse Franks Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping PRO
Ons18 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons18 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 14.00-17.00 Lars Erikssons Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland
Tor19 19.00-23.00 Skåningarna Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor19 17.00-20.30 Dönnes & Hansson Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Tor19 18.00-21.00 Mogna Män Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor19 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor19 18.30-22.30 Glenn-Endys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor19 19.00-21.45 Date Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor19 19.00-23.00 Callinaz Säterdalen Säter Säter Dalarna
Tor19 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre20 18.00-22.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Filipstad Filipstad Filipstad Värmland PRO
Fre20 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre20 15.00-18.30 Holens Folkets Hus Tranås Tranås Tranås Jönköping PRO
Fre20 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre20 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre20 19.00-23.00 Bob Stevens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre20 19.00-23.00 Martinez Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre20 20.00-24.00 Fernandoz Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre20 20.00-24.00 Donnez Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre20 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre20 Micke Ahlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör21 19.00-23.00 Kjell Dahls Ekebyskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör21 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör21 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör21 20.00-24.00 Foxie Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör21 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör21 20.00-24.00 Hedins Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör21 20.00-24.00 Skåningarna Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör21 Mannerz Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör21 21.00-01.00 Ej fastställt Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör21 21.00-01.00 Callinaz Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör21 20.00-24.00 Engdahls Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör21 20.00-24.00 Sannex Sägnernas Hus Sandhem Mullsjö Jönköping
Lör21 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 17.00-21.00 Cedrix Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön22 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Sön22 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön22 17.00-20.30 Kjell-Reines Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Sön22 18.00-22.00 Engdahls Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön22 17.00-20.30 Lars Erikssons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön22 18.00-22.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån23 14.00-17.00 Edwings Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån23 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tis24 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 19.00-22.30 Donnez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis24 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis24 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis24 18.00-22.00 Skåningarna Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis24 15.00-19.00 Kjell-Reines Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons25 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons25 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons25 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons25 18.00-21.30 Hedins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons25 17.00-20.30 Cedrix Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons25 17.00-20.00 Kjell Dahls Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Tor26 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor26 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor26 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor26 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor26 18.30-22.30 Mats Bergmans Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor26 19.00-21.45 Sannex Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 Memorys Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne
Tor26 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 19.30-23.00 Engdahls Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre27 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Mats Bergmans Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre27 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre27 19.00-23.00 Tång & Co Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre27 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 21.00-01.00 Skåningarna Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre27 20.00-24.00 Bob Stevens Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Fre27 15.00-18.30 Kalle & Stefan Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre27 19.00-24.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre27 19.00-22.30 Bo Liljedahl Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre27 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre27 14.00-17.00 Patrick Eklöf Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Fre27 18.00-21.30 Samzons Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre27 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Svantes Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre27 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 Kjell Dahls Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland
Lör28 20.00-24.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör28 20.00 Lena Pålsson & Robban Folkets Hus Jämjö Jämjö Karlskrona Blekinge
Lör28 Holidays Folkets Hus Svanskog Svanskog Säffle Värmland
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 Date Håkans Bar Brålanda Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Skåningarna Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör28 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lövåsgården Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör28 19.00-23.00 Highlights Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör28 21.00-01.00 Fernandoz Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör28 19.00-23.00 BarraBazz Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör28 19.00-23.00 Mats Bergmans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör28 Perikles Rosenhagen Anderslöv Anderslöv Trelleborg Skåne
Lör28 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör28 21.00-01.00 Blender Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör28 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Sön29 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön29 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön29 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön29 18.00-21.30 Thor Görans & Agneta Olsson Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön29 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön29 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön29 17.00-21.00 Foxie Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Sön29 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön29 17.00-20.30 Svantes Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön29 18.00-22.00 Alvenfors Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön29 Wahlströms Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm