Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i juli

Antal danser: 320

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Lör1 Barbados Boggbergets festplats Evertsberg Älvdalen Dalarna
Lör1 Lasse Stefanz Ekbacken Skirö Skirö Vetlanda Jönköping
Lör1 21.00-01.00 Chuck Berry Mania Ekliden Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör1 21.00-01.00 Dennis & The Rocktones Ekliden Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör1 21.00-01.00 Wizex Godegårds festplats Godegård Motala Östergötland
Lör1 Blender Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör1 Larz Kristerz Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör1 Magnus Carlsson Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör1 20.00-24.00 Skåningarna Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör1 21.00-01.00 Dannez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör1 21.00-01.00 Humbles Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör1 20.30-00.30 Matz Bladhs Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Lör1 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Lör1 21.00-01.00 Mats Bergmans Täfteå Loge Täfteå Umeå Västerbotten
Lör1 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör1 Martinez Vildmannahallen Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Lör1 Thor Görans & Agneta Olsson Vildmannahallen Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Sön2 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 Hasse Peters Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön2 18.30-21.30 Mickes Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön2 19.00-22.30 Ej fastställt Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland PRO
Sön2 19.00-22.30 Serenad Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön2 Excess Rahms loge Forsa Hudiksvall Gävleborg
Sön2 Fernandoz Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Sön2 18.00-21.30 Hilltons Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön2 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 19.00-22.30 Janders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån3 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 20.00-23.00 Leif Kronlund Storband Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 18.00-21.30 Junix Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån3 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 18.30 Ej fastställt Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis4 19.30-23.30 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis4 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 21.00-00.30 Black Jack Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis4 21.00-00.30 Dur-X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis4 20.00-24.00 Jannez Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Ons5 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 20.00-24.00 Streaplers Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons5 19.30-23.30 Scotts Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Ons5 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Gröna lund Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 Jannez Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Ons5 13.30-17.00 Matz Rogers Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons5 17.00-20.00 Eklöfs Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons5 14.00-17.00 Cedrix Norrgårdsängen Norra Valkebo Linköping Östergötland PRO
Ons5 19.00-22.00 BarraBazz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland PRO
Ons5 18.00-22.00 Ingvar Fahsts Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons5 19.00-23.00 Fernandoz Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons5 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Thor Görans & Agneta Olsson Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Tor6 18.00-21.30 Holens Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg
Tor6 19.00-23.00 Jannez Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Tor6 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 20.00-24.00 Ej fastställt Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre7 Engdahls Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Fre7 21.00-01.00 Streaplers Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre7 19.00-23.00 Glenn-Endys Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre7 Jannez Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Fre7 Holidays Ransäters hembygdsgård Ransäter Munkfors Värmland
Fre7 19.00-23.00 Hedins Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre7 13.30-17.00 Holens Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre7 20.00-24.00 Sandins Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör8 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Drifters Boggbergets festplats Evertsberg Älvdalen Dalarna
Lör8 Expanders Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör8 Jannez Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör8 20.00-24.00 Holens Ettringstorp Loge Ettringstorp Boxholm Östergötland
Lör8 21.00-01.00 Barbados Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör8 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör8 20.00-24.00 Scotts Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör8 21.00-01.00 Black Jack Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör8 20.00-24.00 Claes Lövgrens Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör8 20.00-24.00 Martinez Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 21.00-01.00 Streaplers Täfteå Loge Täfteå Umeå Västerbotten
Lör8 20.00-24.00 Matz Bladhs Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön9 18.00-22.00 Jannez Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Sön9 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön9 18.30-21.30 Serenad Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön9 18.00-22.00 Sandins Hembygdsgården Gräsmark Gräsmark Sunne Värmland
Sön9 19.00-22.30 Ola & Jag Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön9 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön9 18.00-22.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön9 18.00-21.30 Musikanterna Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån10 18.00-21.30 Matz Rogers Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån10 20.00-23.00 Leif Kronlund Storband Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis11 18.30 Trasthes Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis11 19.30-23.30 Ej fastställt Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis11 19.00-23.00 Finix Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tis11 14.00-18.00 Junix Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis11 21.00-00.30 Per-Håkans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons12 Martinez Ava havsbad Lögdeå Nordmaling Västerbotten
Ons12 19.30-23.30 Blender Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Ons12 19.00-22.30 Matz Rogers Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons12 21.00-01.00 Expanders Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Ons12 17.00-20.00 Edwings Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons12 18.00-21.30 Lars Erikssons Orrnäset Högboda Kil Värmland
Ons12 18.00-22.00 Anna & Co Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons12 19.00-23.00 Mats Bergmans Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor13 19.00 Kindbergs Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor13 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor13 18.00-21.30 Rios Fröjden Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Tor13 18.00-21.30 BarraBazz Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg
Tor13 21.00-01.00 Jannez Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Tor13 13.00-17.00 Matz Rogers Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre14 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre14 21.00-01.00 Donnez Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre14 21.00-01.00 Black Jack Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre14 21.00-01.00 Jannez Sandviken Östersund Sandviken Östersund Jämtland
Fre14 13.30-17.00 Lars Erikssons Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre14 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör15 20.00-24.00 Highlights Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör15 Larz Kristerz Boggbergets festplats Evertsberg Älvdalen Dalarna
Lör15 20.00-23.30 Junix Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör15 Streaplers Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Lör15 Per-Håkans Grännäsparken Valdemarsvik Valdemarsvik Valdemarsvik Östergötland
Lör15 21.00-01.00 Blender Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Lör15 20.00-24.00 Claes Lövgrens Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör15 Martinez Paviljongen Sorsele Sorsele Sorsele Västerbotten
Lör15 20.30-00.30 Bob Stevens Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Lör15 21.00-01.00 Jannez Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Lör15 21.00-01.00 Thor Görans & Agneta Olsson Täfteå Loge Täfteå Umeå Västerbotten
Lör15 Casanovas Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Lör15 Kindbergs Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Lör15 21.30-02.00 Zerix Udden Kangos Pajala Pajala Norrbotten
Lör15 20.00-24.00 Black Jack Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör15 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön16 Kalle & Stefan Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön16 18.30-21.30 Bälg-Ollez Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön16 18.00-22.00 Claes Lövgrens Hembygdsgården Gräsmark Gräsmark Sunne Värmland
Sön16 19.00-22.30 Janders Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön16 21.00-02.00 Bob Stevens Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Casanovas Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Date Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Grönwalls Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Hanne Mette Band (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Jive Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Ninnas Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Russindalens Spelmän Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Skåningarna Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 21.00-02.00 Xplays Orrskogen Malung Malung Dalarna
Sön16 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön16 18.00-21.30 Strike Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön16 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån17 20.00-01.00 Arvingarna Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 CCA Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Flamingokvintetten Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Junix Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Mannerz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Mickeys Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Orient Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Scotts Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Sounders Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Streaplers Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-01.00 Thor Görans & Agneta Olsson Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-02.00 Hans Martin (FIN) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-02.00 Tommys (FIN) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Mån17 20.00-23.00 Leif Kronlund Storband Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 18.00-21.30 Holidays Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis18 18.30 Svennes Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis18 19.30-23.30 Framed Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis18 20.00-01.00 Bjarnez Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Black Jack Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Bälgtrökken (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Callinaz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Contrazt (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Jannez Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Martinez Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Matz Bladhs Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Micke Ahlgrens Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Perikles Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 20.00-01.00 Towe Widerberg & Janssons orkester Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tis18 21.00-00.30 Donnez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis18 21.00-00.30 Robbans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons19 19.30-23.30 Sannex Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Ons19 20.00-24.00 Jannez Furuviken Hällesjö Hällesjö Bräcke Jämtland
Ons19 17.00-20.00 Anders Nilssons Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons19 20.00-01.00 Anne Nørdsti (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Dolbyz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Expanders Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Finix Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Foxie Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Framed Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Högtryck (FIN) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Jontez Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Kandis (DK) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Lasse Stefanz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 Liljedahls Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 20.00-01.00 San Marino & Linda (FIN) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Ons19 18.00-22.00 Gott & Blandat Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons19 19.00-23.00 Matz Bladhs Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Ons19 Bjarnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor20 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor20 19.00 Wideband Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor20 18.00-21.30 Lars Erikssons Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg
Tor20 20.00-01.00 Alvenfors Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Barbados Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Bröderna Lindqvist Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Engdahls Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Hedins Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Holidays Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Kindbergs Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Larz Kristerz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Mats Bergmans Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Titanix Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Voyage Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 20.00-01.00 Wahlströms Orrskogen Malung Malung Dalarna
Tor20 Bjarnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre21 20.00-24.00 Ej fastställt Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre21 21.00-01.00 Donnez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre21 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre21 20.00-02.00 Bengt Hennings Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Blixterz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Dreams Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Drifters Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Glenn-Endys Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Highlights Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Jhohans (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Mona-Jill Band (N) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Per-Håkans Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Starkens spelmän Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Voize Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 20.00-02.00 Wizex Orrskogen Malung Malung Dalarna
Fre21 19.00-22.30 Löpsjötorparns Strömsunds Hembygsgård Strömsund Strömsund Jämtland
Fre21 13.30-17.00 Cedrix Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre21 20.00-24.00 Holidays Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre21 Bjarnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre21 Christer Sjögren Vikingalunden Väddö Älmsta Norrtälje Stockholm
Fre21 Gideons Vikingalunden Väddö Älmsta Norrtälje Stockholm
Fre21 Nya Vikingarna Vikingalunden Väddö Älmsta Norrtälje Stockholm
Lör22 Casanovas Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör22 Thor Görans & Agneta Olsson Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör22 20.00-24.00 Orient Klackabacken Näsum Bromölla Skåne
Lör22 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör22 19.00-23.00 Holidays Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör22 20.00-02.00 Blender Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Blue Hawaii (DK) Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Chiquita Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Christer Sjögren Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Claes Lövgrens Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Donnez Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Ej fastställt Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Excess Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Fernandoz Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Gunhild Carling Family Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Järnbrukarna med Lelle Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Nya Vikingarna Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-02.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Dalarna
Lör22 20.00-24.00 Per-Håkans Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör22 21.00-01.00 Martinez Täfteå Loge Täfteå Umeå Västerbotten
Lör22 20.00-24.00 Bob Stevens Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön23 18.30-21.30 Hedins Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön23 19.00-22.30 Mickes Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Sön23 18.00-22.00 Holidays Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön23 Donnez Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Sön23 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån24 18.00-21.30 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån24 20.00-23.00 Leif Kronlund Storband Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland
Tis25 18.30 Orient Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis25 19.30-23.30 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis25 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Hågelbyparken Tumba Botkyrka Stockholm
Tis25 19.00-23.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tis25 21.00-00.30 Flamingokvintetten Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis25 21.00-00.30 Liljedahls Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons26 19.30-23.30 Expanders Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Ons26 Lasse Stefanz Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Ons26 19.00-22.30 BarraBazz Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Ons26 Casanovas Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Ons26 Perikles Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Ons26 17.00-20.00 Palmqvistarna Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Ons26 18.00-21.30 Kalle & Stefan Orrnäset Högboda Kil Värmland
Ons26 19.00-22.00 Anders Olsson Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland PRO
Ons26 20.00-24.00 Matz Rogers Torget Filipstad Filipstad Filipstad Värmland
Ons26 18.00-22.00 Charlies Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Ons26 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Jönköping
Tor27 19.00 Dreams Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor27 18.00-21.30 Jonnys Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg
Tor27 Blender Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Tor27 Expanders Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Fre28 20.00-24.00 Bob Stevens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre28 Kindbergs Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 21.00-01.00 Finix Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre28 21.00-01.00 Drifters Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre28 19.00-23.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre28 Jannez Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Fre28 Sannex Lygnevi Loge Sätila Marks Västra Götaland
Fre28 19:00-22:30 Christerz Svea Park Kaxås Krokom Jämtland
Fre28 13.30-17.00 Strike Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre28 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre28 Arvingarna Vikingalunden Väddö Älmsta Norrtälje Stockholm
Fre28 Fernandoz Vikingalunden Väddö Älmsta Norrtälje Stockholm
Lör29 Titanix Boggbergets festplats Evertsberg Älvdalen Dalarna
Lör29 21.00-01.00 Larz Kristerz Ekliden Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör29 21.00-01.00 Casanovas Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör29 Date Hållnäs bygdegård Skärplinge Tierp Uppsala
Lör29 20.00-24.00 Fernandoz Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör29 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör29 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör29 Martinez Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Lör29 19.00-23.00 Matz Rogers Oreparken Furudal Rättvik Dalarna PRO
Lör29 20.30-00.30 Donnez Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Lör29 21.00-01.00 Bob Stevens Täfteå Loge Täfteå Umeå Västerbotten
Lör29 Jannez Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Sön30 18.00-22.00 Casanovas Borensbergsparken Borensberg Motala Östergötland
Sön30 18.00-22.00 Jannez Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön30 18.30-21.30 Janders Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön30 Thor Görans & Agneta Olsson Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön30 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön30 Streaplers Uddeholmsladan Hagfors Hagfors Hagfors Värmland
Sön30 18.00-21.30 Kjell Dahls Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön30 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån31 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Mån31 20.00-23.00 Leif Kronlund Storband Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Mån31 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm

Tipsa om dessa danser





Q2 2014 Image Banner 480 x 280