Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juli

Antal danser: 52

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli 2018
Sön1 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön1 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 Eklöfs Norrgårdsängen Norra Valkebo Linköping Östergötland
Ons4 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor5 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor5 19.00-23.00 Lövgrens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor5 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor5 Gideons Årstaliden Årsta Stockholm Stockholm
Fre6 Glenn-Endys Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre6 20.00-24.00 Engdahls Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre6 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör7 Engdahls Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör7 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Ettringstorp Loge Ettringstorp Boxholm Östergötland
Lör7 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör7 20.00-24.00 Lövgrens Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör7 Scotts Seghalla Dans & Loge Slätthög Värnamo Jönköping
Lör7 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 18.00-22.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån9 18.00-21.30 Engdahls Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån9 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tor12 19.00-23.00 Mats Bergmans Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör14 20.00-23.30 Junix Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Sön15 Finezze Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Sön15 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Mån16 20.00-01.00 Flamingokvintetten Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån16 20.00-01.00 Junix Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis17 18.00-21.30 Christerz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis17 18.30-22.30 Engdahls Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Ons18 Finezze Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland
Ons18 18.00-21.30 Engdahls Timmele festplats Timmele Ulricehamn Västra Götaland
Tor19 19.00-23.00 Sounders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor19 20.00-01.00 Alvenfors Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor19 20.00-01.00 Engdahls Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre20 20.00-24.00 Engdahls Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre20 20.00-02.00 Glenn-Endys Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör21 18.00-21.00 Junix Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Lör21 20.00-02.00 Chiquita Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör21 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Sön22 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån23 18.00-21.30 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån23 13.30-17.00 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tor26 19.00-23.00 Donnez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör28 20.00-23.30 Finezze Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör28 Xplays Ekliden Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör28 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön29 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis31 18.30-22.30 Glenn-Endys Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne