Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i juli

Antal danser: 29

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli 2020
Ons1 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons1 17.00-20.00 Stisses Lövstad Loge Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons1 19.00-23.00 Glenn-Endys Vallsjöbaden Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping
Fre3 19.00-23.00 Glenn-Endys Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör4 20.00-00.30 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör4 20.00-24.00 Humbles Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Sön5 18.00-22.00 Glenn-Endys Stommens Loge Magra Alingsås Västra Götaland
Sön5 14.00-17.00 Eklöfs Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Sön5 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån6 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis7 19.00-23.00 Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons8 17.00-20.30 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Fre10 19.00-23.00 Junix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Lör11 19.00-23.00 Callinaz Hambologen Kilafors Kilafors Bollnäs Gävleborg
Sön12 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tis14 19.00-23.00 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Lör18 21.00-01.00 Callinaz Bestorpsparken Bestorp Linköping Östergötland
Lör18 17.00-20.00 Junix Ekudden Katrineholm Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis21 19.00-23.00 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Fre24 13.30-17.00 Junix Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Lör25 21.00-01.00 Blender Eklidens Festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör25 20.00-24.00 Glenn-Endys Rydsnäs loge Rydnäs Ydre Östergötland
Sön26 Rios Pustaparken Vitsand Torsby Värmland
Sön26 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön26 14.00-17.00 Tomaz & Co Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tis28 18.30-22.30 Glenn-Endys Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis28 19.00-23.00 Skåningarna Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons29 18.30-22.30 Glenn-Endys Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons29 18.00-21.30 Junix Mossbrott Vara Vara Västra Götaland PRO