Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på tisdag

Antal danser: 28

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tis21 18.30-22.00 Orient Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland >
Tis30 18.30-22.00 Orient Alingsåsparken Alingsås Alingsås Västra Götaland
Tis22 18.00-21.30 Christerz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis30 18.00-21.30 Christerz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis19 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 18.30-22.30 Glenn-Endys Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne >
Tis30 18.30-22.30 Glenn-Endys Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis7 18.30-22.30 Charlies Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis30 18.30-22.30 Charlies Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis10 19.30-23.30 Skåningarna Broby Bettna Bettna Flen Södermanland >
Tis30 19.30-23.30 Skåningarna Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis28 19.00-23.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Tis30 19.00-23.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis19 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland >
Tis30 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis24 19.00-21.00 PO:s Gamla Linköping Linköping Linköping Östergötland >
Tis30 19.00-21.00 PO:s Gamla Linköping Linköping Linköping Östergötland
Tis28 19.00-22.30 Ramzel Gerålund Bispgården Bispgården Ragunda Jämtland >
Tis30 19.00-22.30 Ramzel Gerålund Bispgården Bispgården Ragunda Jämtland
Tis9 15.00-19.00 Cedrix Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne >
Tis30 15.00-19.00 Cedrix Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis17 19.00-22.00 Cirrus Kanalhamnen Söderköping Söderköping Söderköping Östergötland >
Tis30 19.00-22.00 Cirrus Kanalhamnen Söderköping Söderköping Söderköping Östergötland
Tis29 17.00-20.00 Matz Lennarts Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland >
Tis30 17.00-20.00 Matz Lennarts Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland PRO
Tis19 13.00-17.00 Sandins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala >
Tis30 13.00-17.00 Sandins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis15 Titanix M/S Vindhem Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 Titanix M/S Vindhem Stockholm Stockholm Stockholm
Tis29 18.30-22.00 Gott & Blandat Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis30 18.30-22.00 Gott & Blandat Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 14.00-18.00 Bob Stevens Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 14.00-18.00 Bob Stevens Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 19.00-23.00 Jannez Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Tis30 19.00-23.00 Jannez Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Tis28 19.00-22.00 Henkes Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm >
Tis30 19.00-22.00 Henkes Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis10 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 Bendéns Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 Excess Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis28 Läckerbitarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Tis30 Läckerbitarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis15 20.30-24.00 Foxie Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis30 20.30-24.00 Foxie Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis15 20.30-24.00 Sweedz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis30 20.30-24.00 Sweedz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis15 13.00-16.00 Kenneth Hertz Wij gammelgård Hölö Hölö Södertälje Stockholm >
Tis30 13.00-16.00 Kenneth Hertz Wij gammelgård Hölö Hölö Södertälje Stockholm PRO
Tis11 20.00-24.00 PerHåkans Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg >
Tis30 20.00-24.00 PerHåkans Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis10 20.00-02.00 Donnez Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg >
Tis30 20.00-02.00 Donnez Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tis10 20.00-02.00 Streaplers Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg >
Tis30 20.00-02.00 Streaplers Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg