Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på tisdag

Antal danser: 16

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Tis29 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm >
Tis30 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis3 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne >
Tis30 Perikles Björka Loge Hardeberga, Södra Sandby Lund Skåne
Tis11 21.00-01.00 Black Jack Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping >
Tis30 21.00-01.00 Black Jack Björnholmens Loge Äng Nässjö Jönköping
Tis9 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Tis30 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis9 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro >
Tis30 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis6 20.00-24.00 Ola & Jag Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten >
Tis30 20.00-24.00 Ola & Jag Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Tis4 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tis30 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tis16 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland >
Tis30 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis15 20.00-24.00 Likes Karsefors festplats Ysby Laholm Halland >
Tis30 20.00-24.00 Likes Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Tis1 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland >
Tis30 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tis15 Blender Sigges Loge Bäckshult Gnosjö Jönköping >
Tis30 Blender Sigges Loge Bäckshult Gnosjö Jönköping
Tis12 19.00-23.00 Hasse Svedbergs Skälby gård Järfälla Järfälla Järfälla Stockholm >
Tis30 19.00-23.00 Hasse Svedbergs Skälby gård Järfälla Järfälla Järfälla Stockholm
Tis27 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne >
Tis30 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Tis6 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm >
Tis30 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis8 HögÅhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm >
Tis30 HögÅhs Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis1 21.00-01.00 Casanovas Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar >
Tis30 21.00-01.00 Casanovas Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar