Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser en vecka framåt

Antal danser: 179

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Tor18 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor18 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor18 17.00-20.30 Memorys Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor18 15.00-19.00 Orient Folkets Park Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne PRO
Tor18 18.00-21.00 Svantes Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor18 13.00-17.00 Hedins Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor18 13.00-16.00 Kelaz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor18 18.30-22.30 Skåningarna Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor18 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor18 Larz Kristerz Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor18 19.00-23.00 Blender Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor18 18.00 Thore Olofssons Trädgården Ulricehamn Ulricehamn Ulricehamn Västra Götaland PRO
Tor18 Doktor Krall Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre19 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre19 19.30-23.00 Skåningarna Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre19 19.00-22.00 Trippix Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre19 21.00-01.00 Barbados Casino Cosmopol Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre19 15.00-18.00 Trebello Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre19 19.00-23.00 Foxie Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre19 18.30-22.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar
Fre19 21.00-01.00 Ron Thomson Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre19 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre19 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre19 20.00-24.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre19 15.00-18.30 Kalle & Stefan Folkets Hus Tranås Tranås Tranås Jönköping
Fre19 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre19 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre19 13.00-16.00 Bex:s Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre19 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre19 20.00-24.00 Mats Bergmans Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre19 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre19 14.00-17.00 Musikanterna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre19 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre19 20.00-23.30 Kvarnby Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre19 18.30-22.00 Spelfinkarna Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre19 18.30-22.00 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre19 17.00-21.00 Bosse Franks OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Fre19 19.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre19 19.00-01.00 Excess Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre19 19.00-01.00 PerHåkans Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre19 19.00-01.00 Perikles Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre19 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre19 15.00-18.30 Bengt-Ingvarz Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar PRO
Fre19 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre19 20.00-24.00 Titanix Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre19 19.00-22.30 Ola & Jag Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre19 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre19 Micke Ahlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör20 19.00-23.00 Samzons Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör20 20.00-24.00 Alvenfors Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör20 19.00-22.30 Hedins Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör20 21.00-01.00 PerHåkans Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör20 19.00-23.00 Icaros Folkets Hus Valdemarsvik Valdemarsvik Valdemarsvik Östergötland
Lör20 19.00-23.00 Edwings Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Lör20 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör20 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör20 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör20 19.00-22.30 Sven-Rogers GT-lokalen Rätansböle Rätansböle Berg Jämtland
Lör20 18.00-21.30 Johan & Stickan Höganlid Hycklinge Kinda Östergötland
Lör20 20.00-24.00 Voize Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör20 20.00-24.00 Glenn-Endys Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör20 21.00-01.00 Larz Kristerz Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör20 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Lör20 19.30-24.00 Rose-Maries Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör20 19.00-23.00 Jonnys Oreparken Furudal Rättvik Dalarna PRO
Lör20 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör20 19.00-01.00 Callinaz Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör20 19.00-01.00 Expanders Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör20 19.00-01.00 Foxie Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör20 19.00-23.00 Bob Stevens Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Lör20 20.00-24.00 Mats Bergmans Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör20 20.00-24.00 Rios Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Lör20 20.00-24.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör20 21.00-01.00 Drifters Solbacken Edenberga Edenberga Laholm Halland
Lör20 21.00-01.00 Sannex Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör20 Micke Ahlgrens Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön21 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön21 15.00-19.00 Tuboys Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön21 17.00-20.30 Kalle & Stefan Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge
Sön21 14.00-17.00 Bosse Franks Folkets Hus Rejmyre Rejmyre Finspång Östergötland PRO
Sön21 17.00-20.00 Cirrus Folkets Hus Åby Åby Norrköping Östergötland
Sön21 17.00-21.00 Donnez Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön21 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön21 14.00-17.00 Tomaz & Co Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön21 17.00-21.00 Foxie Främmestad bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Sön21 17.00-21.00 Skåningarna Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön21 18.00-22.00 Jive GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön21 18.30-21.30 Serenad Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Sön21 18.00-21.30 Martinez Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön21 18.00-21.30 Lars Erikssons Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön21 17.00-20.00 Tång & Co Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland PRO
Sön21 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön21 16.00-19.30 Kennings Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön21 18.00-22.00 Jannez Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön21 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön21 13.30-17.00 Sandins Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Sön21 17.00-20.30 Cedrix Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Sön21 17.00-20.30 Svantes Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön21 17.00-20.30 Edwings Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön21 17.00-21.00 Matz Bladhs Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön21 13.00-16.00 Zethzons Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön21 18.00-22.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön21 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön21 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön21 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön21 18.00-21.00 Hazzes med Maria Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland PRO
Mån22 19.00-22.00 Matz Lennarts Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån22 14.00-17.00 Ingez Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån22 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån22 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 20.00-23.00 Gentle Combo Band Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån22 18.00-21.30 Mats Bergmans Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån22 Donnez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån22 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis23 13.00-16.00 Leif Hermanssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis23 18.30-21.30 Thore och Thomas Backa Kulturhus Hisings Backa Göteborg Västra Götaland
Tis23 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis23 Matz Bladhs Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis23 14.00-17.00 Thor Erics Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis23 19.00-22.30 Levins Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis23 13.30-17.00 Tång & Co Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis23 18.30-22.30 Chiquita Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis23 18.00-21.30 Holens Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis23 15.00-19.00 Knutssonz Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis23 15.00-19.00 Lennart & Sune Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis23 16.00-19.30 Bengt Hedin & Co Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis23 18.00-21.30 Charlies Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis23 13.00-16.00 Ingez Kvarntorpsgården Täby Täby Täby Stockholm
Tis23 18.00-22.00 Fernandoz Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis23 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis23 Lasse Stefanz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis23 Skåningarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis23 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis23 16.00-19.30 Kalle & Stefan Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons24 13.30-17.00 Holens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons24 19.00-22.30 Samzons Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons24 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Voize Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons24 18.00-21.30 Fernandoz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons24 11.00-13.45 Anders Björk Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons24 17.00-20.00 Kenneth Hertz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons24 19.00-22.00 Pelle Larsson & Conny Brodin Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 18.00-21.00 Finezze Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons24 18.00-21.30 Sandins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons24 18.00-21.30 Mogna Män Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons24 13.30-17.00 Gott & Blandat Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons24 19.00-22.00 Tång & Co Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons24 Jive Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons24 18.30-22.30 Memorys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons24 13.00-15.45 Tomaz & Co Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons24 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Lasse Stefanz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Skåningarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons24 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons24 19.00-22.00 Charlies Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Tor25 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor25 19.00-21.30 Sigtuna Spelmän Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor25 Voize Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor25 17:00-20:30 Cedrix Folkets Hus Deje Deje Forshaga Värmland PRO
Tor25 13.00-16.00 Strike Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor25 19.00-22.00 Löpsjötorparns Folkets Hus Hälleforsnäs Hälleforsnäs Flen Södermanland
Tor25 18.30-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor25 19.00-23.00 Mannerz Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor25 13.00-17.00 Chiquita Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor25 18.30-22.30 Ninnas Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor25 18.00-21.30 Rixons Gröndalsskolan Värnamo Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor25 15.00-18.30 Liljas Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Tor25 12.00-15.00 Hazzes med Maria Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor25 13.00-16.00 Karl-Erik Stenlund Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Tor25 Barbados Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor25 17.00-20.30 Kentanz Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Tor25 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor25 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm