Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i mars

Antal danser: 190

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Mars 2020
Sön1 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön1 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön1 14.00-17.00 Lars Erikssons Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön1 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön1 18.00-21.30 Engdahls Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön1 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön1 19.00-22.00 Jive Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön1 17.00-21.00 Holidays Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön1 Junix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 Hedins Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån2 18.00-21.30 Tommys (FIN) Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis3 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 Hedins Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis3 19.00-22.30 Tommys (FIN) Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Ons4 Hedins Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons4 18.00-21.30 Bennrix Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons4 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Tor5 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Tor5 18.30-22.30 Tommys (FIN) Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre6 19.00-23.00 Casanovas Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre6 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre6 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre6 20.30-00.30 Sannex Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland
Fre6 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre6 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre6 Stisses Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre6 20.00-24.00 Donnez Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör7 20.00-01.00 Callinaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör7 20.00-01.00 Xplays Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör7 Finezze Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör7 Donnez Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör7 20.00-24.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör7 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör7 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör7 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör7 21.00-01.00 Blender Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör7 19.00-23.00 Hollyz Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör7 19.00-22.30 Avant Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör7 Duo Vi Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 Larz Kristerz Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 Ola & Jag Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör7 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör7 21.00-01.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör7 21.00-01.00 Vikingarna med Christer Sjögren Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör7 18.00-21.30 Kjell Dahls Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön8 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön8 Finezze Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön8 18.00-22.00 Jannez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön8 18.00-22.00 Perikles Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön8 17.00-21.00 Callinaz Främmestads bygdegård Främmestad Essunga Västra Götaland
Sön8 18.00-22.00 Tommys (FIN) GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön8 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön8 17.00-21.00 Matz Bladhs Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön8 17.00-21.00 Engdahls Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån9 Humbles Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån9 13.30-17.00 Ola & Jag Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån9 14.00-17.00 Cedrix Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån9 Holidays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Humbles Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis10 19.00-22.30 Holidays Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis10 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis10 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Casanovas Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 Humbles Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons11 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons11 13.30-17.00 Remix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Ons11 17.00-20.00 Stisses Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons11 18.00-21.30 Junix Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons11 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons11 13.00-16.00 Christer Eklund Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor12 Casanovas Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor12 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor12 13.00-17.00 Chiquita Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre13 19.00-23.00 Callinaz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre13 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre13 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre13 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Fre13 14.00-17.00 Stisses Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre13 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre13 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre13 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre13 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre13 20.00-24.00 Källströms Älvkullen Höör Höör Höör Skåne GRF
Lör14 19.00-23.00 Callinaz Bällstabergsskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör14 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör14 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör14 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör14 21.00-01.00 Perikles Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Lör14 20.00-24.00 Expanders Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör14 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör14 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön15 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 Mats Bergmans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön15 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön15 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön15 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön15 Alvenfors Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Sön15 14.00-17.00 Kalle & Stefan Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön15 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön15 16.00-20.00 Gideons Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön15 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Sön15 17.00-21.00 Blender Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Sön15 17.00-21.00 Donnez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån16 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån16 14.00-17.30 Junix Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån16 18.00-21.30 Hedins Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis17 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 Mats Bergmans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis17 19.00-22.30 Engdahls Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis17 14.00-17.00 Kjell & Kenneth Wartagården Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons18 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 PerHåkans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons18 18.00-21.30 Fernandoz Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons18 19.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Ons18 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons18 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons18 Perikles Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor19 PerHåkans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor19 17.00-20.30 Cedrix Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Tor19 12.00-15.00 Bendéns Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre20 21.00-01.00 Highlights Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre20 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre20 20.00-24.00 Foxie Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre20 20.00-24.00 Blender Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre20 Foxie Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Fre20 20.00-24.00 Engdahls Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre20 14.00-17.00 Eklöfs Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör21 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör21 20.00-24.00 Highlights Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör21 20.00-24.00 Mats Bergmans Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör21 21.00-01.00 Jannez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör21 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör21 19.00-23.00 Fernandoz Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör21 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör21 19.00-23.00 Gideons Rosendalsskolan Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör21 19.00-22.30 Mickes Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör21 21.00-01.00 Perikles Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Sön22 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön22 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön22 17.00-21.00 Donnez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön22 17.00-21.00 Glenn-Endys Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån23 Skåningarna Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån23 14.00-17.00 Hazzes Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis24 Skåningarna Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis24 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis24 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Skara - Fokus Skara Skara Västra Götaland PRO
Ons25 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 Skåningarna Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons25 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons25 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Tor26 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor26 18.00-21.30 Rixons Exposkolan f.d. Östboskolan Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor26 18.30-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor26 13.00-16.00 Jirix med Glenn Adolfsson Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre27 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre27 20.00-02.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre27 20.00-24.00 Sannex Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre27 19.00-22.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre27 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Fre27 20.00-24.00 PerHåkans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör28 20.00-24.00 Jive Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör28 20.00-24.00 Blender Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör28 19.00-23.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 20.00-24.00 Holens Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör28 19.00-23.00 Foxie Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Callinaz Parkhallen Borås Borås Borås Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Casanovas Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Sön29 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Sön29 18.00-21.30 Holidays Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön29 14.00-17.00 Toini Ahlms Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön29 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Mån30 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 Tommys (FIN) Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån30 14.00-17.30 Matz Rogers Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån30 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Tis31 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis31 Tommys (FIN) Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis31 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis31 18.00-21.30 Mogna Män Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis31 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne