Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i augusti

Antal danser: 88

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Augusti 2019
Tor1 19.00-23.00 Black Jack Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor1 19.00-23.00 Holidays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor1 19.00-22.00 Gideons Årstaliden Årsta Stockholm Stockholm
Fre2 19.00-22.30 Löpsjötorparns Bygdegården Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre2 21.00-01.00 Glenn-Endys Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör3 20.00-24.00 Engdahls Ettringstorp Loge Ettringstorp Boxholm Östergötland
Lör3 Strike Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör3 19.00-23.00 Kjell Dahls Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör3 20.00-24.00 Skåningarna Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör3 Holidays Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön4 17.00-21.30 Engdahls Strandpärlan Torne Torne Alvesta Kronoberg
Sön4 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 18.00-21.30 Glenn-Endys Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån5 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis6 19.30-23.30 Matz Bladhs Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis6 14.00-18.00 Junix Skansen Galejan Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 19.00-22.00 Gideons Ulvsättra loge Kallhäll Järfälla Stockholm
Tis6 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 19.30-23.30 Mannerz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons7 18.00-21.30 Gideons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons7 Sven-Rogers Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons7 19.00-23.00 Flamingokvintetten Liseberg Polketten Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons7 Junix Mossbrott Vara Vara Västra Götaland
Ons7 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor8 19.00-23.00 Bengt-Arvids Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor8 19.00-23.00 Glenn-Endys Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Tor8 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor8 14.00-17.00 Kjell Dahls Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Fre9 19.00-23.00 Matz Rogers Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Lör10 20.00-24.00 Glenn-Endys Kungälvsparken Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör10 21.00-01.00 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland
Lör10 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön11 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 Casanovas Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Sön11 19.00-23.00 Engdahls Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön11 18.00-21.30 Strike Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån12 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 18.00-21.30 Strike Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis13 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 19.30-23.30 Sandins Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons14 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 19.30-23.30 Expanders Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons14 Olle Kjells Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Tor15 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor15 Christerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Fre16 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre16 19.00-23.00 Sandins Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Lör17 20.00-24.00 Skåningarna Ettringstorp Loge Ettringstorp Boxholm Östergötland
Lör17 Flamingokvintetten Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör17 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör17 Glenn-Endys Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Sön18 17.00-21.30 Holidays Strandpärlan Torne Torne Alvesta Kronoberg
Sön18 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön18 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Mån19 18.00-21.30 Matz Bladhs Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Mån19 19.00-23.00 Date Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis20 19.30-23.30 Mats Bergmans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis20 18.00-22.00 Glenn-Endys Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons21 18.00-21.30 Löpsjötorparns Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons21 Agneta & Peter Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons21 18.00-22.00 Junix Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Tor22 19.00-23.00 Jannez Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Tor22 14.00-17.00 Edwings Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Fre23 13.00-17.00 Löpsjötorparns Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Fre23 20.00-24.00 Glenn-Endys Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör24 21.00-01.00 Donnez Eklidens Festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Lör24 20.00-24.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 21.00-01.00 Black Jack Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Sön25 15.00-19.00 Kent Borgström Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön25 Jannez Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Sön25 18.00-22.00 Martinez Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån26 18.00-21.30 Glenn-Endys Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Tis27 13.00-17.00 Junix Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis27 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Ons28 17.00-20.00 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland PRO
Tor29 19.00-23.00 Date Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Fre30 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre30 20.00-24.00 Matz Rogers Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Fre30 21.00-01.00 Engdahls Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre30 19.00-22.30 Finezze Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre30 20.00-24.00 Holidays Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Lör31 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Ettringstorp Loge Ettringstorp Boxholm Östergötland
Lör31 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör31 19.00-23.00 Junix Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör31 20.00-24.00 Jive Rangelstorps loge Mariannelund Eksjö Jönköping
Lör31 21.30-01.30 Westlights Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna
Lör31 20.00-24.00 Glenn-Endys Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne