Dansprogram

Dansfesten i Lidköpings folkets park den 27-28 april 2018

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser på fredag

Antal danser: 37

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Fre27 13.00-16.00 Ingez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre27 19.30-23.00 Chiquita Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre27 21.00-01.00 Martinez Casino Cosmopol Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Fre27 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre27 19.00-23.00 Expanders Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre27 Arvingarna Ester Kungsbacka Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre27 21.00-01.00 Streaplers Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre27 20.00-24.00 Voize Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre27 19.00-23.00 Svantes Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre27 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre27 20.00-24.00 Dreams Folkets Hus Näsviken Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Fre27 20.00-23.30 Jive Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre27 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre27 20.00-24.00 Mats Bergmans Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 20.00-01.30 Black Jack Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre27 20.00-01.30 Blender Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre27 20.00-01.30 Lövgrens Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre27 20.00-01.30 Sannex Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Fre27 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre27 21.00-01.00 Donnez Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Fre27 18.00 Kenneth & Classe Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar
Fre27 13.00-16.00 Bex:s Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre27 14.00-17.00 Memorys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre27 14.00-18.00 Matz Rogers Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre27 18.00-21.30 Gott & Blandat Risingegården Åryd Växjö Kronoberg
Fre27 20.00-01.00 Casanovas Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre27 20.00-01.00 Shine Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre27 20.00-01.00 Lasse Stefanz Seghalla Dans & Loge Slätthög Värnamo Jönköping
Fre27 14.00-17.00 Lars Erikssons Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Fre27 20.00-24.00 Larz Kristerz Sundsta säteri Sundsta Norrtälje Stockholm
Fre27 Titanix Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre27 18.30 Cedrix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre27 20.00-24.00 Matz Bladhs Tydingesjön Broby Östra Göinge Skåne
Fre27 19.00-23.00 Kurt-Jerrys Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre27 Xplays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre27 PerHåkans Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre27 14.00-17.00 Edwings Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO