Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i november

Antal danser: 669

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
November
Tor1 13.00-16.00 Ingez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor1 19.00-21.30 Edsbacka spelmän Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor1 18.00-21.30 De Fenders Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tor1 18.30-22.00 Fernandoz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor1 13.00-16.00 BarraBazz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor1 18.00-21.00 Hasse Peters Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor1 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor1 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor1 12.00-15.00 Uffes Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor1 Black Jack Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor1 19.00-23.00 Casanovas Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tor1 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre2 13.00-16.00 Tobbe & Stefan Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre2 19.30-23.00 Sounders Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre2 21.00-01.00 Black Jack Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Fre2 20.00-24.00 Örebro storband Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Fre2 Larz Kristerz Brux Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre2 15.00-18.00 Charlies Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre2 19.00-23.00 Chapelle Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre2 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre2 20.00-24.00 Sannex Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre2 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre2 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre2 20.00-24.00 Foxie Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre2 13.30-17.00 Sandbergs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre2 19.00-23.00 Pär Norlings Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna PRO
Fre2 14.00-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre2 14.00-17.30 Lars Erikssons Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre2 13.00-16.00 Kenneth Hertz Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre2 21.00-01.00 Donnez Grevieparken Grevie Båstad Skåne
Fre2 20.00-24.00 Lövgrens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre2 14.00-17.00 Kjell-Reines Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre2 19.00-23.00 Ej fastställt Lundsbergs bygdegård Koppom Eda Värmland PRO
Fre2 18.30-22.00 Erik Arnolds Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre2 18.30-22.00 Fernandoz Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre2 21.00-01.00 Highlights Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre2 20.00-24.00 Streaplers Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Fre2 15.00-18.30 Trasthes Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre2 20.00-24.00 Mickeys Statt Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre2 20.00-24.00 Holidays Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre2 20.00-01.00 Casanovas Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre2 20.00-01.00 Wahlströms Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre2 18.30-22.00 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Fre2 19.00-23.00 Hans Rytterströms Verdandi Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Fre2 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre2 Callinaz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör3 20.00-24.00 Sannex Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör3 20.00-24.00 Casanovas Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör3 20.00-24.00 Lövgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör3 19.00-22.30 Mobergs Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör3 19.00-23.00 Holens Ekebyskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör3 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör3 20.00-24.00 Svantes Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Lör3 20.00-01.00 Martinez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör3 20.00-01.00 Sounders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör3 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör3 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör3 20.00-24.00 Wahlströms Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör3 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör3 Barbados Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Lör3 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör3 20.00-24.00 Streaplers Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör3 20.00-23.30 Mickes Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör3 20.00-24.00 Sandins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör3 20.00-24.00 Framed Thorsborg Edane Edane Arvika Värmland
Lör3 Perikles Tingvalla Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne
Lör3 21.30-01.30 Black Jack Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör3 Eloge Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland
Lör3 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör3 Callinaz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör3 18.00-22.00 BarraBazz Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Lör3 18.00-22.00 Ola & Jag Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön4 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön4 19.00-22.30 Finezze Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön4 17.00-20.30 Gott & Blandat Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Sön4 15.00-19.00 Nordhs Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön4 18.00-22.00 PerHåkans Folkets Hus Bergsåker Bergsåker Sundsvall Västernorrland
Sön4 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön4 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön4 14.00-17.00 Kjell Dahls Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön4 17.00-21.00 Matz Bladhs Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön4 18.00-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön4 18.00-21.00 Memorys Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland PRO
Sön4 17.00-20.00 Spelfinkarna Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland PRO
Sön4 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön4 18.00-22.00 Fernandoz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Sön4 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön4 16.00-19.30 Stefans Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön4 17.00-21.00 Sannex Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Sön4 13.00-16.00 Edwings PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön4 17.00-20.30 Cedrix Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön4 17.00-20.30 Samzons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön4 13.00-16.00 Christer Eklund Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön4 17.00-21.00 Glenn-Endys Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön4 Ballroom Big Band Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön4 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön4 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 19.00-22.00 Kenneth & Classe Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån5 14.00-17.00 Lars Erikssons Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån5 12.00-14.30 Anders Björk Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån5 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 20.00-23.00 Only on a monday Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån5 13.30-17.00 Jonnys Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån5 18.00-21.30 Lövgrens Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån5 19.30-23.00 Martinez Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån5 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 Micke Ahlgrens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån5 Duo Vi Övik Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis6 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis6 18.30-21.30 Sture Johansson Backa Kulturhus Hisings Backa Göteborg Västra Götaland
Tis6 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 14.00-17.00 Matz Lennarts Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis6 19.00-22.30 Trippix Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis6 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis6 18.30-22.30 Fernandoz Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis6 16.00-20.00 Gott & Blandat Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis6 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis6 15.00-19.00 Kalle & Stefan Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis6 15.00-19.00 Trasten & Staren Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis6 18.00-21.30 Hazzes med Maria Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis6 18.00-22.00 Engdahls Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis6 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Bob Stevens Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Holidays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis6 Duo Vi Övik Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis6 16.00-19.30 Martinoz Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons7 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons7 19.00-22.30 Hedins Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons7 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 Mickeys Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 19.00-22.00 Serenad Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons7 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons7 11.00-13.45 Stefan Nilsson Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons7 17.00-20.30 Liljas Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Ons7 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons7 16.0-20.00 Ingvar Fahsts Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons7 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons7 18.00-21.30 Samzons Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons7 18.00-12.30 Charlies Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons7 13.30-17.00 Tång & Co Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons7 19.00-22.00 Hobbygänget Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons7 17.00-20.30 Orient Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping PRO
Ons7 Engdahls Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons7 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons7 18.30-22.30 Cedrix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons7 13.00-15.45 Ingez Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons7 13.00-16.00 Tomaz & Co Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons7 Bengt-Arvids Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 Holidays Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons7 Duo Vi Övik Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons7 19.00-22.00 Kalle & Stefan Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Tor8 13.00-16.00 Janne Martins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor8 Mickeys Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor8 17.00-20.30 Orient Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg PRO
Tor8 13.00-16.00 Sven-Rogers Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor8 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor8 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor8 19.00-23.00 Foxie Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor8 15.00-19.00 Kent Borgström Folkets Park Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne PRO
Tor8 13.00-17.00 Edwings Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor8 18.30-22.30 Fernandoz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor8 12.00-15.00 Charlies Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor8 Scotts Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor8 17.00-20.30 Erik Arnolds Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Tor8 Janssons orkester Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre9 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre9 19.30-23.00 Hedins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre9 21.00-01.00 Streaplers Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre9 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre9 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre9 20.00-24.00 Highlights Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre9 19.00-22.30 Mattias & Stefan Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre9 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre9 18.00-22.00 Matz Rogers Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre9 18.00-22.00 Erik Arnolds Folkets Hus Sturkö Sturkö Karlskrona Blekinge
Fre9 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre9 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre9 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre9 13.00-16.00 Tomaz & Co Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre9 20.00-24.00 Christer Lundgren Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre9 21.00-01.00 Black Jack Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre9 20.00-24.00 Expanders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre9 14.00-17.00 Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre9 19.00-22.30 Kalle & Stefan Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre9 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre9 19.00-23.00 Kennings Ordenshuset Vitsand Vitsand Torsby Värmland PRO
Fre9 14.00-18.00 BarraBazz Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre9 19.00-23.00 Löpsjötorparns Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre9 18.00-21.30 Jonnys Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Fre9 21.00-01.00 Casanovas Statt Motala Motala Motala Östergötland
Fre9 Perikles Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Fre9 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre9 Charlies Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre9 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre9 Chiquita Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör10 19.00-23.00 Matz Rogers Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör10 20.00-24.00 Casanovas Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör10 Lasse Stefanz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör10 18.00 Jive Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör10 18.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör10 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör10 19.00-23.00 Hedins Folkets Hus Färila Färila Ljusdal Gävleborg
Lör10 20.00-24.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 19.00-23.00 Highlights Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör10 20.00-24.00 Callinaz Hotell Charlottenberg Charlottenberg Eda Värmland
Lör10 Streaplers Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Lör10 Barbados Idrottshallen Jonsered Jonsered Partille Västra Götaland
Lör10 21.00-01.00 Martinez Idrottshallen Näsum Näsum Bromölla Skåne
Lör10 Perikles Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör10 21.00-01.00 Sunliners Jumkilsgården Bälinge Uppsala Uppsala
Lör10 19.00-22.30 Glads Kulturhuset Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Lör10 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Lör10 19.00-22.30 BarraBazz Linsells bygdegård Linsell Härjedalen Jämtland
Lör10 19.00-24.00 Hasse Ling and his Syncopators of Swing Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör10 19.00-24.00 Leif Kronlund Storband Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör10 19.00-24.00 Second Line Jazzband Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör10 21.00-01.00 Black Jack Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör10 20.00-24.00 Matz Bladhs Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör10 21.00-01.00 Jannez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör10 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör10 Sannex Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön11 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 17.00-21.00 Casanovas Ebba dansklubb Tullinge Tullinge Botkyrka Stockholm
Sön11 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön11 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön11 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön11 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Åby Åby Norrköping Östergötland
Sön11 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön11 17.00-21.00 Matz Rogers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön11 18.00-21.30 Sounders Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön11 15.00-18.30 Johan & Stickan Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar PRO
Sön11 15.00-18.30 Hedins Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön11 18.00-21.30 Jive Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön11 16.00-20.00 Holens Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön11 18.00-22.00 Holidays Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön11 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön11 17.00-21.00 Perikles Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Sön11 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön11 18.00-22.00 Foxie Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Sön11 17.30-21.30 Jannez Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön11 17.00-20.30 Sandins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön11 17.00-21.00 Donnez Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön11 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön11 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön11 15.00-18.00 Lars Erikssons Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Mån12 19.00-22.00 Peos Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån12 12.00-14.30 Conny Brodin Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån12 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 20.00-23.00 Tommy Löbel Swing Band Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 14.00-17.30 Sandins Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån12 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån12 14.00-17.00 Memorys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån12 18.00-21.30 Skåningarna Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån12 17.00-20.30 Orient Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Mån12 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån12 Junix Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis13 13.00-16.00 Kjell Dahls Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis13 Donnez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 14.00-17.00 Hazzes med Maria Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis13 19.00-22.30 Robbans Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis13 18.30-22.30 Skåningarna Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis13 15.00-19.00 Candys Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis13 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis13 16.00-20.00 Charlies Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis13 15.00-19.00 Tripz Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis13 18.00-21.30 Cedrix Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis13 13.00 Sandbergs ICA Rimbo Rimbo Norrtälje Stockholm
Tis13 18.00-22.00 Lövgrens Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis13 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis13 Junix Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons14 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 19.00-22.00 Janders Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons14 18.00-22.00 Lövgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons14 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons14 18.00-21.00 Spelfinkarna Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons14 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Ons14 11.00-13.45 Connys Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons14 17.00-20.00 Anders Nilssons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons14 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons14 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons14 19.00-22.00 Ingez Lännagården Hysingsvik Norrtälje Stockholm
Ons14 Bendéns Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons14 18.30-22.30 Hedins Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons14 13.00-15.45 Patrick Eklöf Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons14 19.00-22.00 Hobbygänget Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons14 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 Larz Kristerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 Martinez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons14 Junix Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons14 14.00-17.00 Edwings Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland
Tor15 13.00-16.00 Patrick Eklöf Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor15 19.00-21.30 BriGoT Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor15 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor15 13.00-16.00 Christerz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor15 17.00-20.30 Bosse Franks Folkets Hus Norrahammar Norrahammar Jönköping Jönköping
Tor15 17.00-20.30 Orient Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping PRO
Tor15 18.00-21.00 Roger Lindbloms Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor15 13.00-17.00 Fernandoz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor15 13.00-16.00 Christer Eklund Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor15 18.30-22.30 Matz Bladhs Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor15 12.00-15.00 Tång & Co Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor15 Lasse Stefanz Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor15 18.00 Kenneth & Classe Trädgården Ulricehamn Ulricehamn Ulricehamn Västra Götaland PRO
Tor15 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre16 13.00-16.00 Tomaz & Co Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre16 19.30-23.00 Martinez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre16 21.00-01.00 Lasse Stefanz Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Fre16 15.00-18.00 Kenneth & Classe Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre16 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre16 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre16 19.00-23.00 Peos Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre16 15.00-18.30 Orient Folkets Hus Tranås Tranås Tranås Jönköping
Fre16 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre16 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre16 14.00-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre16 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 20.00-02.00 Foxie Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 13.00-16.00 Eklöfs Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre16 21.00-01.00 Matz Bladhs Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre16 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre16 20.00-24.00 Perikles Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre16 21.00-01.00 Donnez Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Fre16 20.00-23.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre16 18.30-22.00 Slättarna Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre16 18.30-22.00 Tommys (FIN) Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre16 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre16 Voize Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre16 Date Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre16 20.00-24.00 Fernandoz Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre16 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre16 Sounders Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör17 Barbados Alcatraz Luleå Luleå Luleå Norrbotten
Lör17 Larz Kristerz Alcatraz Luleå Luleå Luleå Norrbotten
Lör17 21.00-01.00 Wahlströms Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör17 20.00-24.00 Sannex Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör17 20.00-24.00 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör17 20.00-24.00 Mannerz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör17 19.00-22.00 Kvarnby Burträskarnas Hus Burträsk Skellefteå Västerbotten
Lör17 19.00-22.30 Ola & Jag Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör17 Lasse Stefanz Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör17 Perikles Ekebo Munka Ljungby Ängelholm Skåne
Lör17 20.00-24.00 Matz Rogers Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör17 19.00-23.00 Löpsjötorparns Folkets Hus Valdemarsvik Valdemarsvik Valdemarsvik Östergötland
Lör17 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Lör17 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör17 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör17 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör17 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 20.00-02.00 Date Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör17 19.00-22.30 Sven-Rogers Föreningshuset Lajksjö Lajksjö by Dorotea Västerbotten
Lör17 19.00-23.00 Martinez Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör17 18.00-21.30 Cedrix Höganlid Hycklinge Kinda Östergötland
Lör17 17.00-21.00 Zonoraz Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna PRO
Lör17 19.00-23.00 Gideons Järfälla gymnasium Jakobsberg Järfälla Stockholm
Lör17 19.30-23.30 Claes-Herman Levide bygdegård Levide Gotland Gotland
Lör17 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör17 20.00-23.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör17 20.00-24.00 Engdahls Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Lör17 20.00-24.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör17 20.00-24.00 PerHåkans Sundsta säteri Sundsta Norrtälje Stockholm
Lör17 19.00-22.30 Olle Kjells Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland PRO
Lör17 Sounders Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön18 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön18 15.00-18.30 Junix Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Sön18 19.00-22.30 BarraBazz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön18 15.00-19.00 Bengt Hedin & Co Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön18 14.00-17.00 Arne Fernlöfs Folkets Hus Kallhäll Kallhäll Järfälla Stockholm PRO
Sön18 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Sön18 14.00-17.00 Lennartz Folkets Hus Rejmyre Rejmyre Finspång Östergötland PRO
Sön18 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön18 18.00-22.00 Jannez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön18 14.00-17.00 Tång & Co Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön18 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön18 18.00-22.00 Sannex Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön18 18.30-21.30 Slipers Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Sön18 17.00-20.00 Matz Lennarts Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland PRO
Sön18 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön18 19.00-22.00 Tommys (FIN) Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön18 16.00-19.30 Kalle & Stefan Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Sön18 13.30-17.00 Kjell Dahls Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Sön18 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Rottnegården Rottne Växjö Kronoberg PRO
Sön18 17.00-20.30 Roger Lindbloms Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön18 17.00-20.30 Svantes Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön18 17.00-21.00 Expanders Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Sön18 13.00-16.00 Happy Tunes Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön18 17.00-21.00 Skåningarna Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön18 18.00-22.00 Blender Vallsta bygdegård Vallsta Bollnäs Gävleborg
Sön18 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön18 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön18 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön18 18.00-21.00 Mogna Män Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland PRO
Mån19 19.00-22.00 Cedrix Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån19 14.00-17.00 Eklöfs Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån19 19.30-22.00 Hälsingeblo Aspnässkolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån19 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån19 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån19 Mats Bergmans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån19 20.00-23.00 Only on a monday Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån19 19.00-22.00 Serenad Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån19 18.00-21.30 Humbles Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån19 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis20 13.00-16.00 Eklöfs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis20 18.30-21.30 Sture Persson Backa Kulturhus Hisings Backa Göteborg Västra Götaland
Tis20 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 Mats Bergmans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 14.00-17.00 Bo Liljedahl Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis20 19.00-22.30 Rent drag Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis20 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis20 18.30-22.30 Junix Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis20 17.00-20.30 Memorys Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis20 18.00-21.30 Ingvar & Co Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis20 15.00-19.00 Charlies Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis20 15.00-19.00 Liljas Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis20 18.00-21.30 Mogna Män Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis20 13.00-16.00 Löpsjötorparns Kvarntorpsgården Täby Täby Täby Stockholm
Tis20 18.00-22.00 Alvenfors Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis20 Drifters Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis20 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis20 16.00-19.30 Edwings Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons21 13.30-17.00 Eklöfs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons21 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons21 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons21 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons21 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons21 18.00-21.30 Hedins Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons21 16.00-19.30 Erik Arnolds Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar PRO
Ons21 11.00-13.45 Anders Björk Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons21 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Ons21 17.00-20.00 Cedrix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons21 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons21 18.00-21.30 Lars Erikssons Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons21 18.00-12.30 Kalle & Stefan Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons21 13.30-17.00 Edwings Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons21 19.00-22.00 Trippix Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons21 Spotlight Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons21 18.30-22.30 Gott & Blandat Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons21 13.00-15.45 Tomaz & Co Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons21 Drifters Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons21 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons21 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons21 Rospiggarna Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons21 19.00-22.00 Kenneth & Classe Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Tor22 13.00-16.00 Sandbergs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor22 19.00-21.30 Mirabelltrion Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor22 Foxie Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor22 13.00-16.00 Tobbes Duo Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor22 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor22 19.00-23.00 Highlights Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor22 13.00-17.00 Sounders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor22 18.30-22.30 Engdahls Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor22 18.00-21.30 Erik Arnolds Gröndalsskolan Värnamo Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor22 12.00-15.00 Connys Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor22 13.00-16.00 Karl-Erik Stenlund Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Tor22 Titanix Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Tor22 17.00-20.30 Cedrix Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Tor22 Janssons orkester Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre23 13.00-16.00 Zethzons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre23 19.30-23.00 Matz Bladhs Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre23 21.00-01.00 Expanders Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre23 21.00-01.00 Donnez Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Fre23 20.00-24.00 The Refreshments Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Fre23 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre23 19.00-23.00 Martinez Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre23 20.00-24.00 Mannerz Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre23 18.00-22.00 Hasse Peters Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Fre23 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre23 20.00-23.30 Jive Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre23 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre23 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Fre23 19.00-22.00 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre23 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre23 20.00-24.00 PerHåkans Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre23 20.30-00.30 Streaplers Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Fre23 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre23 13.00-16.00 Bex:s Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre23 15.00-18.30 Kenneth & Classe Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre23 21.30-01.30 Lasse Stefanz Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Fre23 14.00-17.00 Hazzes med Maria Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre23 19.00-22.30 Liljedahls Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre23 18.00-21.30 Hedins Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna
Fre23 17.00-21.00 Jirix OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Fre23 14.00-18.00 Strike Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre23 20.00-01.00 Casanovas Parkhallen Tranås Tranås Tranås Jönköping
Fre23 21.00-01.00 Wahlströms Parkhallen Tranås Tranås Tranås Jönköping
Fre23 20.00-24.00 Mats Bergmans Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre23 Cedrix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre23 13.00-16.00 Eklöfs Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Fre23 Mickeys Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre23 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre23 Date Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör24 20.00-24.00 Chapelle Borgen Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Lör24 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör24 19.00-23.00 Edwings Ekebyskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Lör24 21.00-01.00 Donnez Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör24 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Lör24 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör24 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör24 20.00-24.00 Foxie Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro
Lör24 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör24 19.00-00.30 PerHåkans Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör24 19.00-00.30 Voize Folkets Park Huskvarna Huskvarna Jönköping Jönköping
Lör24 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör24 21.00-01.00 Sannex Folkets Park Skurup Skurup Skurup Skåne
Lör24 21.00-01.00 Flamingokvintetten Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne
Lör24 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 19.00-23.00 Mannerz Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Lör24 16.00-18.30 Gislaved Storband Glashuset Gislaved Gislaved Gislaved Jönköping
Lör24 21.00-02.00 Black Jack Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 20.00-24.00 Matz Rogers Hotell Charlottenberg Charlottenberg Eda Värmland
Lör24 20.00-00.30 Samzons Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör24 20.00-24.00 Fernandoz Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör24 20.00-24.00 Holidays Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör24 19.30-24.00 Ajax Lomma dansrotunda Lomma Lomma Skåne
Lör24 Lasse Stefanz Moraparken Mora Mora Dalarna
Lör24 19.00-23.00 Hedins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna PRO
Lör24 19.00-23.00 Mats Bergmans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör24 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör24 Mickeys Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör24 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör24 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör24 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör24 Date Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön25 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön25 17.00-20.30 Trasthes Borgen Lenhovda Lenhovda Uppvidinge Kronoberg
Sön25 18.00-21.30 Donnez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön25 19.00-22.30 Serenad Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön25 16.00-19.00 Holens Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Sön25 17.00-20.30 Reines Favoriter Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge
Sön25 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön25 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Åby Åby Norrköping Östergötland
Sön25 15.00-19.00 Lars Erikssons Folkets Hus Åkersberga Åkersberga Österåker Stockholm PRO
Sön25 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön25 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön25 17.00-21.00 Thor Görans & Agneta Olsson Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön25 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön25 15.00-18.30 Pär Norlings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön25 18.00-21.30 Lövgrens Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön25 18.00-21.30 Tommys (FIN) Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön25 18.00-22.00 Skåningarna Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön25 17.00-21.00 Mannerz Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Sön25 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön25 17.00-21.00 Casanovas Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Sön25 Pia Pihlgrens Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön25 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön25 17.00-21.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön25 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön25 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön25 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön25 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Mån26 19.00-22.00 Spelfinkarna Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån26 19.30-22.00 Sigtuna Spelmän Aspnässkolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån26 12.00-14.30 Bengt Åkerberg Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån26 Lövgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 Skåningarna Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 20.00-23.00 Woytek kvartett Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 14.00-17.30 Jonnys Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån26 19.00-22.00 Duo Vi Övik Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån26 14.00-17.00 Musikanterna Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån26 18.00-21.30 Fernandoz Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån26 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 Thor Görans & Agneta Olsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån26 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis27 13.00-16.00 Remix Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis27 Lövgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis27 Skåningarna Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis27 14.00-17.00 Charlies Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis27 19.00-22.30 C-Laget Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis27 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis27 18.30-22.30 Mats Bergmans Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis27 15.00-19.00 Ajax Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis27 18.00-21.30 Holens Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis27 15.00-19.00 Candys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne PRO
Tis27 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tis27 18.00-21.30 Hasse Peters Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis27 18.00-22.00 Donnez Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis27 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis27 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis27 Thor Görans & Agneta Olsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis27 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons28 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 PerHåkans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 19.00-22.00 Barons Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons28 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons28 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 Tång & Co Folkets Hus Brastad Brastad Lysekil Västra Götaland PRO
Ons28 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Ons28 11.00-13.45 Connys Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons28 17.00-20.00 Edwings Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons28 13.30-17.00 Cedrix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 19.00-22.00 Mölnlycke Storband Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons28 17.00-20.30 Ingvar & Co Kulturhuset Sävsjö Sävsjö Sävsjö Jönköping PRO
Ons28 19.00-22.00 Gideons Lännagården Hysingsvik Norrtälje Stockholm
Ons28 Hedins Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons28 18.30-22.30 M & M Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons28 13.00-15.45 Zethzons Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons28 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons28 Chiquita Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 Streaplers Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons28 Carlzons Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor29 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor29 PerHåkans Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor29 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor29 18.00-21.00 Slättarna Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor29 13.00-17.00 BarraBazz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor29 18.30-22.30 Bob Stevens Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor29 12.00-15.00 Kjell & Kenneth Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor29 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Tor29 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Tor29 Leif Hermanssons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre30 13.00-16.00 Ingez Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre30 19.30-23.00 Micke Ahlgrens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre30 15.00-18.00 Cedrix Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre30 19.00-23.00 Doktor Krall Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre30 Avant Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre30 21.00-01.00 Streaplers Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre30 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre30 20.00-24.00 Excess Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre30 19.00-22.30 Henkes Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre30 20.00-24.00 Casanovas Folkets Hus Näsviken Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Fre30 14.00-17.00 Vestarna Folkets Hus Surahammar Surahammar Surahammar Västmanland PRO
Fre30 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge
Fre30 19.00-23.00 Svantes Folkets Hus Åmotfors Åmotfors Eda Värmland PRO
Fre30 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre30 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre30 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre30 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre30 13.00-16.00 Zethzons Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre30 Lasse Stefanz Garvaren Ljungby Ljungby Ljungby Kronoberg
Fre30 20.00-24.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre30 20.00-24.00 Sannex Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre30 14.00-17.00 Gott & Blandat Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre30 19.30-22.30 Linköpings storband Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre30 20.00-23.30 Janders Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre30 18.30-22.00 Hedins Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre30 18.30-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Fre30 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre30 19.00-23.00 Mittbandet Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre30 14.00-17.00 Lars Erikssons Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala PRO
Fre30 15.00-18.30 Erik Arnolds Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar PRO
Fre30 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Fre30 20.00-24.00 Matz Bladhs Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre30 20.00-24.00 Blender Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre30 20.00-24.00 Donnez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre30 19.00-23.00 Charlies Tösse bygdegård Tösse Åmål Västra Götaland
Fre30 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre30 Högtryck (FIN) Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre30 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre30 14.00-17.00 Kalle & Stefan Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO