Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i oktober

Antal danser: 56

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober 2019
Tis1 16.00-20.00 Hazzes Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Ons2 18.00-21.30 Skåningarna Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons2 18.00-21.30 Pär Norlings Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Ons2 19.00-22.00 Slättarna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre4 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre4 19.00-23.00 Mats Bergmans Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Lör5 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör5 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör5 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör5 20.00-24.00 PerHåkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör5 20.00-24.00 Holidays Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör5 18.00-21.30 Jive Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön6 18.00-22.00 Matz Bladhs Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån7 13.30-17.00 Jonnys Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons9 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Tor10 18.30-22.30 Holidays Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Fre11 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre11 20.00-24.00 Casanovas Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre11 19.00-23.00 Samzons Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Sön13 18.00-21.30 Lövgrens Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön13 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön13 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön13 18.00-22.00 Fernandoz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Ons16 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons16 18.00-21.30 Matz Rogers Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons16 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons16 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor17 13.30-17.00 Jonnys Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor17 17.00-20.30 Memorys Folkets Park Rydaholm Rydaholm Värnamo Jönköping
Fre18 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre18 19.00-23.00 Jive Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre18 20.00-24.00 Glenn-Endys Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Lör19 19.00-22.30 Finezze Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör19 20.00-24.00 Glenn-Endys Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör19 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör19 19.00-23.00 Engdahls Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Sön20 17.00-20.30 Gott & Blandat Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Sön20 18.00-22.00 Mats Bergmans Törringelund Oxie Malmö Skåne
Ons23 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons23 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Tor24 13.00-16.00 Strike Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor24 13.00-16.00 Lars Erikssons Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre25 19.00-23.00 Skåningarna Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre25 20.00-24.00 Callinaz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre25 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör26 20.00-00.30 Samzons Häradshammars bygdegård Vikbolandet Norrköping Östergötland
Lör26 19.00-23.00 Holens Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Sön27 15.00-19.00 Trasthes Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Sön27 18.00-21.30 Skåningarna Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön27 18.00-22.00 Perikles Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön27 18.00-22.00 Mats Bergmans Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön27 17.00-21.00 Sounders Törringelund Oxie Malmö Skåne
Mån28 18.00-21.30 Glenn-Endys Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Ons30 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons30 19.00-22.00 Kalle & Stefan Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Tor31 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala