Dansprogram

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Dansa i december

Antal danser: 472

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Lör1 19.00-23.00 Holens Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Lör1 21.00-01.00 PerHåkans Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör1 20.00-24.00 Excess Bjuråkers bygdegård Bricka Hudiksvall Gävleborg
Lör1 20.00-24.00 Jannez Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör1 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör1 21.00-01.00 Black Jack Danspalatset Norra Sunderbyn Sunderbyn Luleå Norrbotten
Lör1 19.00-22.30 Bengt Nordhs Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör1 Callinaz Ebba dansklubb Tullinge Tullinge Botkyrka Stockholm
Lör1 Sannex Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör1 Avant Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Lör1 21.00-01.00 Streaplers Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör1 Wickströmz Folkets Hus Oleby Oleby Torsby Värmland
Lör1 21.00-01.00 Casanovas Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör1 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör1 20.00-24.00 Sounders Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör1 20.00-24.00 Expanders Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör1 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör1 20.00-23.30 Strike Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör1 20.00-24.00 Matz Bladhs Sjötofta Fritid Sävshult Tranemo Västra Götaland
Lör1 20.00-24.00 Hedins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör1 Perikles Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör1 21.00-01.00 Martinez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör1 21.30-01.30 Lasse Stefanz Törringelund Oxie Malmö Skåne
Lör1 Likes Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör1 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör1 18.00-21.30 Sandins Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön2 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 19.00-22.30 Strike Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön2 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Alvesta Alvesta Alvesta Kronoberg PRO
Sön2 15.00-19.00 Orient Folkets Hus Arkelstorp Arkelstorp Kristianstad Skåne PRO
Sön2 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Sön2 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön2 18.00-22.00 Blender Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön2 14.00-17.00 Kjell-Reines Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön2 17.00-21.00 Donnez Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Sön2 18.00-22.00 Jannez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön2 18.00-21.00 Kenneth & Classe Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland PRO
Sön2 18.00-21.00 Harmony Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Sön2 16.00-20.00 Ola & Jag Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Sön2 18.00-22.00 Framed Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön2 17.00-20.00 Peos Kville bygdegård Kville Tanum Västra Götaland PRO
Sön2 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön2 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön2 13.00-16.00 Elisabeth Lords PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön2 17.00-20.30 Lars Erikssons Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön2 17.00-20.30 Hedins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön2 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Sön2 13.00-16.00 Fernlöfs Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön2 17.00-21.00 Holidays Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön2 Ingmar Nordström Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 Sandins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön2 Janssons orkester Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Mån3 19.00-22.00 Charlies Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån3 14.00-17.00 Edwings Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån3 19.30-22.00 Svartlösa spelmän Aspnässkolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån3 12.00-14.30 Stefan Nilsson Axelhuset Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån3 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 20.00-23.00 Gentle Combo Band Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 19.00-22.00 Kvarnby Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån3 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Mån3 18.00-21.30 Skåningarna Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån3 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 Sandins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån3 Janssons orkester Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis4 13.00-16.00 Leif Hermanssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis4 18.30-21.30 Connys Backa Kulturhus Hisings Backa Göteborg Västra Götaland
Tis4 Chiquita Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 14.00-17.00 Kjell & Kenneth Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tis4 19.00-22.30 Dur-X Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis4 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis4 18.30-22.30 Hedins Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis4 16.00-20.00 Kenneth & Classe Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne PRO
Tis4 18.00-21.30 Roger Lindbloms Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis4 15.00-19.00 Orient Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis4 18.00-21.30 Thore Olofssons Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis4 18.00-22.00 Holidays Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis4 Black Jack Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 Sandins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis4 Janssons orkester Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons5 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons5 19.00-22.30 Thor Görans & Agneta Olsson Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons5 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 Martinez Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons5 18.00-21.30 Holidays Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Ons5 11.00-13.45 Anders Björk Folkets Hus Fräntorp Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons5 17.00-20.30 Tuboys Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Ons5 17.00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons5 16.0-20.00 Erik Arnolds Folkets Park Trelleborg Trelleborg Trelleborg Skåne PRO
Ons5 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons5 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons5 18.00-21.30 Rios Karlsholme Mariestad Mariestad Mariestad Västra Götaland PRO
Ons5 13.30-17.00 Lars Erikssons Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Ons5 19.00-22.00 Bjarnes Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons5 17.00-20.30 Kenneth & Classe Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping PRO
Ons5 Lövgrens Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons5 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Ons5 18.30-22.30 Candix Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons5 13.00-15.45 Bex:s Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons5 13.00-16.00 Cedrix Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Ons5 Jannez Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 PerHåkans Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons5 Janssons orkester Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons5 19.00-22.00 Spelfinkarna Åttersruds bygdegård Brålanda Vänersborg Västra Götaland
Tor6 13.00-16.00 Edwings Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor6 19.00-21.30 Wermdö Durspelare Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor6 Callinaz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 13.00-16.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor6 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor6 18.30-22.00 Sandins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor6 19.00-23.00 Expanders Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Tor6 13.00-17.00 Thor Görans & Agneta Olsson Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor6 18.30-22.30 Glenn-Endys Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor6 Christerz Hotell Mittlandia Ånge Ånge Västernorrland
Tor6 12.00-15.00 Hazzes med Maria Möllan Mölndal Mölndal Västra Götaland
Tor6 13.00-16.00 Bo Beverlöv Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Tor6 17.00-20.30 Liljas Tornsborg Färingtofta Klippan Skåne PRO
Tor6 Rospiggarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor6 Titanix Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 13.00-16.00 Patrick & Sverre Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre7 19.30-23.00 Mats Bergmans Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre7 21.00-01.00 Highlights Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Fre7 Drifters Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Micke Ahlgrens Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 19.00-22.00 Connys Bjurslättsskolan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Fre7 15.00-18.00 Bendéns Cupolen Alingsås Alingsås Alingsås Västra Götaland
Fre7 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre7 19.00-23.00 Casanovas Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre7 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre7 20.00-24.00 PerHåkans Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre7 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre7 14.00-17.30 Lennartz Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland PRO
Fre7 20.00-24.00 Expanders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre7 13.00-16.00 Kenneth Hertz Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 20.00-24.00 Jannez Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Fre7 17.00-22.00 Erik Arnolds Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre7 19.00-22.30 Tång & Co Lanegården Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre7 14.00-18.00 Lars Erikssons Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre7 19.00-23.00 Svantes Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Fre7 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Fre7 20.00-24.00 Skåningarna Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre7 20.00-24.00 Sannex Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Fre7 Ingvar & Co Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre7 18.30-22.00 Bosse Franks Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Fre7 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre7 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör8 Engdahls Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör8 21.00-01.00 Perikles Dagstorp Gillestuga Dösjebro Kävlinge Skåne
Lör8 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör8 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör8 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör8 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör8 20.00-01.00 Ron Thomson Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör8 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör8 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör8 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör8 Stisses Gamla Linköping Linköping Linköping Östergötland
Lör8 20.00-24.00 Sannex Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Lör8 19.00-23.00 Löpsjötorparns Järfälla gymnasium Jakobsberg Järfälla Stockholm
Lör8 Avant Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Lör8 20.00-24.00 Drifters Mälarsalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 19.00-24.00 Ballroom Big Band Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 19.00-24.00 LIRA med Anders Linder Nalen Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Christerz Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Lör8 19.00-23.00 PerHåkans Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Lör8 21.00-01.00 Streaplers Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Lör8 19.00-23.00 Skåningarna Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Lör8 Lasse Stefanz Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör8 20.00-24.00 Fernandoz Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Lör8 21.00-01.00 Casanovas Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör8 Date Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör8 Likes Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön9 Date Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön9 17.00-20.30 Bert Ilsons Borgen Lenhovda Lenhovda Uppvidinge Kronoberg
Sön9 18.00-21.30 Avant Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Sön9 19.00-22.30 Christerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Sön9 18.30 Lasse Å Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar PRO
Sön9 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Sön9 17.00-20.00 Bejaz Folkets Hus Åby Åby Norrköping Östergötland
Sön9 17.00-21.00 Holidays Folkets Park Bjärnum Bjärnum Hässleholm Skåne
Sön9 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön9 18.00-21.30 Fernandoz Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön9 Memorys Folkets Park Knislinge Knislinge Östra Göinge Skåne
Sön9 15.00-18.30 Remix Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön9 17.00-21.00 Olofsson & Wernersson Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Sön9 18.00-22.00 Mats Bergmans Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön9 17.00-21.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Sön9 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön9 17.00-20.30 Holens Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön9 17.00-21.00 Lövgrens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön9 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön9 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön9 Spotlight Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön9 18.00-21.30 Mogna Män Walencia Falkenberg Falkenberg Falkenberg Halland
Sön9 15.00-18.00 Janssons orkester Östra Tollstad bygdegård Mantorp Mjölby Östergötland PRO
Mån10 19.00-22.00 Kalle & Stefan Allhem Färgelanda Färgelanda Färgelanda Västra Götaland
Mån10 19.30-22.00 BriGoT Aspnässkolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån10 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 20.00-23.00 Only on a monday Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 14.00-17.30 Holens Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Mån10 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån10 14.00-17.00 Lennart & Sune Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Mån10 18.00-21.30 Bob Stevens Tibroparken Tibro Tibro Västra Götaland
Mån10 17.00-20.30 Stämbandet Tingvalla Åstorp PRO Åstorp Åstorp Skåne PRO
Mån10 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån10 Spotlight Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis11 13.00-16.00 BarraBazz Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis11 Fernandoz Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 19.00-22.30 Diggarna Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Tis11 18.30-22.30 Donnez Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Tis11 15.00-19.00 Erik Arnolds Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis11 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tis11 16.00-20.00 Orient Granada Lönsboda PRO Lönsboda Osby Skåne PRO
Tis11 18.00-21.30 Kenneth & Classe Hyssna Bygdegård Hyssna Mark Västra Götaland
Tis11 18.00-22.00 Mats Bergmans Sundspärlan Helsingborg Helsingborg Skåne
Tis11 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Jive Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Matz Bladhs Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis11 Spotlight Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis11 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby herrgård Gamleby Gamleby Västervik Kalmar
Ons12 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons12 Highlights Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 Sounders Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons12 18.00-22.00 Mats Bergmans Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons12 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons12 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Ons12 17.00-20.00 Kjell Dahls Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons12 19.00-22.00 Foxie Gbg Motionsbugg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons12 Callinaz Kulturhuset Jönköping Jönköping Jönköping Jönköping
Ons12 19.00-22.00 Spelfinkarna Lurs bygdegård Lur Tanum Västra Götaland
Ons12 Mogna Män Stena Danica Göteborg Göteborg Västra Götaland
Ons12 18.30-22.30 Orient Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons12 13.00-15.45 Wahlén & Segeblad Tellus fritidscenter Södermalm Stockholm Stockholm
Ons12 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons12 Casanovas Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 Mannerz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 Guns Rosor (FIN) Viking Grace Stockholm Stockholm Stockholm
Ons12 Spotlight Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons12 14.00-17.00 Eklöfs Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland
Tor13 13.00-16.00 Löpsjötorparns Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor13 19.00-21.30 Bro Låtgille Arena Rotebro Rotebro Sollentuna Stockholm
Tor13 Highlights Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 18.00-21.00 Kenneth & Classe Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland PRO
Tor13 13.00-17.00 Sandins Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor13 18.30-22.30 Donnez Granbacken Löberöd Löberöd Eslöv Skåne
Tor13 19.00-23.00 Ej fastställt Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tor13 Hedins Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 Matz Bladhs Viking Grace Stockholm Stockholm Stockholm
Tor13 Music Men Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre14 13.00-16.00 Kjell Dahls Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre14 19.30-23.00 Janne Martins Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre14 20.00-24.00 Casanovas Folkets Hus Hallunda Hallunda Botkyrka Stockholm
Fre14 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Fre14 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre14 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre14 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre14 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre14 20.30-00.30 Blender Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Fre14 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre14 13.00-16.00 Eklöfs Fältöversten Dansträffen Stockholm Stockholm Stockholm PRO
Fre14 21.00-02.00 Streaplers Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Fre14 Lasse Stefanz Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre14 20.00-24.00 Donnez Kvarnhagskällan Växjö Club68 Växjö Växjö Kronoberg
Fre14 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre14 20.00-23.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre14 18.30-22.00 Tång & Co Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Fre14 20.00-24.00 Ankies Nusnäs bygdegård Nusnäs Mora Dalarna
Fre14 Sannex Sandra Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Fre14 Mickeys Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Fre14 Samzons Södergården Motala Motala Motala Östergötland
Fre14 21.00-01.00 Black Jack Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre14 20.00-24.00 Lövgrens Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Fre14 19.00-22.30 Löpsjötorparns Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre14 20.00-24.00 Mats Bergmans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Fre14 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre14 Jenny Salén & Niklas Adamsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre14 PerHåkans Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Lör15 Lasse Stefanz Aveny Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör15 20.00-24.00 Expanders Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Lör15 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Lör15 19.00-22.30 Strike Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Lör15 20.00-24.00 Casanovas Dk Nackswinget Nacka Nacka Stockholm
Lör15 20.00-24.00 Donnez Falköpingsparken Falköping Falköping Västra Götaland
Lör15 20.30-00.30 Glenn-Endys Folkets Park Ödeshög Ödeshög Ödeshög Östergötland
Lör15 Blender Granada Lönsboda Lönsboda Osby Skåne
Lör15 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör15 20.00-24.00 Skåningarna Kvarnkullen Kungälv Kungälv Kungälv Västra Götaland
Lör15 21.00-01.00 Black Jack Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör15 Jannez Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Lör15 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör15 20.00-23.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör15 Perikles Slimminge bygdegård Janstorp Skurup Skåne
Lör15 Mickeys Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör15 Titanix Surbrunnsparken Ystad Ystad Ystad Skåne
Lör15 21.00-01.00 Streaplers Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör15 Callinaz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör15 Jenny Salén & Niklas Adamsson Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör15 PerHåkans Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön16 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön16 17.00-21.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön16 18.00-21.30 Engdahls Folkets Park Herrljunga Herrljunga Herrljunga Västra Götaland
Sön16 18.00-22.00 Expanders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön16 14.00-17.00 Eklöfs Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Sön16 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 17.30-21.30 Blender Nässjö Sportdansklubb Nässjö Nässjö Jönköping
Sön16 13.00-16.00 Zethzons Tuben Farsta Farsta Farsta Stockholm PRO
Sön16 17.00-21.00 Drifters Törringelund Oxie Malmö Skåne
Sön16 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön16 Leif Kronlund Storband Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön16 Skåningarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön16 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön16 18.00-21.00 Cedrix Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland PRO
Mån17 14.00-17.00 Zethzons Allhuset Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm PRO
Mån17 19.30-22.00 Kollijox Aspnässkolan Jakobsberg Jakobsberg Järfälla Stockholm
Mån17 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 20.00-23.00 Only on a monday Chicago Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 19.00-22.00 Bendix Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Mån17 18.00-21.30 Sounders Tidaholmsparken Tidaholm Tidaholm Västra Götaland
Mån17 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 Skåningarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån17 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tis18 13.00-16.00 Remix Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tis18 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 17.00-20.30 Tommy Roos Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis18 18.00-21.30 Bendéns Folkets Park Lidköping Lidköping Lidköping Västra Götaland
Tis18 15.00-19.00 Tång & Co Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Tis18 18.00-21.30 Hobbygänget Hindås Rotunda Härryda Härryda Västra Götaland
Tis18 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 Fernandoz Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 Skåningarna Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis18 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Ons19 19.00-22.30 Matz Rogers Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons19 Junix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons19 17.00-20.00 Tonika Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons19 18.00-21.00 Janders Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Ons19 18.30-22.30 Romele Band Tallparken Vinslöv Vinslöv Hässleholm Skåne
Ons19 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 Highlights Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons19 BarraBazz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Tor20 13.00-16.00 Tomaz & Co Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Tor20 13.00-16.00 Lennartz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor20 Carlzons Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre21 13.00-16.00 Lars Erikssons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre21 19.30-23.00 Holens Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Fre21 Likes Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre21 19.00-22.30 Levins Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Fre21 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Fre21 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör22 Agneta & Peter Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör22 21.00-01.00 Jannez Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör22 Rivalerna Limerick Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Lör22 21.00-01.00 Scotts Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör22 Framed Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön23 Agneta & Peter Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön23 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Agneta & Peter Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Engdahls Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Foxie Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Mån24 Hollyz Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis25 21.00-01.00 Black Jack Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tis25 Agneta & Peter Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tis25 20.00-01.00 Ej fastställt Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis25 20.00-01.00 Highlights Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Tis25 Mickeys Bygdegården Kaxås Kaxås Krokom Jämtland
Tis25 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Tis25 Ajax Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne
Tis25 15.00-19.00 Bensons Folkets Park Tomelilla Tomelilla Tomelilla Skåne PRO
Tis25 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Trollhättan Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Tis25 21.00-01.00 Thoniez Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Tis25 Jive Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Tis25 21.00-01.00 Scotts Parkhallen Tranås Tranås Tranås Jönköping
Tis25 21.00-01.00 Wahlströms Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Tis25 20.00-24.00 Chiquita Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Tis25 21.00-01.00 Xplays Statt Motala Motala Motala Östergötland
Tis25 20.00-24.00 Bob Stevens Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Tis25 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tis25 Hollyz Viking Gabriella Stockholm Stockholm Stockholm
Ons26 19.30-23.00 Gideons Alviks Kulturhus Bromma Stockholm Stockholm
Ons26 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Ons26 20.00-24.00 Blender Boråsparken Borås Borås Västra Götaland
Ons26 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons26 17.00-21.00 Patrick Eklöf Ekebyskolan Vallentuna Vallentuna Vallentuna Stockholm
Ons26 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Ons26 15.00-19.00 Ingvar Fahsts Folkets Hus Svedala Svedala Svedala Skåne PRO
Ons26 19.00-23.00 Holens Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Ons26 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Ons26 18.00-22.00 Icaros Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Ons26 15.00-19.00 Rignells Folkets Park Sjöbo Sjöbo Sjöbo Skåne PRO
Ons26 16.00-20.00 Jonnys Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Ons26 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Ons26 19.00-23.00 Skåningarna Pigalle Nässjö Nässjö Nässjö Jönköping
Ons26 17.00-21.00 Martinez Trombon Södertälje Södertälje Södertälje Stockholm
Ons26 17.00-21.00 Bob Stevens Törringelund Oxie Malmö Skåne
Ons26 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor27 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Tor27 17.00-20.30 Christer Lundgren Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Tor27 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland PRO
Tor27 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor27 18.00-21.30 Kenneth & Classe Gröndalsskolan Värnamo Värnamo Värnamo Jönköping PRO
Tor27 16.00-19.30 Liljas Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tor27 13.30-17.00 Kjell Dahls Landerydgården Linköping Hjulsbro Linköping Östergötland
Tor27 19.00-24.00 Blender Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor27 19.00-24.00 Casanovas Svenska mässan Göteborg Göteborg Västra Götaland
Tor27 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Tor27 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre28 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Fre28 19.00-23.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre28 16.00-19.00 Samzons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Fre28 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre28 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre28 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Glimåkra Glimåkra Glimåkra Skåne
Fre28 20.30-00.30 Donnez Folkets Park Skara Skara Skara Västra Götaland
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Fre28 15.00-18.30 Cedrix Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre28 20.00-23.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre28 18.00-22.00 Blender Parken Götene Götene Götene Västra Götaland
Fre28 21.00-01.00 Stage Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre28 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre28 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Fre28 Mickeys Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Fre28 14.00-17.00 Edwings Västerlösa bygdegård Västerlösa Linköping Östergötland PRO
Lör29 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Lör29 20.00-01.00 Blender Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Lör29 20.00-01.00 Casanovas Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Lör29 20.00-24.00 Charlies Folkets Hus Fengersfors Fengersfors Åmål Västra Götaland
Lör29 20.00-24.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör29 20.00-24.00 Drifters Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör29 19.00-23.00 Jonnys Järfälla gymnasium Jakobsberg Järfälla Stockholm
Lör29 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör29 21.00-01.00 Donnez Träffen Båberg Trollhättan Trollhättan Västra Götaland
Lör29 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör29 Voize Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Lör29 Fernandoz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön30 Jive Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Sön30 18.00-21.30 Drifters Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Sön30 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm
Sön30 Fernandoz Viking Rosella Kapellskär Norrtälje Stockholm
Sön30 20.00- Bengt-Arvids Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland
Mån31 Titanix Birka Stockholm Stockholm Stockholm
Mån31 20.00-01.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro
Mån31 21.00-01.00 Chiquita Casino Cosmopol Göteborg Göteborg Göteborg Västra Götaland
Mån31 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån31 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Mån31 Drifters Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Mån31 Hollyz Hotell Högland Nässjö Nässjö Jönköping
Mån31 Martinez Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Mån31 Avant Hotell Storforsen Vidsel Älvsbyn Norrbotten
Mån31 Black Jack Hotell Södra Berget Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Mån31 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Mån31 Date Stenungsbaden Stenungsund Stenungsund Västra Götaland
Mån31 21.00-01.00 T-bone band Sätra brunn Sala Sala Västmanland
Mån31 20.30-01.00 Engdahls Tingvalla Åstorp Åstorp Åstorp Skåne
Mån31 Matts Erics Viking Cinderella Stockholm Stockholm Stockholm