Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Blekinge län

Antal danser: 100

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Sön21 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön21 Larz Kristerz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Sön21 19.00-23.00 Hans Rytterströms Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Blekinge
Mån22 17.00-20.30 Gott & Blandat Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Mån22 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre26 19.00-23.00 Bennrix Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Maj
Ons01 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre03 20.00-01.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre03 20.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör04 20.00-01.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör04 20.00-01.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre10 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons15 18.00-22.00 Matz Bladhs Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Sön19 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre24 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre24 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör25 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör25 Scotts Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör25 Wideband Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons29 18.00-22.00 Fernandoz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons29 18.30-22.30 Skåningarna Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre31 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre31 19.00-23.00 Junix Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Blekinge
Juni
Sön02 17.00-20.30 Erik Arnolds Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön02 18.00-22.00 Likes Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Ons05 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre07 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre07 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön09 17.00-20.30 Kenneth & Classe Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Ons12 18.30-22.30 Lövgrens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre14 20.00-24.00 Highlights Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön16 17.00-20.30 Tuboys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis18 18.30-22.30 Bennrix Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons19 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Sön23 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön23 18.00-22.00 Voize Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tis25 18.30-22.30 Hedins Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons26 18.30-22.30 Mats Bergmans Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor27 19.00-23.00 Xplays Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön30 17.00-20.30 Svennes med Angelica Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Juli
Tis02 18.30-22.30 Orient Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre05 20.00-23.00 Black Jack Killebom Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge
Sön07 17.00-20.30 Gott & Blandat Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis09 18.30-22.30 Humbles Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor11 19.00-23.00 PerHåkans Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre12 20.00-24.00 Foxie Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön14 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis16 18.30-22.30 Svennes Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons17 18.30-22.30 Bob Stevens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Sön21 17.00-20.30 Cedrix Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis23 18.30-22.30 Skåningarna Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons24 18.30-22.30 Skåningarna Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor25 19.00-23.00 Date Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Reid & Company Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön28 18.00-22.00 Larz Kristerz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tis30 18.30-22.30 Charlies Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons31 18.30-22.30 Glenn-Endys Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Augusti
Fre02 20.00-24.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön04 17.00-20.30 Orient Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis06 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons07 18.30-22.30 Humbles Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor08 19.00-23.00 Callinaz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre09 20.00-24.00 Highlights Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön11 17.00-20.30 Kjell-Reines Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis13 18.30-22.30 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre16 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre16 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön18 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön18 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Ons21 18.00-22.00 Humbles Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre30 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
September
Ons04 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons04 18.30-22.30 Holidays Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre06 19.00-23.00 Junix Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Blekinge
Ons11 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Fre13 19.00-23.00 Lövgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre13 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön22 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Fre27 19.00-23.00 Mats Bergmans Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör28 20.00 Lena Pålsson & Robban Folkets Hus Jämjö Jämjö Karlskrona Blekinge
Oktober
Ons02 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons09 17.00-20.30 Memorys Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Fre11 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör12 19.00-23.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Blekinge
Ons16 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Sön20 17.00-20.30 Gott & Blandat Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Fre25 19.00-23.00 Skåningarna Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre25 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör26 20.00 Anna & Co Folkets Hus Jämjö Jämjö Karlskrona Blekinge
Ons30 18.00-22.00 Skåningarna Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
November
Ons06 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Fre08 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre22 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön24 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge PRO
Lör30 20.00 Svennes Folkets Hus Jämjö Jämjö Karlskrona Blekinge
December
Fre06 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör21 19.00-23.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Blekinge
Tor26 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge