Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Blekinge län

Antal danser: 31

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Sön21 17.00-20.30 Kalle & Stefan Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge
Fre26 19.00-23.00 Lövgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre26 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge
Fre26 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Ons31 18.00-22.00 Skåningarna Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
November
Ons07 17.00-20.30 Liljas Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Fre09 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre09 18.00-22.00 Erik Arnolds Folkets Hus Sturkö Sturkö Karlskrona Blekinge
Fre09 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör10 Lasse Stefanz Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons14 18.00-22.00 Lövgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre23 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre23 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön25 17.00-20.30 Reines Favoriter Folkets Hus Nättraby Nättraby Karlskrona Blekinge
Ons28 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre30 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Tving Tving Karlskrona Blekinge
December
Lör01 Sannex Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons05 17.00-20.30 Tuboys Folkets Hus Kallinge Kallinge Ronneby Blekinge PRO
Fre07 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör08 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons12 18.00-22.00 Mats Bergmans Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre14 20.00-24.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Ons26 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Januari 2019
Tis01 18.00-22.00 Skåningarna Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Lör05 Donnez Bellevueparken Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Februari
Fre01 19.00-23.00 Donnez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre08 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Mars
Ons06 18.00-22.00 Donnez Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre29 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
April
Ons17 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Juni
Ons05 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge