Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 79

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Sön25 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön25 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons28 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Oktober
Lör1 21.00-01.00 Finix Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön2 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons5 19.00-22.00 Duo Vi Övik Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Tor6 19.00-22.00 Duo Vi Övik Logen Långträsk Långträsk Piteå Norrbotten
Fre7 19.00-23.00 Serenad Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön9 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön9 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons12 19.00-22.00 Serenad Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre14 19.00-22.00 Melkers Folkets Hus Nyborg Nyborg Kalix Norrbotten PRO
Lör15 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Bendix Logen Långträsk Långträsk Piteå Norrbotten
Sön16 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons19 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre21 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Sön23 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön23 19.00-22.00 Martinez Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons26 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör29 21.00-01.00 Kindbergs Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön30 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
November
Ons2 19.00-22.00 BarraBazz Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre4 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre4 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Lör5 Martinez Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Lör5 Barbados Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön6 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön6 19.00-22.00 Monica Öhmans Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons9 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre11 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Sön13 19.00-22.00 Avant Logen Långträsk Långträsk Piteå Norrbotten
Sön13 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön20 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön20 19.00-22.00 Jive Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons23 19.00-22.00 Serenad Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre25 19.00-22.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Nyborg Nyborg Kalix Norrbotten PRO
Fre25 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör26 21.00-01.00 Per-Håkans Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör26 Avant Kiruna stadshus Kiruna Kiruna Norrbotten
Lör26 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön27 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons30 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Fre2 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör3 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön4 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön4 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons7 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre9 Larz Kristerz Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Fre9 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör10 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör10 21.00-01.00 Voyage Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör10 Larz Kristerz Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Lör10 Date Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön11 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons14 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre16 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön18 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön18 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre30 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Januari 2017
Tor5 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Tor5 Drifters Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön8 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön15 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön22 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön29 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Februari 2017
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön19 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Mars 2017
Sön5 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön19 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
April 2017
Sön2 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön9 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Mån17 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön23 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten

Tipsa om dessa danser





Q2 2014 Image Banner 480 x 280