Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 73

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Fre02 20.00-24.00 Fernandoz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre02 21.00-01.00 Ron Thomson Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör03 19.00-22.00 Avant Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Fre09 20.00-24.00 Black Jack Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre09 21.00-01.00 Jannez Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör10 19.00-22.00 Sven-Rogers Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön11 19.00-22.00 Bendix Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön11 19.00-22.00 Karl-Erik Stenlund Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Fre16 20.00-24.00 Donnez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre16 21.00-01.00 Stage Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör17 19.00-22.00 BarraBazz Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör17 Martinez Nunisparken Gällivare Gälivare Norrbotten
Sön18 19.00-22.00 Serenad Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre23 21.30-02.00 Zerix Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Fre30 20.00-24.00 Jive Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre30 21.00-01.00 Eloge Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Juli
Lör01 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön02 19.00-22.00 BarraBazz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons05 20.00-24.00 Streaplers Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre07 21.00-01.00 Shine Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör08 19.00-22.00 Bendix Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön09 19.00-22.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre14 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör15 21.30-02.00 Donnez Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Sven-Rogers Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre21 20.00-24.00 Sandins Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör22 Sven-Rogers Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Fre28 20.00-24.00 Bob Stevens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre28 21.00-01.00 Highlights Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör29 19.00-22.00 Mickes Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön30 19.00-22.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Augusti
Fre04 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olsson Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre04 21.00-01.00 Date Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör05 19.00-22.00 Strike Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör05 Thor Görans & Agneta Olsson Mellanströms festplats Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Sön06 19.00-22.00 Kenth Wärjas Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre11 20.00-24.00 Per-Håkans Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre11 21.00-01.00 Voyage Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör12 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön13 19.00-22.00 Janders Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre18 20.00-24.00 Kindbergs Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre18 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre18 21.00-01.00 Finix Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör19 19.00-22.00 Serenad Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön20 19.00-22.00 Finezze Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre25 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre25 21.00-01.00 Blender Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör26 BarraBazz Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Lör26 19.00-22.00 Sven-Rogers Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön27 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September
Sön10 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons13 19.00-22.00 BarraBazz Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre22 19.00-23.00 Serenad Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Sön24 19.00-22.00 Janders Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Tor28 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Erkheikki Erkheikki Pajala Norrbotten
Fre29 21.00-01.00 Jive Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Oktober
Fre06 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön08 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons11 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör14 20.00-24.00 Perikles Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre20 19.00-23.00 Mickes Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Sön22 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
November
Fre03 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön05 19.00-22.00 Serenad Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons08 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön19 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör25 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons29 19.00-22.00 BarraBazz Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Sön03 19.00-22.00 Ola & Jag Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons06 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön17 19.00-22.00 Ej fastställt Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre29 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten