Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 96

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Mån21 19.00-22.00 Ola & Jag Forum Älvsbyn Älvsbyn Älvsbyn Norrbotten
Mån21 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons23 19.00-22.00 Barons Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre25 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre25 Monica Öhmans Furuborg Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön27 18.00-21.00 Ola & Jag Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön27 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön27 Lelles Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Sön27 Umbrella Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Maj
Fre2 21.00-01.00 Drifters Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre2 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Lör3 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön4 Bendix Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Fre9 21.00-01.00 Stensons Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre9 19.00-22.00 Duo Vi Forum Älvsbyn Älvsbyn Älvsbyn Norrbotten
Fre9 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Lör10 21.00-02.00 Lasse Stefanz Coop Arena Luleå Luleå Luleå Norrbotten
Lör10 21.00-02.00 Ragges Coop Arena Luleå Luleå Luleå Norrbotten
Sön11 18.00-21.00 Monica Öhmans Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre16 21.00-01.00 Fernandoz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör17 19.00-23.00 Tornex Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Fre23 21.00-01.00 Donnez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre30 21.00-01.00 Elisas Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre30 19.00-23.00 Ej fastställt Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre30 21.00-01.00 Umbrella Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör31 19.00-22.00 Mickes Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör31 21.00-01.00 Drifters Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Juni
Tor5 21.00-01.00 Per-Håkans Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre6 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre6 21.00-01.00 Highlights Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör7 19.00-22.00 Olzon (fd Norrländers) Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön8 19.00-22.00 Avant Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre13 21.00-01.00 King Edwards Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre13 21.00-01.00 Zlips Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör14 19.00-22.00 Sven-Rogers Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön15 19.00-22.00 BarraBazz Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre20 21.30-02.00 Mickes Udden Kangos Pajala Pajala Norrbotten
Lör21 21.00-01.00 Thor Görans Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Sön22 19.00-22.00 Mickes Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre27 21.00-01.00 Canyons Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre27 21.00-01.00 Martinez Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör28 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön29 19.00-22.00 Fernandoz Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Juli
Tis1 Streaplers Medborgarhuset Arjeplog Arjeplog Arjeplog Norrbotten
Ons2 20.00-24.00 Streaplers Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre4 21.00-01.00 Thor Görans Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre4 21.00-01.00 Date Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör5 19.00-22.00 Kvarnby Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör5 Date Smedjan Pajala Pajala Pajala Norrbotten
Tor10 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Sangis Sangis Kalix Norrbotten
Fre11 21.00-01.00 Mats Bergmans Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre11 Martinez Matarengi marknad Övertorneå Övertorneå Norrbotten
Lör12 Martinez Udden Kangos Pajala Pajala Norrbotten
Sön13 19.00-22.00 Duo Vi Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre18 21.00-01.00 Kindbergs Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön20 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre25 21.00-01.00 Elisas Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör26 21.00-01.00 Jive Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Sön27 19.00-22.00 Mickes Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Augusti
Fre1 21.00-01.00 Bengt Hennings Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre1 21.00-01.00 Expanders Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör2 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön3 19.00-22.00 Avant Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre8 21.00-01.00 Framed Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre8 21.00-01.00 Stage Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör9 19.00-22.00 Olzon (fd Norrländers) Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön10 19.00-22.00 BarraBazz Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre15 21.00-01.00 Jive Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre15 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre15 21.00-01.00 Zlips Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör16 19.00-22.00 Monica Öhmans Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör16 21.00-01.00 Martinez Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Sön17 19.00-22.00 Duo Vi Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre22 21.00-01.00 Claes Lövgrens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre22 21.00-01.00 Blender Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör23 19.00-22.00 BarraBazz Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön24 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Vändträsk Vändträsk Boden Norrbotten
Fre29 21.00-01.00 Drifters Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre29 Martinez Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Lör30 Black Jack Sporthallen Svappavaara Svappavaara Kiruna Norrbotten
Lör30 Martinez Tärendöholmen Tärendö Pajala Norrbotten
September
Fre5 21.00-01.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör13 21.00-01.00 Kindbergs Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön14 18.00-21.00 BarraBazz Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre19 19.00-23.00 Ej fastställt Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Lör27 21.00-01.00 Ej fastställt Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Oktober
Ons1 19.00-22.00 BarraBazz Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre10 19.00-23.00 Tornex Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Fre24 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre31 BarraBazz Folkets Hus Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
November
Lör1 21.00-01.00 Ej fastställt Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Ons5 19.00-22.00 BarraBazz Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre21 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Lör29 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Lör29 21.00-01.00 Ej fastställt Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
December
Tis30 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60