Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 68

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre24 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre24 Avant Furuborg Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör25 19.00-22.00 Bodens dragspelsklubb Folkets Hus Boden Boden Boden Norrbotten
Lör25 Thor Görans Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 19.00-22.00 Lelles Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Ons29 19.00-22.00 Ola & Jag Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre31 BarraBazz Folkets Hus Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre31 21.00-01.00 Drifters Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Fre31 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre31 Arvingarna Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre31 Thor Görans Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
November
Lör1 21.00-01.00 Jive Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Lör1 Arvingarna Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön2 18.00-21.00 Fernandoz Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön2 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön2 19.00-22.00 Mona och Nicklas Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Ons5 19.00-22.00 BarraBazz Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Lör8 Avant Ripan Luleå Luleå Luleå Norrbotten
Sön9 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön9 19.00-22.00 Dubbelt Upp Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Ons12 19.00-22.00 Agneta & Peter Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Tor13 Blender Folkets Hus Sikfors Sikfors Piteå Norrbotten
Lör15 21.00-01.00 Zlips Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 18.00-21.00 Ola & Jag Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Bodens dragspelsklubb Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Mån17 19.00-21.00 Dubbelt Upp Medborgarhuset Gammelstad Gammelstad Luleå Norrbotten PRO
Ons19 19.00-22.00 Duo Vi Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre21 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre21 19.00-22.00 Karl-Erik Stenlund Forum Älvsbyn Älvsbyn Älvsbyn Norrbotten PRO
Lör22 19.00-22.00 Bodens dragspelsklubb Folkets Hus Boden Boden Boden Norrbotten
Sön23 18.00-21.00 Black Jack Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön23 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön23 19.00-22.00 Lelles Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
Ons26 19.00-22.00 Sven-Rogers Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre28 22.00-02.00 Janders Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre28 Avant Furuborg Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör29 22.00-02.00 Janders Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Lör29 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Haparanda Haparanda Haparanda Norrbotten PRO
Lör29 21.00-01.00 Stage Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Lör29 21.00-01.00 Dreams Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön30 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön30 19.00-22.00 Janne & Co Perbackagården Svartbjörnsbyn Boden Norrbotten
December
Mån1 19.00-21.00 Amandas Medborgarhuset Gammelstad Gammelstad Luleå Norrbotten PRO
Ons3 19.00-22.00 Ola & Jag Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre5 Martinez Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre5 Dubbelt Upp Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Lör6 Martinez Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Lör6 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör6 20.00-01.00 Voyage Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör6 Dubbelt Upp Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön7 18.00-21.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön7 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Fre12 Avant Furuborg Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör13 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Sön14 18.00-21.00 Jive Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön14 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Mån15 19.00-21.00 Mona och Nicklas Medborgarhuset Gammelstad Gammelstad Luleå Norrbotten PRO
Ons17 19.00-22.00 Sven-Rogers Tunaskolan Luleå Notviken Luleå Norrbotten
Fre19 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Sön21 18.00-21.00 Karl-Erik Stenlund Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Fre26 19.00-22.00 Monica Öhmans Forum Älvsbyn Älvsbyn Älvsbyn Norrbotten PRO
Tis30 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Ons31 20.30-00.30 Mona och Nicklas Forum Älvsbyn Älvsbyn Älvsbyn Norrbotten PRO
Januari 2015
Lör3 21.00-01.00 Drifters Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Mån5 21.00-01.00 Thor Görans Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Mån5 Stage Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60