Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västmanlands län

Antal danser: 96

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Tor18 Barbados Royale Västerås Västerås Västerås Västmanland
Mån22 17.00-21.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons24 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre26 20.00-24.00 Highlights Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön28 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån29 14.00-17.30 Jonnys Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Maj
Fre03 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån06 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons08 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre10 20.00-24.00 Chiquita Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre10 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån13 14.00-17.30 Samzons Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Tis14 19.00-23.00 PerHåkans Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre17 20.00-24.00 Mac Thonyz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre17 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Ons22 13.30-17.00 Cedrix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån27 14.00-17.30 BarraBazz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Ons29 13.30-17.00 Jonnys Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Tor30 19.00-24.00 Foxie Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tor30 19.00-24.00 Perikles Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre31 19.00-24.00 Expanders Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre31 19.00-24.00 Jannez Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Juni
Lör01 19.00-24.00 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Lör01 19.00-24.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons05 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån10 13.30-17.00 Holens Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis11 19.00-23.00 Highlights Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons12 13.30-17.00 Samzons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons19 13.30-17.00 Kjell Dahls Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån24 13.30-17.00 Sandins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis25 19.00-23.00 Casanovas Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons26 13.30-17.00 Pär Norlings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Juli
Ons03 Wickys Djäkneberget Västerås Västerås Västerås Västmanland
Ons03 13.30-17.00 Sandins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån08 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis09 19.00-23.00 Callinaz Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons10 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons17 13.30-17.00 Edwings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån22 13.30-17.00 Jonnys Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis23 19.00-24.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Tis23 19.00-24.00 Expanders Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons24 13.30-17.00 Junix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons31 Gideons Djäkneberget Västerås Västerås Västerås Västmanland
Ons31 13.30-17.00 Matz Rogers Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Augusti
Mån05 13.30-17.00 Pär Norlings Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis06 19.00-23.00 Sannex Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons07 13.30-17.00 Rose-Maries Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Lör10 21.00-01.00 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland
Ons14 13.30-17.00 Lövgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån19 13.30-17.00 Samzons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis20 19.00-23.00 Perikles Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons21 13.30-17.00 Hedins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 BarraBazz Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
September
Tis03 19.00-23.00 Foxie Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Ons04 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån09 13.30-17.00 Samzons Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons11 13.30-17.00 Tång & Co Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre13 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Tis17 19.00-23.00 Jannez Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Fre20 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör21 20.00-24.00 Foxie Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Sön22 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons25 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre27 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre27 19.00-24.00 Blender Lagårn Skultuna Skultuna Västerås Västmanland
Oktober
Ons02 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre04 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån07 13.30-17.00 Jonnys Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons09 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre11 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön13 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons16 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre18 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons23 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre25 20.00-24.00 Martinez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Ons30 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
November
Fre01 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre01 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Mån04 13.30-17.00 Ola & Jag Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons06 13.30-17.00 Jonnys Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre08 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons13 13.30-17.00 Sandins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör16 20.00-24.00 Casanovas Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Sön17 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons20 13.30-17.00 Duo Vi Övik Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre22 20.00-24.00 Mats Bergmans Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons27 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre29 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör30 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
December
Sön01 13.30-17.00 Jonnys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån02 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons04 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons11 13.30-17.00 Gideons Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre13 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre13 Nikitas Restaurang Lugna Gatan Västerås Västerås Västmanland
Januari 2020
Ons29 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland