Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västerbottens län

Antal danser: 121

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Ons17 21.00-01.00 Jive Ava havsbad Lögdeå Nordmaling Västerbotten
Ons17 19.00-22.00 Karl-Erik Stenlund Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor18 20.00-24.00 Casanovas Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor18 Streaplers Trillen Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Fre19 20.00-01.00 Casanovas Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Fre19 20.00-01.00 Expanders Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör20 21.00-01.00 Jive Paviljongen Sorsele Sorsele Sorsele Västerbotten
Lör20 21.00-01.00 Streaplers Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön21 19.00-22.30 Bendix Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Ons24 19.00-22.30 Mickes Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Ons24 19.00-22.00 Duo Vi Övik Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor25 20.00-24.00 Framed Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre26 20.00-01.00 Boogart Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Fre26 20.00-01.00 Shake Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör27 20.00-01.00 Boogart Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör27 20.00-01.00 Shake Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör27 21.00-01.00 Framed Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Lör27 22.00-02.00 Black Jack Udden Tärnaby Tärnaby Storuman Västerbotten
Sön28 17.00-20.00 PerHåkans Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Sön28 19.00-22.30 Avant Logen Ljusvattnet Burträsk Skellefteå Västerbotten
Ons31 19.00-22.00 Tommys (FIN) Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Augusti
Tor01 20.00-24.00 PerHåkans Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre02 21.00-01.00 Mannerz Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Lör03 21.00-01.00 Mannerz Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör03 20.00-24.00 Mickes Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör03 21.00-01.00 Tommys (FIN) Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön04 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkparken Bursiljum Bursiljum Skellefteå Västerbotten
Ons07 19.00-22.30 Agneta & Peter Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Ons07 19.00-22.00 Kvarnby Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor08 20.00-24.00 Jannez Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre09 21.00-01.00 Jannez Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Lör10 19.00-22.30 Bendix Folkets Hus Lajksjö Lajksjö Dorotea Västerbotten
Lör10 20.00-24.00 Kvarnby Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör10 21.00-01.00 Matz Bladhs Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön11 19.00-22.30 Serenad Folkparken Bursiljum Bursiljum Skellefteå Västerbotten
Ons14 19.00-22.00 Ola & Jag Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor15 20.00-24.00 Highlights Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre16 21.00-01.00 Foxie Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre16 21.00-01.00 Mickeys Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Fre16 19.00-22.30 Finezze Trillen Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Lör17 21.00-01.00 Jannez Bredsele Park Kusfors Skellefteå Västerbotten
Lör17 20.00-24.00 Agneta & Peter Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör17 21.00-01.00 Lövgrens Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
Sön18 19.00-22.30 Strike Folkparken Bursiljum Bursiljum Skellefteå Västerbotten
Sön18 Mickes Hejlogen Jörn Skellefteå Västerbotten
Ons21 19.00-22.30 Ola & Jag Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Ons21 19.00-22.00 Rytmix Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör24 20.00-24.00 Ola & Jag Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör24 Thor Görans & Agneta Olzzon Talludden Sandsele Sandsele Sorsele Västerbotten
Ons28 19.00-22.00 Avant Kajutan Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör31 20.00-24.00 Avant Fromhedens Danspaviljong Fromheden Norsjö Västerbotten
Lör31 21.00-01.00 Engdahls Täftelogen Umeå Täfteå Umeå Västerbotten
September
Sön01 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre06 21.00-01.00 Mannerz Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre06 18.30-21.30 Thor Görans & Agneta Olzzon Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör14 19.00-22.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön15 18.00-21.30 Finezze Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån16 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor19 13.00-16.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre20 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre20 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre20 18.30-21.30 Kvarnby Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Mån23 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Ons25 19.00-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Tor26 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre27 18.00-21.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten PRO
Fre27 20.00-24.00 Eloge Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre27 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Sön29 18.00-21.30 Jive Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Oktober
Fre04 19.00-22.30 Jive Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre04 20.00-24.00 Blender Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Lör05 19.00-22.30 Mickes Folkets Hus Lajksjö Lajksjö Dorotea Västerbotten
Lör05 19.00-22.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön06 18.00-21.30 Martinez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Tor10 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre11 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre11 19.00-22.30 Matz Bladhs Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör12 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Sön13 18.00-21.30 Ola & Jag Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre18 21.00-01.00 Callinaz Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre18 Ola & Jag Folkets Hus Obbola Obbola Umeå Västerbotten PRO
Fre18 18.30-21.30 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör19 19.00-22.30 Tommys (FIN) Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån21 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor24 13.00-16.00 Junix Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre25 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Sön27 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Ons30 19.00-22.00 BarraBazz Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
November
Fre01 21.00-01.00 Highlights Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre01 18.30-21.30 Fernandoz Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör02 19.00-22.30 Ola & Jag Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre08 19.00-22.30 Kvarnby Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör09 18.00-22.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör09 18.00-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Sön10 18.00-21.30 BarraBazz Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån11 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre15 21.00-01.00 Foxie Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre15 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre15 18.30-21.30 Junix Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör16 Martinez Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Lör16 19.00-22.30 Serenad Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Tor21 13.00-16.00 Christerz Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre22 19.00-22.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör23 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Sön24 18.00-21.30 Glads Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån25 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Ons27 19.00-22.00 Bendix Folkets Hus Boliden Boliden Skellefteå Västerbotten
Tor28 13.00-16.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre29 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre29 19.00-22.30 Tommys (FIN) Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre29 18.30-21.30 Martinez Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
December
Fre06 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Fre06 19.00-22.30 Fernandoz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör07 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Lör07 19.00-22.30 Mickes Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön08 18.00-21.30 Avant Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre13 21.00-01.00 Highlights Folkets Hus Ersboda Ersboda Umeå Västerbotten
Mån16 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor26 19.00-23.00 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre27 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Tis31 22.00-02.00 Martinez Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten