Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västerbottens län

Antal danser: 90

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre19 21.00-01.00 Ron Thomson Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre19 20.00-24.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre19 20.00-23.30 Kvarnby Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre19 18.30-22.00 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Mån22 19.00-22.00 Mickes Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor25 13.00-16.00 Strike Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor25 13.00-16.00 Karl-Erik Stenlund Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Fre26 20.00-23.30 Karl-Erik Stenlund Blå kupan Stensele Stensele Storuman Västerbotten
Fre26 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör27 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör27 19.00-22.30 Mickes Kulturhuset Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Lör27 21.00-01.00 Ron Thomson Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön28 18.00-21.30 Tommys (FIN) Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån29 19.00-22.00 BarraBazz Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
November
Tor01 13.00-16.00 BarraBazz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre02 18.30-22.00 Fernandoz Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör03 20.00-23.30 Mickes Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön04 18.00-22.00 Fernandoz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Mån05 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor08 13.00-16.00 Sven-Rogers Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre09 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör10 18.00 Jive Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör10 18.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör10 19.00-22.30 Glads Kulturhuset Åsele Åsele Åsele Västerbotten
Sön11 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån12 19.00-22.00 Agneta & Peter Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor15 13.00-16.00 Christerz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre16 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre16 20.00-23.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre16 18.30-22.00 Tommys (FIN) Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör17 19.00-22.00 Kvarnby Burträskarnas Hus Burträsk Skellefteå Västerbotten
Lör17 19.00-22.30 Sven-Rogers Föreningshuset Lajksjö Lajksjö by Dorotea Västerbotten
Lör17 20.00-23.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån19 19.00-22.00 Serenad Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor22 13.00-16.00 Tobbes Duo Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor22 13.00-16.00 Karl-Erik Stenlund Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Fre23 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre23 20.00-23.30 Jive Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Fre23 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör24 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Sön25 18.00-21.30 Donnez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån26 19.00-22.00 Duo Vi Övik Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor29 13.00-16.00 Mickes Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre30 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre30 20.00-23.30 Janders Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre30 18.30-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
December
Lör01 20.00-23.30 Strike Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån03 19.00-22.00 Kvarnby Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor06 13.00-16.00 Ola & Jag Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor06 13.00-16.00 Bo Beverlöv Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Fre07 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre07 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör08 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Sön09 18.00-21.30 Avant Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån10 19.00-22.00 Ola & Jag Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre14 Lasse Stefanz Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre14 20.00-23.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör15 20.00-23.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån17 19.00-22.00 Bendix Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tis25 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Tis25 Jive Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Ons26 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre28 20.00-23.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre28 21.00-01.00 Stage Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån31 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån31 Martinez Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Januari 2019
Fre04 20.00-01.00 Blender Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre04 20.00-01.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör05 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 Expanders Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 The Playtones Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Sön06 19.00-23.00 Martinez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre11 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre11 19.00-22.30 BarraBazz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Tor17 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Tor24 13.00-16.00 Avant Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre25 19.00-22.30 Avant Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Februari
Fre08 19.00-22.30 Jive Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör09 21.00-01.00 Expanders Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Fre22 19.00-22.30 Duo Vi Övik Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör23 20.00-23.30 Christerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mars
Fre08 19.00-22.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre15 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör16 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Ons20 20.00-23.30 Avant Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Tor21 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre22 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör23 20.00-23.30 Kvarnby Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
April
Fre05 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten