Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västerbottens län

Antal danser: 94

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Fre14 Lasse Stefanz Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre14 20.00-23.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör15 20.00-23.30 Bendix Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån17 19.00-22.00 Bendix Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tis25 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Tis25 Jive Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Ons26 19.00-23.00 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre28 20.00-23.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre28 Stage Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån31 Martinez Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Januari 2019
Fre04 20.00-01.00 Blender Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre04 20.00-01.00 Expanders Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör05 Blender Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 Expanders Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 Jannez Folkets Hus Umeå Umeå Umeå Västerbotten
Lör05 The Playtones Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Lör05 21.30-01.00 Bendix Hotell Vännäs Vännäs Vännäs Västerbotten
Sön06 19.00-23.00 Martinez Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre11 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre11 19.00-22.30 BarraBazz Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre11 18.30-22.00 Avant Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Mån14 19.00-22.00 Avant Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Tor17 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre18 Tommys (FIN) Folkets Hus Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Sön20 18.00-21.30 Jive Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Tor24 13.00-16.00 Avant Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre25 19.00-22.30 Avant Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre25 18.30-22.00 Tommys (FIN) Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör26 20.00-23.30 Mickes Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån28 19.00-22.00 Kvarnby Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Februari
Fre01 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör02 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Sön03 18.00-21.30 Finezze Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre08 19.00-22.30 Jive Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre08 18.30-22.00 Kvarnby Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör09 21.00-01.00 Expanders Park Malåborg Malå Malå Västerbotten
Lör09 20.00-23.30 Ola & Jag Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön10 18.00-21.30 Duo Vi Övik Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre15 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Sön17 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån18 19.00-22.00 Duo Vi Övik Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre22 19.00-22.30 Duo Vi Övik Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre22 18.30-22.00 Ola & Jag Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör23 20.00-23.30 Christerz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Tor28 13.00-16.00 Strike Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Mars
Fre01 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Sön03 18.00-21.30 Ola & Jag Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån04 19.00-22.00 Strike Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre08 20.00-24.00 Sandins Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre08 19.00-22.30 Serenad Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre08 18.30-22.00 Mickes Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör09 20.00-23.30 Serenad Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Tor14 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre15 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör16 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Lör16 Lasse Stefanz Hotell Lappland Lycksele Lycksele Västerbotten
Sön17 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Tor21 13.00-16.00 Kvarnby Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre22 19.00-22.30 Ola & Jag Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre22 18.30-22.00 Skåningarna Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör23 20.00-23.30 Kvarnby Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre29 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Lör30 20.00-24.00 Casanovas Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
April
Tor04 13.00-16.00 Duo Vi Övik Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre05 19.00-22.30 Mickes Medborgarhuset Lycksele Lycksele Lycksele Västerbotten
Fre05 18.30-22.00 Martinez Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör06 20.00-23.30 Strike Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön07 18.00-21.30 Strike Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Tor11 13.00-16.00 Christerz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Fre12 20.00-24.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre19 18.30-22.00 Finezze Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör20 20.00-23.30 Avant Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Mån22 18.00-21.30 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre26 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Fre26 Blender Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Fre26 Excess Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Lör27 Excess Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Maj
Fre03 18.30-22.00 Jive Oasen Nordmaling Nordmaling Nordmaling Västerbotten
Lör04 20.00-23.30 BarraBazz Rotan Skelleftehamn Skelleftehamn Skellefteå Västerbotten
Sön05 18.00-21.30 Thor Görans & Agneta Olsson Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Mån06 19.00-22.00 Duo Vi Övik Folkparken Skellefteå Skellefteå Skellefteå Västerbotten
Fre10 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Sön19 18.00-21.30 Tommys (FIN) Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Fre24 21.00-01.00 Blender Gräsmyr loge Gräsmyr Nordmaling Västerbotten
Tor30 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Kusmark Kusmark Skellefteå Västerbotten
Juni
Sön02 18.00-21.30 Serenad Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Lör22 19.00-23.00 Mickes Festplatsen Vännäsby Vännäsby Vännäs Västerbotten
Lör29 Date Vildmannahallen Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Lör29 Martinez Vildmannahallen Storuman Storuman Storuman Västerbotten
Sön30 Strike Folkparken Bursiljum Bursiljum Skellefteå Västerbotten
Juli
Tor18 Streaplers Trillen Åsele Åsele Åsele Västerbotten
September
Tor12 13.00-16.00 Finezze Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
Oktober
Tor24 13.00-16.00 Strike Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten
November
Tor21 13.00-16.00 Christerz Folkets Hus Ersboda Umeå Umeå Västerbotten