Dansprogram

Dansfesten i Lidköpings folkets park den 27-28 april 2018

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Hallands län

Antal danser: 133

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Fre27 Arvingarna Ester Kungsbacka Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre27 14.00-17.00 Memorys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre27 18.30 Cedrix Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland
Maj
Ons02 19.00-22.00 Matz Lennarts Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre04 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre04 18.30-22.00 Memorys Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland PRO
Lör05 20.00-24.00 Matz Bladhs Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön06 18.30-22.00 Hazzes Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån07 19.30-23.00 Perikles Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Fre11 Black Jack Harrys Falkenberg Falkenberg Falkenberg Halland
Lör12 Perikles Solbacken Kungsäter Kungsäter Varberg Halland
Sön13 18.30-22.00 Charlies Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Ons16 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre18 17.00-22.00 Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Lör19 20.00-24.00 Bob Stevens Ramshall Veinge Laholm Halland
Lör19 21.00-01.00 Tribond Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland
Sön20 18.30-22.00 Cedrix Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis22 21.00-00.30 Dur-X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis22 21.00-00.30 Perikles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre25 14.00-17.00 Hazzes Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön27 18.30-22.00 Slättarna Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån28 19.00-23.00 Dreams Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis29 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis29 21.00-00.30 Jannez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons30 19.00-22.00 Musikanterna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Juni
Fre01 17.00-22.00 Ingvar & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Lör02 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön03 18.30-22.00 Orient Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis05 21.00-00.30 PerHåkans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis05 21.00-00.30 Robbans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör09 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön10 18.30-22.00 Erik Arnolds Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån11 19.00-23.00 Expanders Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis12 21.00-00.30 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis12 21.00-00.30 Sannex Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör16 Micke Ahlgrens Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör16 20.00-24.00 Fernandoz Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön17 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis19 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis19 21.00-00.30 Framed Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör23 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön24 18.30-22.00 Liljedahls Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån25 19.00-23.00 Shine Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis26 21.00-00.30 Blender Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis26 21.00-00.30 Trippix Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre29 Barbados Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Fre29 Lasse Stefanz Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Fre29 Sannex Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör30 Arvingarna Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör30 Date Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör30 Lotta Engberg Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Juli
Sön01 18.30-22.00 Bendéns Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis03 21.00-00.30 Black Jack Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis03 21.00-00.30 Dur-X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör07 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån09 Sannex Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Mån09 19.00-23.00 Mannerz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis10 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis10 21.00-00.30 Streaplers Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör14 Mats Bergmans Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön15 18.30-22.00 Bengt Hedin & Co Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån16 Barbados Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Tis17 21.00-00.30 Robbans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis17 21.00-00.30 Wahlströms Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons18 20.00-24.00 Black Jack Marias camping Mellbystrand Mellbystrand Laholm Halland
Fre20 20.00-24.00 Kindbergs Glommens brygga Glommen Falkenberg Halland
Lör21 Thor Görans & Agneta Olsson Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör21 20.00-24.00 Kindbergs Glommens brygga Glommen Falkenberg Halland
Sön22 18.30-22.00 Musikanterna Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån23 Perikles Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Tis24 21.00-00.30 Liljedahls Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis24 21.00-00.30 Wizex Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre27 Barbados Harrys Falkenberg Falkenberg Falkenberg Halland
Lör28 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör28 20.00- Bengt-Arvids Gästis Sjönevad Vessigebro Falkenberg Halland
Sön29 18.30-22.00 Liljas Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån30 Casanovas Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Mån30 19.00-23.00 Kindbergs Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis31 21.00-00.30 Charlies Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis31 21.00-00.30 Voize Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Augusti
Sön05 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån06 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis07 21.00-00.30 Mannerz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis07 21.00-00.30 Rent drag Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör11 Chiquita Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör11 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön12 18.30-22.00 Cedrix Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis14 21.00-00.30 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis14 21.00-00.30 Likes Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Sön19 18.30-22.00 Charlies Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis21 21.00-00.30 Dur-X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis21 21.00-00.30 Shine Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör25 Skåningarna Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör25 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön26 18.30-22.00 Hazzes Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån27 19.00-23.00 Foxie Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis28 21.00-00.30 Blender Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis28 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre31 14.00-17.00 Hardys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
September
Sön02 18.30-22.00 Kenneth & Classe Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån03 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons05 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre07 17.00-22.00 Liljas Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön09 18.30-22.00 Memorys Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre14 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön16 18.30-22.00 Slättarna Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån17 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons19 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre21 14.00-17.00 Ingvar Fahsts Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre28 14.00-17.00 Bengt Hedin & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Oktober
Ons03 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre05 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre12 17.00-22.00 Memorys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Ons17 19.00-22.00 Slättarna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre19 14.00-17.00 Musikanterna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Lör20 20.00-24.00 Mats Bergmans Ramshall Veinge Laholm Halland
Fre26 14.00-17.00 Ingvar & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Ons31 19.00-22.00 Spelfinkarna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
November
Fre02 14.00-17.00 Kjell-Reines Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre09 14.00-17.00 Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Ons14 19.00-22.00 Hobbygänget Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre16 14.00-17.00 Berths Favoriter Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön18 18.00-21.00 Mogna Män Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland PRO
Fre23 14.00-17.00 Hazzes Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Ons28 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre30 14.00-17.00 Gott & Blandat Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
December
Lör01 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Fre07 17.00-22.00 Erik Arnolds Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Ons12 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre14 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Lör29 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön30 20.00- Bengt-Arvids Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland