Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Hallands län

Antal danser: 72

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Fre14 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre14 18.30-22.00 Tång & Co Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Lör15 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön16 18.00-21.00 Cedrix Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland PRO
Lör29 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön30 20.00- Bengt-Arvids Vinbergs bygdegård Vinberg Falkenberg Halland
Mån31 Voize Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Januari 2019
Fre04 21.00-01.00 Sannex Arena Varberg Varberg Varberg Halland
Fre04 21.00-01.00 Streaplers Arena Varberg Varberg Varberg Halland
Mån07 14.00-17.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons09 19.00-22.00 Ingvar & Co Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre11 18.30-22.00 Hedins Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Lör12 20.00-24.00 Fernandoz Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån21 14.00-17.00 Kjell-Reines Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons23 19.00-22.00 Slättarna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör26 20.00-24.00 Mats Bergmans Ramshall Veinge Laholm Halland
Februari
Mån04 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons06 19.00-22.00 Bo & Tore Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör09 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån18 14.00-17.00 Memorys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons20 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör23 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Mars
Mån04 14.00-17.00 Cedrix Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons06 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre15 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Mån18 14.00-17.00 Farozon Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons20 19.00-22.00 Hobbygänget Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
April
Mån01 14.00-17.00 Hazzes Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons03 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör06 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån15 14.00-17.00 Lennart & Svenne Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Ons17 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Sön21 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Fre26 20.00-24.00 Bob Stevens Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Lör27 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån29 14.00-17.00 Bendéns Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis30 Likes Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Maj
Ons01 19.00-22.00 Matz Lennarts Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons15 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör18 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Fre24 20.00-24.00 Jive Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
Mån27 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis28 Likes Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Ons29 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Juni
Mån10 19.00-23.00 Excess Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Lör22 20.00-00.30 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån24 19.00-23.00 Highlights Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Fre28 21.00-02.00 Larz Kristerz Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Fre28 21.00-02.00 Lasse Stefanz Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Fre28 21.00-02.00 Sannex Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör29 21.00-02.00 Barbados Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör29 21.00-02.00 Black Jack Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Lör29 21.00-02.00 Donnez Hedevi Ullared Ullared Falkenberg Halland
Juli
Lör06 20.00-00.30 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån15 Barbados Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Tis16 Wahlströms Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör20 20.00-00.30 Holidays Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån29 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Augusti
Mån19 19.00-23.00 Date Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Fre30 20.00-24.00 Matz Rogers Karsefors festplats Ysby Laholm Halland
September
Mån02 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons04 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör07 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån16 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons18 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Oktober
Ons02 19.00-22.00 Slättarna Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons16 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons30 19.00-22.00 Kalle & Stefan Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
November
Ons13 19.00-22.00 Orient Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Ons27 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör30 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
December
Ons11 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland