Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Hallands län

Antal danser: 88

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Augusti
Sön28 18.30-22.00 Hedins Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland PRO
Mån29 17.00-20.00 Kjell-Reines Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland PRO
Tis30 17.00-20.00 Erik Arnolds Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis30 21.00-00.30 Blender Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis30 21.00-00.30 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
September
Fre2 20.00-23.30 Levins Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre2 14.00-17.00 Hedins Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre2 21.00-01.00 Date Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Sön4 18.30-22.00 Hazzes Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland PRO
Sön4 18.00-22.00 Martinez Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Mån5 17.00-20.00 Bengt Hedin & Co Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland PRO
Mån5 Framed Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Tis6 19.30-23.00 Diggarna Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis6 18.30-22.00 Slättarna Sjöviken Ätran Falkenberg Halland PRO
Ons7 19.00-22.00 Kenneth & Tille Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre9 20.00-23.30 Charlies Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Fre9 14.00-17.00 Rixons Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre9 21.00-01.00 Flamingokvintetten Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Sön11 18.30-22.00 Charlies Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland PRO
Sön11 18.00-22.00 Chiquita Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Mån12 17.00-20.00 Widuo Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland PRO
Tis13 19.30-23.00 C-Laget Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre16 14.00-17.00 Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön18 18.30-22.00 Cedrix Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland PRO
Sön18 18.00-22.00 Bob Stevens Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Mån19 17.00-20.00 Lennart & Sune Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland PRO
Tis20 19.30-23.00 Levins Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis20 18.30-22.00 Stickan & Classe Sjöviken Ätran Falkenberg Halland PRO
Ons21 19.00-22.00 Casablanca Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre23 14.00-17.00 Kjell-Reines Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre23 21.00-01.00 Barbados Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör24 20.00-24.00 Matz Bladhs Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön25 18.00-22.00 Bengt Hennings Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis27 19.30-23.00 Trippix Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre30 14.00-17.00 Bengt Hedin & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Oktober
Sön2 18.00-22.00 Fernandoz Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis4 19.30-23.00 Dur-X Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons5 19.00-22.00 Ingvar & Co Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre7 16.00-21.00 Musikanterna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre7 21.00-01.00 Casanovas Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör8 20.00-24.00 Mats Bergmans Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön9 18.00-22.00 Engdahls Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis11 19.30-23.00 Rent drag Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre14 14.00-17.00 Memorys Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Lör15 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön16 18.00-22.00 Jontez Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis18 19.30-23.00 Diggarna Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons19 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre21 14.00-17.00 Berths Favoriter Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre21 21.00-01.00 Black Jack Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre21 21.00-01.00 Sannex Solbacken Edenberga Edenberga Laholm Halland
Lör22 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön23 18.00-22.00 Ej fastställt Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis25 19.30-23.00 C-Laget Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre28 14.00-17.00 Erik Arnolds Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
November
Tis1 19.30-23.00 Dur-X Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons2 19.00-22.00 Hobbygänget Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre4 14.00-17.00 Liljas Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre4 21.00-01.00 Scotts Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör5 20.30-01.30 Black Jack Falkhallen Falkenberg Falkenberg Halland
Lör5 20.30-01.30 Sannex Falkhallen Falkenberg Falkenberg Halland
Lör5 20.00-24.00 Stensons Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön6 18.00-22.00 Claes Lövgrens Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis8 19.30-23.00 Charlies Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Sön13 18.00-22.00 Skåningarna Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis15 19.30-23.00 Trippix Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons16 19.00-22.00 Kjell & Kenneth Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre18 14.00-17.00 Lennart & Sune Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre18 21.00-01.00 Sannex Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör19 20.00-24.00 Streaplers Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön20 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis22 19.30-23.00 Rent drag Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre25 14.00-17.00 Widuo Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Sön27 18.00-22.00 Hedins Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis29 19.30-23.00 Sweedz Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons30 19.00-22.00 Stickan & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
December
Fre2 16.00-21.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Fre2 21.00-01.00 Streaplers Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör3 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön4 18.00-22.00 Matz Bladhs Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Tis6 19.30-23.00 Diggarna Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Fre9 14.00-17.00 Anders & Co Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland PRO
Tis13 19.30-23.00 C-Laget Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Ons14 19.00-22.00 Thore Olofssons Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre16 21.00-01.00 Drifters Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör17 20.00-24.00 Fernandoz Ramshall Veinge Laholm Halland
Tis27 19.30-23.00 Rent drag Parken Halmstad Halmstad Halmstad Halland
Lör31 Framed Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland

Tipsa om dessa danser





Q2 2014 Image Banner 480 x 280