Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Örebro län

Antal danser: 75

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Februari
Tis19 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre22 19.00-23.00 Xplays Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre22 18.00-22.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör23 20.00-24.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis26 13.30-17.00 Janssons orkester Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Mars
Fre01 19.00-23.00 Casanovas Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör02 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis05 13.30-17.00 Jonnys Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör09 20.00-01.00 Martinez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör09 20.00-01.00 PerHåkans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis12 13.30-17.00 Lars Erikssons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre15 19.00-23.00 Blender Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre15 18.00-22.00 Hasse Peters Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör16 20.00-24.00 Wahlströms Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis19 13.30-17.00 Edwings Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör23 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör23 19.00-23.00 Expanders Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Tis26 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre29 19.00-23.00 Highlights Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Sön31 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
April
Tis02 13.30-17.00 Gideons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör06 20.00-24.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör06 20.00-24.00 Wickys Sveaborg Spannarboda Spannarboda Lindesberg Örebro
Tis09 13.30-17.00 Bendéns Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör13 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis16 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tor18 20.00-24.00 Mats Bergmans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tor18 20.00-02.00 Casanovas Sydnärkehallen Hallsberg Hallsberg Örebro
Tor18 20.00-02.00 Sannex Sydnärkehallen Hallsberg Hallsberg Örebro
Lör20 20.00-24.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön21 20.00-01.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön21 20.00-01.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis23 13.30-17.00 Holens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre26 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre26 18.00-22.00 Holens Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Tis30 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis30 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Maj
Lör04 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör11 20.00-24.00 PerHåkans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons15 18.00-21.30 Junix Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör18 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons22 18.00-21.30 Kjell Dahls Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Fre24 18.00-22.00 Samzons Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Ons29 18.00-21.30 Tomaz & Co Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor30 19.00-23.00 Blender Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Juni
Ons05 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons05 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons05 18.00-21.30 Sandins Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor06 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör08 20.00-24.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons12 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör15 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons19 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons26 18.00-21.30 Edwings Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor27 19.00-23.00 Sannex Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Juli
Tis02 19.00-23.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons03 18.00-21.30 Hilltons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons10 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons17 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons24 18.00-21.30 Strike Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons31 18.00-21.30 Björn Björklund Band Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Augusti
Ons07 18.00-21.30 Gideons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons14 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tis20 19.00-23.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons21 18.00-21.30 Löpsjötorparns Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons28 18.00-21.30 Holens Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Fre30 18.00-22.00 Sandins Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
September
Ons04 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Oktober
Fre04 18.00-22.00 Roger Lindbloms Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör19 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre25 18.00-22.00 Junix Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör26 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
November
Fre22 18.00-22.00 Kjell Dahls Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör23 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro