Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Örebro län

Antal danser: 58

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Ons17 18.00-21.30 Hedins Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör20 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Tis23 19.00-23.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons24 18.00-21.30 Strike Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor25 19.00-23.00 Callinaz Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Fre26 20.00-01.00 Date Nora Stadshotell Nora Nora Örebro
Fre26 20.00-01.00 Heatland Boyz Nora Stadshotell Nora Nora Örebro
Lör27 Callinaz Folkets Park Vretstorp Vretstorp Hallsberg Örebro
Tis30 19.00-23.00 Expanders Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons31 18.00-21.30 Björn Björklund Band Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Ons31 17.00-20.00 Anders Nilssons Lövsta Loge Lövsta Örebro Örebro
Augusti
Fre02 Barbados Gropafesten Fjugesta Lekeberg Örebro
Tis06 19.00-23.00 PerHåkans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons07 18.00-21.30 Gideons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör10 18.00-21.30 Eklöfs Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Sön11 Hellsingz Krokbornsparken Hällefors Hällefors Hällefors Örebro
Tis13 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis13 19.00-23.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons14 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Tor15 19.00-23.00 Casanovas Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Lör17 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Tis20 13.30-17.00 Eklöfs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis20 19.00-23.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons21 18.00-21.30 Löpsjötorparns Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör24 20.00-24.00 Wahlströms Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis27 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons28 18.00-21.30 Holens Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Fre30 18.00-22.00 Sandins Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör31 20.00-24.00 Mats Bergmans Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
September
Tis03 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons04 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Lör07 20.00-01.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör14 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre20 19.00-23.00 Foxie Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Tis24 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre27 19.00-23.00 Jannez Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Sön29 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Oktober
Fre04 18.00-22.00 Roger Lindbloms Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör05 20.00-24.00 Perikles Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis08 13.30-17.00 Gideons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre11 19.00-23.00 Expanders Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre18 19.00-23.00 T-bone band Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör19 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre25 19.00-23.00 Highlights Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre25 18.00-22.00 Junix Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör26 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis29 13.30-17.00 Holens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
November
Fre15 19.00-23.00 PerHåkans Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Tis19 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre22 19.00-23.00 Casanovas Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Fre22 18.00-22.00 Kjell Dahls Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör23 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön24 16.00-19.00 Holens Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Fre29 19.00-23.00 Callinaz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör30 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
December
Tis10 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons25 Martinez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis31 20.00-10.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro