Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västernorrlands län

Antal danser: 88

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Lör15 Lasse Stefanz Aveny Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons19 19.00-22.30 Matz Rogers Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons19 18.00-21.30 Jive Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tis25 21.00-01.00 Black Jack Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor27 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Sön30 18.00-21.30 Drifters Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Mån31 Drifters Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Mån31 Black Jack Hotell Södra Berget Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Januari 2019
Tor03 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor03 20.00-01.00 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre04 21.00-01.00 Martinez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör05 Svänzons Aveny Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Ons09 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Lör12 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Ons16 18.00-21.30 Tommys (FIN) Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor17 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor24 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre25 Streaplers Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Sön27 18.00-21.30 Jive Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons30 18.00-21.00 Christerz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor31 18.30-22.00 Finezze Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Februari
Fre01 19.00-03.00 Excess Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre01 19.00-03.00 Expanders Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre01 19.00-03.00 Jannez Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör02 Lasse Stefanz Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Lör02 19.00-03.00 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör02 19.00-03.00 Highlights Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör02 19.00-03.00 Perikles Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Ons06 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre08 21.00-01.00 Mannerz Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons13 18.00-21.00 Duo Vi Övik Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor14 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör16 Black Jack Folkets Hus Söråker Söråker Timrå Västernorrland
Ons20 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Sön24 18.00-21.30 Thor Görans & Agneta Olsson Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons27 19.00-22.30 Hedins Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons27 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor28 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Mars
Tor07 18.30-22.00 Sandins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons13 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor14 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor21 18.30-22.00 Skåningarna Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Lör23 21.00-01.00 Black Jack Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Sön24 18.00-21.30 Skåningarna Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön24 18.00-21.30 Mickes Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons27 18.00-21.00 Jive Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor28 18.30-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör30 21.00-01.00 Blender Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör30 21.00-01.00 Black Jack Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
April
Ons03 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre05 Lasse Stefanz Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör06 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Ons10 18.00-21.00 Finezze Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor11 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Ons17 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre19 21.00-01.00 Jannez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons24 18.00-21.30 Avant Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor25 18.30-22.00 Avant Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör27 21.00-01.00 Blender Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Junix Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Lövgrens Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Tis30 Jannez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Maj
Ons01 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons08 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor09 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Sön12 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons15 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Lör18 Jannez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Ons22 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor23 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor23 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre24 Jannez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Tor30 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor30 20.00-24.00 Casanovas Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juni
Lör01 20.00-24.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Fre07 21.00-01.00 Mats Bergmans Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Fre14 21.00-01.00 Skåningarna Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör15 Martinez Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Fre21 Martinez Haverö hembygdsgård Säter Ånge Västernorrland
Sön23 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Lövgrens Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Juli
Fre12 21.00-01.00 Donnez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör13 21.00-01.00 Fernandoz Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Sön14 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Sön21 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Augusti
Fre02 21.00-01.00 Glenn-Endys Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Tor15 Christerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Fre30 21.00-01.00 Engdahls Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland