Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västernorrlands län

Antal danser: 54

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Sön21 18.30-21.30 Serenad Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Sön21 18.00-21.30 Martinez Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons24 19.00-22.30 Samzons Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons24 18.00-21.00 Finezze Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor25 18.30-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre26 21.00-01.00 Jannez Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Micke Ahlgrens Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
November
Tor01 18.30-22.00 Fernandoz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre02 Larz Kristerz Brux Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Lör03 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön04 18.00-22.00 PerHåkans Folkets Hus Bergsåker Bergsåker Sundsvall Västernorrland
Ons07 19.00-22.30 Hedins Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons07 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor08 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre09 21.00-01.00 Streaplers Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör10 Streaplers Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Sön11 18.00-21.30 Jive Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Ons14 18.30-22.00 BarraBazz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Sön18 18.30-21.30 Slipers Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Ons21 19.00-22.30 Strike Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons21 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor22 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre23 21.00-01.00 Expanders Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör24 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Sön25 18.00-21.30 Lövgrens Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Sön25 18.00-21.30 Tommys (FIN) Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Ons28 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre30 21.00-01.00 Streaplers Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
December
Lör01 21.00-01.00 PerHåkans Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Sön02 18.00-21.00 Harmony Hullsta Gård Sollefteå Sollefteå Västernorrland PRO
Ons05 19.00-22.30 Thor Görans & Agneta Olsson Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons05 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tor06 18.30-22.00 Sandins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor06 Christerz Hotell Mittlandia Ånge Ånge Västernorrland
Fre07 21.00-01.00 Highlights Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Lör08 21.00-01.00 Expanders Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Ons12 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre14 Mickeys Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Lör15 Lasse Stefanz Aveny Sundsvall Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Lör15 Mickeys Solbergsbacken Solberg Örnsköldsvik Västernorrland
Ons19 19.00-22.30 Matz Rogers Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons19 18.00-21.00 Janders Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Tis25 21.00-01.00 Black Jack Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Tor27 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland PRO
Sön30 18.00-21.30 Drifters Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Mån31 Drifters Hotell Hallstaberget Sollefteå Sollefteå Västernorrland
Mån31 Black Jack Hotell Södra Berget Sundsvall Sundsvall Västernorrland
Januari 2019
Tor03 20.00-01.00 Blender Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre04 21.00-01.00 Martinez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Lör12 21.00-01.00 Perikles Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Februari
Lör02 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör02 Perikles Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör16 Black Jack Folkets Hus Söråker Söråker Timrå Västernorrland
April
Lör06 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland