Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västernorrlands län

Antal danser: 136

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Maj
Tor16 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor23 18.30-22.00 Ola & Jag Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor4 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor23 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre18 20.00-01.00 Larz Kristerz Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre24 20.00-01.00 Larz Kristerz Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre18 20.00-01.00 Martinez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre24 20.00-01.00 Martinez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre18 21.00-01.00 Jannez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Fre24 21.00-01.00 Jannez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Lör7 20.00-01.00 Expanders Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör25 20.00-01.00 Expanders Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör7 20.00-01.00 Jannez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör25 20.00-01.00 Jannez Härnösand Arena Härnösand Härnösand Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Hedins Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön26 19.00-22.30 Hedins Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor26 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor30 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor15 20.00-24.00 Casanovas Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor30 20.00-24.00 Casanovas Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juni
Lör28 20.00-24.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör01 20.00-24.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör28 20.00-24.00 Skåningarna Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör01 20.00-24.00 Skåningarna Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön1 19.00-22.30 BarraBazz Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön02 19.00-22.30 BarraBazz Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons28 21.00-01.00 Mickeys Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Ons05 21.00-01.00 Mickeys Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Tor28 19.00-22.30 Lövgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Tor06 19.00-22.30 Lövgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor28 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor06 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Mats Bergmans Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre07 21.00-01.00 Mats Bergmans Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Mickes Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön09 18.00-21.30 Mickes Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Thor Görans & Agneta Olsson Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön09 19.00-22.30 Thor Görans & Agneta Olsson Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor28 19.00-22.30 Skåningarna Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Tor13 19.00-22.30 Skåningarna Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor28 20.00-24.00 Sannex Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor13 20.00-24.00 Sannex Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Skåningarna Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre14 21.00-01.00 Skåningarna Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 20.00-24.00 Martinez Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör15 20.00-24.00 Martinez Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Holens Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön16 19.00-22.30 Holens Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre7 Martinez Haverö hembygdsgård Säter Ånge Västernorrland >
Fre21 Martinez Haverö hembygdsgård Säter Ånge Västernorrland
Sön14 18.00-21.30 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Sön23 18.00-21.30 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön10 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön23 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons4 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Ons26 19.00-22.30 Micke Ahlgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor5 20.00-24.00 Perikles Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor27 20.00-24.00 Perikles Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre16 21.00-01.00 Lövgrens Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre28 21.00-01.00 Lövgrens Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör15 20.00-24.00 Streaplers Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör29 20.00-24.00 Streaplers Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön15 18.00-21.30 Christerz Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Sön30 18.00-21.30 Christerz Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön23 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön30 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Juli
Ons2 19.00-22.30 Mickes Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Ons03 19.00-22.30 Mickes Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Martinez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre05 21.00-01.00 Martinez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 20.00-24.00 PerHåkans Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör06 20.00-24.00 PerHåkans Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Sön4 18.00-21.30 Strike Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön07 18.00-21.30 Strike Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Samzons Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön07 19.00-22.30 Samzons Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons28 19.00-22.30 Donnez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Ons10 19.00-22.30 Donnez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor28 20.00-24.00 Expanders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor11 20.00-24.00 Expanders Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Donnez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre12 21.00-01.00 Donnez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 21.00-01.00 Fernandoz Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Lör13 21.00-01.00 Fernandoz Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör2 21.00-01.00 Mannerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Lör13 21.00-01.00 Mannerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Finezze Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön14 18.00-21.30 Finezze Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön14 19.00-22.30 Junix Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons28 20.00-24.00 Casanovas Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons17 20.00-24.00 Casanovas Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor12 18.00-21.00 Sven-Rogers Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Tor18 18.00-21.00 Sven-Rogers Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Tor13 20.00-24.00 Blender Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Tor18 20.00-24.00 Blender Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Streaplers Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre19 21.00-01.00 Streaplers Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör8 20.00-01.00 Casanovas Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör20 20.00-01.00 Casanovas Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör8 20.00-01.00 Expanders Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör20 20.00-01.00 Expanders Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Sön18 Streaplers Hotell Norrfällsviken Mjällom Kramfors Västernorrland >
Sön21 Streaplers Hotell Norrfällsviken Mjällom Kramfors Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Jive Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön21 18.00-21.30 Jive Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön11 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön21 19.00-22.30 Finezze Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons18 19.00-22.30 Tommys (FIN) Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Ons24 19.00-22.30 Tommys (FIN) Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Ons14 20.00-24.00 Sannex Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons24 20.00-24.00 Sannex Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor9 20.00-24.00 Highlights Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor25 20.00-24.00 Highlights Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Black Jack Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre26 21.00-01.00 Black Jack Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör17 21.00-01.00 Martinez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Lör27 21.00-01.00 Martinez Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Sön13 18.00-21.30 Ola & Jag Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön28 18.00-21.30 Ola & Jag Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön21 19.00-22.30 Mickes Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön28 19.00-22.30 Mickes Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons30 19.00-22.30 Bob Stevens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Ons31 19.00-22.30 Bob Stevens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Ons22 20.00-24.00 Expanders Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons31 20.00-24.00 Expanders Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Augusti
Fre28 21.00-01.00 Glenn-Endys Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre02 21.00-01.00 Glenn-Endys Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 18.00-21.30 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Lör03 18.00-21.30 Ola & Jag Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön2 18.00-21.30 Tommys (FIN) Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön04 18.00-21.30 Tommys (FIN) Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Holens Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön04 19.00-22.30 Holens Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons28 20.00-24.00 Jannez Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland >
Ons07 20.00-24.00 Jannez Ärstaparken Kyrkdal Kramfors Västernorrland
Tor28 19.00-22.30 Matz Bladhs Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Tor08 19.00-22.30 Matz Bladhs Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Fre2 21.00-01.00 Matz Bladhs Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre09 21.00-01.00 Matz Bladhs Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 20.00-24.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör10 20.00-24.00 Martinez Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör2 21.00-01.00 Date Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Lör10 21.00-01.00 Date Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Mickes Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön11 18.00-21.30 Mickes Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Matz Rogers Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön11 19.00-22.30 Matz Rogers Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor28 19.00-22 30 Lövgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Tor15 19.00-22 30 Lövgrens Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor5 Christerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland >
Tor15 Christerz Tallbacken Ånge Ånge Ånge Västernorrland
Tor28 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor15 20.00-24.00 Jannez Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre11 21.00-01.00 Jannez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre16 21.00-01.00 Jannez Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 20.00-01.00 Date Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör17 20.00-01.00 Date Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Lör28 20.00-01.00 Foxie Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Lör17 20.00-01.00 Foxie Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Lövgrens Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön18 18.00-21.30 Lövgrens Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 Hedins Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön18 19.00-22.30 Hedins Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor15 19.00-22.30 Ola & Jag Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland >
Tor22 19.00-22.30 Ola & Jag Hanssons Loge Långsele Sollefteå Västernorrland
Tor2 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Tor22 20.00-24.00 Blender Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Fre28 21.00-01.00 Jive Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre23 21.00-01.00 Jive Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör28 18.00-21.00 Sliipers Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Lör24 18.00-21.00 Sliipers Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
Sön19 18.00-21.30 Sandins Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön25 18.00-21.30 Sandins Moliden Moliden Örnsköldsvik Västernorrland
Sön9 19.00-22.30 Samzons Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön25 19.00-22.30 Samzons Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons12 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons28 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre11 21.00-01.00 Engdahls Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland >
Fre30 21.00-01.00 Engdahls Kustladan Docksta Docksta Kramfors Västernorrland
Lör22 Martinez Folkets Park Matfors Matfors Sundsvall Västernorrland >
Lör31 Martinez Folkets Park Matfors Matfors Sundsvall Västernorrland
Lör20 18.00-21.30 Serenad Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland >
Lör31 18.00-21.30 Serenad Forsmonöjet Forsmo Sollefteå Västernorrland
September
Sön28 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön01 19.00-22.30 Tommys (FIN) Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor05 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Fre28 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre06 Blender Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre28 Callinaz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre06 Callinaz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Fre28 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Fre06 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör28 Expanders Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör07 Expanders Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör28 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör07 Foxie Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Lör28 Mannerz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland >
Lör07 Mannerz Parkaden Härnösand Härnösand Härnösand Västernorrland
Sön28 19.00-22.30 BarraBazz Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland >
Sön08 19.00-22.30 BarraBazz Ånäsparken Kovland Kovland Sundsvall Västernorrland
Ons4 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons11 18.00-21.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor8 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor12 18.30-22.00 Hedins Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor19 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons4 18.00-21.00 Duo Vi Övik Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons25 18.00-21.00 Duo Vi Övik Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor17 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor26 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör9 21.00-01.00 Fernandoz Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör28 21.00-01.00 Fernandoz Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön24 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland >
Sön29 18.00-21.30 Martinez Häreborg Indal Sundsvall Västernorrland
Oktober
Ons28 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Ons02 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons09 18.00-21.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor10 18.30-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor16 18.30-22.00 Sandins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor17 18.30-22.00 Sandins Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons16 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons23 Junix Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons16 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons23 18.00-21.00 Mickes Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor13 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor24 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör4 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland >
Lör26 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Erikslund Erikslund Ånge Västernorrland
Lör6 21.00-01.00 Drifters Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör26 21.00-01.00 Drifters Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Martinez Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön27 18.00-21.30 Martinez Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Fernandoz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor31 18.30-22.00 Fernandoz Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
November
Ons28 19.00-22.30 Christerz Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Ons06 19.00-22.30 Christerz Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 Duo Vi Övik Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons06 18.00-21.00 Duo Vi Övik Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor07 18.30-22.00 Jive Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Junix Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor14 18.30-22.00 Junix Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Ons28 18.00-21.00 Avant Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons20 18.00-21.00 Avant Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor17 18.30-22.00 Lövgrens Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor21 18.30-22.00 Lövgrens Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Lör9 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör23 21.00-01.00 PerHåkans Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland
Sön28 18.00-21.30 Lövgrens Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland >
Sön24 18.00-21.30 Lövgrens Isladan Bjästa Bjästa Örnsköldsvik Västernorrland
Tor6 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Tor28 18.30-22.00 Martinez Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
December
Ons28 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Ons04 18.00-21.00 Serenad Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Tor28 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor05 18.30-22.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre28 19.00-22.30 Agneta & Peter Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland >
Fre06 19.00-22.30 Agneta & Peter Bergeforsparken Sörberge Timrå Västernorrland
Ons2 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland >
Ons11 18.30-22.00 Mickes Folkets Hus Bollsta Bollstabruk Kramfors Västernorrland
Tor5 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland >
Tor19 18.30-22.00 Serenad Folkets Hus Ramvik Ramvik Härnösand Västernorrland
Fre26 19.00-23.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Fre27 19.00-23.00 BarraBazz Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Fre26 19.00-23.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland >
Fre27 19.00-23.00 Ola & Jag Gnistan Örnsköldsvik Örnsköldsvik Örnsköldsvik Västernorrland
Januari 2020
Lör28 21.00-01.00 Martinez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland >
Lör04 21.00-01.00 Martinez Olympia Bredbyn Bredbyn Örnsköldsvik Västernorrland