Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 85

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Ons22 18.00-21.30 Samzons Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre24 21.00-01.00 Drifters Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör25 21.00-01.00 Per-Håkans Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör25 20.00-01.00 Five 4 Fun Folkets Hus Slottsbron Slottsbron Grums Värmland
Lör25 20.00-01.00 Honeybears Folkets Hus Slottsbron Slottsbron Grums Värmland
Lör25 21.00-01.00 Holidays Folkets Hus Svanskog Svanskog Säffle Värmland
Lör25 21.00-01.00 Extas Herrgårdsgatan 13 Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Lör25 Lasse Stefanz Stjernehallen Torsby Torsby Värmland
Sön26 18.00-22.00 Kindbergs Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön26 17.00-20.30 Hilltons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons29 18.00-21.30 Sven-Gunnars Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Tor30 Rios Folkets Hus Deje Deje Forshaga Värmland
Fre31 18.00-22.00 Samzons Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre31 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
November
Lör1 20.00-24.00 Junix Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön2 17.00-20.30 Jonnys Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons5 18.00-21.30 Jonnys Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre7 19.00-23.00 Nils-Birgers Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör8 21.00-01.00 Sounders Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön9 18.00-22.00 Per-Håkans Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Sön9 17.00-20.30 Samzons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons12 18.00-21.30 Skarvarna Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre14 19.00-23.00 Musikanterna Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre14 21.00-01.00 Streaplers Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre14 19.00-23.00 Camell Duo Logen Kolsnäs Sunne Sunne Värmland PRO
Lör15 20.00-24.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön16 18.00-22.00 Sannex Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön16 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons19 18.00-21.30 Tång & Co Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons19 19.00-22.00 Matz Rogers Logen Kolsnäs Sunne Sunne Värmland
Fre21 18.00-22.00 Skarvarna Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre21 21.00-01.00 Matz Bladhs Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Fre21 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör22 Matz Rogers Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Lör22 21.00-01.00 Kindbergs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör22 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Sön23 17.00-20.30 Edwings Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons26 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre28 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör29 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör29 20.00-24.00 Hedins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön30 18.00-22.00 Zlips Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Sön30 17.00-20.30 Jontez Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
December
Ons3 18.00-21.30 Svantes Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons3 18.30-22.00 Selex Logen Kolsnäs Sunne Sunne Värmland
Fre5 19.00-23.00 Svantes Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre5 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör6 21.00-01.00 Drifters Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör6 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör6 Fernandoz Thon Hotell Charlottenberg Eda Värmland
Sön7 17.00-20.30 Gideons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons10 18.00-21.30 Tång & Co Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre12 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Lör13 21.00-01.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör13 Top Cats (show) Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Sön14 17.00-20.30 Holens Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Sön21 18.00-22.00 Voize Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Tor25 21.00-01.00 Extas Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Tor25 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Fre26 Falkarna Stjernehallen Torsby Torsby Värmland
Fre26 Kapten Grus Stjernehallen Torsby Torsby Värmland
Lör27 21.00-01.00 Jenny Saléns Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Ons31 21.00-01.00 Sandins Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Ons31 Extas Selma Lagerlöf Sunne Sunne Värmland
Januari 2015
Fre2 20.00-24.00 Casanovas Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Lör3 20.00-24.00 Sandins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör10 21.00-01.00 Jontez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör10 Lasse Stefanz Folkets Park Arvika Arvika Arvika Värmland
Lör24 21.00-01.00 Claes Lövgrens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör24 Lasse Stefanz Medborgarhuset Säffle Säffle Säffle Värmland
Ons28 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Februari 2015
Lör7 21.00-01.00 Junix Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Fre13 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör21 21.00-01.00 Matz Bladhs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mars 2015
Lör7 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Ons11 18.00-21.30 Rios Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör21 21.00-01.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
April 2015
Sön5 21.00-01.00 Claes Lövgrens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör18 21.00-01.00 Fernandoz Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör25 20.00-24.00 Alvenfors Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Maj 2015
Lör2 21.00-01.00 Casanovas Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör2 21.00-01.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Augusti 2015
Lör8 21.00-01.00 Date Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör8 21.00-01.00 Extas Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Oktober 2015
Ons21 Rios Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60