Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 114

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
December
Sön4 18.00-22.00 Callinaz Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön4 17.00-20.30 Lars Erikssons Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön4 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons7 18.00-21.30 Svantes Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör10 20.00-24.00 Per-Håkans Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön11 17.00-20.30 Holens Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Tis13 Matz Rogers Parkhallen Arvika Arvika Arvika Värmland
Ons14 18.00-21.30 Kenneths Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre16 21.00-01.00 Contiki (N) Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör17 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör17 21.00-01.00 Contiki (N) Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Sön25 21.00-01.00 Jive Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Sön25 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Fre30 20.00-24.00 Matz Rogers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör31 21.00-01.00 Sandins Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Januari 2017
Tor5 18.00-21.30 Svantes Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Tor5 20.00-24.00 Sannex Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Tor5 Matz Rogers Folkets Hus Högboda Högboda Kil Värmland
Fre6 20.00-24.00 Casanovas Kristinehamn CC Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Lör7 Lasse Stefanz Parkhallen Arvika Arvika Arvika Värmland
Lör7 20.00-24.00 Junix Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön8 17.00-20.30 Kjell Dahls Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons11 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör14 20.00-24.00 Jive Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön15 17.00-20.30 Stickan & Classe Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons18 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Lör21 20.00-24.00 Hedins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön22 17.00-20.30 Hedins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons25 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör28 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön29 17.00-20.30 Edwings Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Februari 2017
Ons1 18.00-21.30 Ingvar & Co Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Sön5 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons8 18.00-21.30 Hedins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör11 20.00-24.00 Horizont Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör11 20.00-24.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön12 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons15 18.00-21.30 Tång & Co Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre17 19.00-23.00 Rios Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Lör18 20.00-24.00 Bob Stevens Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön19 17.00-20.30 Gideons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Fre24 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör25 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön26 17.00-20.30 Sandins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mars 2017
Ons1 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Lör4 20.00-24.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön5 18.00-22.00 Per-Håkans Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön5 17.00-20.30 Jonnys Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons8 18.00-21.30 Holens Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör11 20.00-24.00 Mickeys Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön12 17.00-20.30 Hilltons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons15 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre17 21.00-01.00 Donnez Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Sön19 17.00-20.30 Stefans Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör25 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön26 18.00-22.00 Wahlströms Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön26 17.00-20.30 Holens Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons29 18.00-21.30 Stickan & Classe Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre31 19.00-23.00 Holens Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
April 2017
Sön2 18.00-22.00 Holidays Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön2 17.00-20.30 Svantes Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Fre7 18.00-22.00 Stefans Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Lör8 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön9 Donnez Folkets Hus Ekshärad Ekshärad Hagfors Värmland
Sön9 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons12 18.00-21.30 Kenneths Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Sön16 20.00-24.00 Claes Lövgrens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön16 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön16 17.00-20.30 Stickan & Classe Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör22 20.00-24.00 Kindbergs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön23 17.00-20.30 Kjell Dahls Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons26 18.00-21.30 Holens Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO
Fre28 Casanovas Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Fre28 Horizont Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Fre28 Streaplers Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Lör29 Arvingarna Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Lör29 Blender Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Lör29 Horizont Karlstad CCC Karlstad Karlstad Värmland
Lör29 20.00-24.00 Junix Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön30 Donnez Parkhallen Arvika Arvika Arvika Värmland
Sön30 20.00-01.00 Sannex Parkhallen Arvika Arvika Arvika Värmland
Maj 2017
Lör6 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör13 20.00-24.00 Blender Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Fre19 21.00-01.00 Casanovas Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör20 20.00-24.00 Jannez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Tor25 Larz Kristerz Kristinehamn Arena Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Fre26 Ole Ivars (N) Kristinehamn Arena Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Lör27 20.00-24.00 Kindbergs Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör27 Nya Vikingarna Kristinehamn Arena Kristinehamn Kristinehamn Värmland
Juni 2017
Lör3 Holidays Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön4 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Fre16 Date Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Fre16 Mickeys Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör17 Mickeys Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör17 Per-Håkans Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön18 Finix Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön18 Horizont Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Juli 2017
Lör15 20.00-24.00 Highlights Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön23 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons26 Matz Rogers Torget Filipstad Filipstad Filipstad Värmland
Augusti 2017
Fre4 21.00-01.00 Jannez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör5 Matz Rogers Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Tor10 Martinez Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör19 20.00-24.00 Sannex Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
September 2017
Sön3 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Fre8 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Ons13 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre29 18.00-22.00 Matz Rogers Folkets Hus Filipstad Filipstad Filipstad Värmland PRO
Oktober 2017
Sön1 17.00-20.30 Gideons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör7 20.00-24.00 Junix Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön29 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
November 2017
Ons8 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör18 20.00-24.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
December 2017
Sön3 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland

Tipsa om dessa danser





Q2 2014 Image Banner 480 x 280