Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 118

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Ons26 19.00-23.00 Kindbergs Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons26 18.00-21.30 Kalle & Stefan Orrnäset Högboda Kil Värmland
Ons26 20.00-24.00 Matz Rogers Torget Filipstad Filipstad Filipstad Värmland
Lör29 20.00-24.00 Jannez Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön30 17.00-21.00 Streaplers Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön30 18.00-21.30 Kjell Dahls Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Augusti
Ons02 19.00-23.00 Callinaz Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Fre04 21.00-01.00 Jannez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör05 22.00-02.00 Sandins Folkets Park Sysslebäck Sysslebäck Torsby Värmland
Lör05 20.00-24.00 Matz Rogers Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör05 20.00-24.00 Donnez Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön06 18.00-22.00 Framed Hembygdsgården Gräsmark Gräsmark Sunne Värmland
Sön06 18.00-21.30 Stickan & Classe Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons09 19.00-23.00 PerHåkans Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons09 18.00-21.30 Svantes Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre11 Chapelle Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Fre11 Dreams Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Fre11 Scotts Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör12 Date Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör12 Highlights Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör12 Titanix Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör12 20.00-24.00 Holidays Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön13 17.00-21.00 Matz Bladhs Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön13 18.00-21.30 Edwings Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons16 19.00-23.00 Holidays Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Lör19 20.00-24.00 Sannex Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör19 20.00-24.00 Jontez Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör19 Streaplers Älgsjövallen Bjurberget Torsby Värmland
Sön20 18.00-22.00 Excess Hembygdsgården Gräsmark Gräsmark Sunne Värmland
Sön20 Jannez Skruvstadparken Skruvstad Grums Värmland
Sön20 18.00-21.30 Hedins Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör26 20.00-24.00 Mats Bergmans Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön27 17.00-21.00 Lövgrens Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön27 18.00-21.30 Svantes Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
September
Fre01 21.00-01.00 Fernandoz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör02 20.00-24.00 Cedrix Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön03 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons06 18.00-21.30 Ingvar & Co Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Fre08 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland
Lör09 20.00-24.00 Hedins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör09 20.00-24.00 Wahlströms Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön10 18.00-22.00 Kindbergs Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Ons13 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre15 18.00-22.00 Lars Erikssons Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Fre15 21.00-01.00 Scotts Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör16 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön17 17.00-20.30 Stickan & Classe Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons20 18.00-21.30 Stickan & Classe Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Lör23 20.00-24.00 Sounders Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön24 17.00-20.30 Kjell Dahls Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån25 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Ons27 18.00-21.30 Hedins Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre29 Larz Kristerz Eskilsäters bygdegård Säffle Säffle Värmland
Fre29 18.00-22.00 Matz Rogers Folkets Hus Filipstad Filipstad Filipstad Värmland PRO
Fre29 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre29 19.00-23.00 Samzons Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Lör30 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Oktober
Sön01 18.00-22.00 Thor Görans & Agneta Olsson Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön01 17.00-20.30 Gideons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons04 18.00-21.30 Tång & Co Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Fre06 21.00-01.00 Black Jack Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör07 20.00-24.00 Junix Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön08 17.00-20.30 Hedins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons11 18.00-21.30 Holens Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör14 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön15 17.00-20.30 Hilltons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons18 18.00-21.30 Kjell Dahls Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Tor19 18.00-22.00 Date Medborgarhuset Säffle Säffle Säffle Värmland
Fre20 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör21 20.00-24.00 Thoniez Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön22 18.00-22.00 Skåningarna Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön22 17.00-20.30 Thoniez Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön22 17.00-20.30 Samzons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån23 18.00-21.30 Junix Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör28 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör28 Lasse Stefanz Stjernehallen Torsby Torsby Torsby Värmland
Sön29 18.00-22.00 Sannex Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön29 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
November
Ons01 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Lör04 20.00-24.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön05 17.00-20.30 Svantes Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons08 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre10 19.00-23.00 Tång & Co Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Fre10 18.00-22.00 Kenneths Folkets Hus Lesjöfors Lesjöfors Filipstad Värmland PRO
Lör11 20.00-24.00 Matz Rogers Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Lör11 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön12 17.00-20.30 Sandins Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons15 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Lör18 20.00-24.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön19 18.00-22.00 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön19 17.00-20.30 Edwings Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Mån20 18.00-21.30 Samzons Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör25 20.00-24.00 Highlights Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön26 17.00-20.30 Junix Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons29 18.00-21.30 Kenneths Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
December
Lör02 20.00-24.00 Skåningarna Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön03 18.00-22.00 Jannez Kolsnäslogen Sunne Sunne Värmland
Sön03 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör09 20.00-24.00 PerHåkans Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön10 17.00-20.30 Holens Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Tis12 Matz Rogers Parkhallen Arvika Arvika Arvika Värmland
Ons13 18.00-21.30 Sven-Gunnars Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland PRO Bara medlemmar
Mån25 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland
Mån25 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör30 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Januari 2018
Fre05 20.00-24.00 Kindbergs Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mån22 18.00-21.30 Holens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör27 20.00-24.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Februari
Lör10 20.00-24.00 Jannez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör24 20.00-24.00 Wahlströms Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mån26 18.00-21.30 Hedins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mars
Lör10 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör24 20.00-24.00 Streaplers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mån26 18.00-21.30 Jontez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
April
Sön01 20.00-24.00 PerHåkans Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Fre13 20.00-24.00 Sannex Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Mån23 18.00-21.30 Matz Rogers Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Maj
Lör05 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland