Dansprogram

Dansfesten i Lidköpings folkets park den 27-28 april 2018

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Uppsala län

Antal danser: 119

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Tor26 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre27 14.00-17.00 Lars Erikssons Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Lör28 20.00-24.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 22.00-02.00 Titanix Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Sön29 15.00-18.30 Eklöfs Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Maj
Tor03 13.00-17.00 Chiquita Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre04 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör05 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Ons09 Larz Kristerz Åkerlänna bygdegård Bälinge Uppsala Uppsala
Tor10 16.00-20.00 BarraBazz Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Lör12 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor17 13.00-17.00 Thor Görans & Agneta Olsson Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör19 Streaplers Folkets Hus Österbybruk Österbybruk Östhammar Uppsala
Lör19 20.00-24.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor24 13.00-17.00 Hedins Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre25 19.00-22.30 Edwings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre25 20.00-24.00 Casanovas Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Lör26 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 22.00-02.00 Jive Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 21.00-01.00 Lasse Stefanz Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Tor31 13.00-17.00 PerHåkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Juni
Lör02 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön03 17.00-21.00 Lövgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis05 21.00-01.00 Black Jack Björkparken Film Film Östhammar Uppsala
Tis05 13.00-17.00 Matz Rogers Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor07 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre08 20.00-01.00 Chapelle Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Fre08 20.00-01.00 Sannex Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör09 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör09 20.00-01.00 Casanovas Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör09 20.00-01.00 PerHåkans Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Tis12 13.00-17.00 Chiquita Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor14 13.00-17.00 Kjell Dahls Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre15 19.00-22.30 Jonnys Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre15 20.00-24.00 Streaplers Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör16 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tis19 13.00-17.00 Jive Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör23 21.30-02.00 Nikitas Björkvallen Björklinge Uppsala Uppsala
Lör23 21.00-01.00 Voize Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör23 21.30-01.30 Callinaz Hållnäs hembygdsgård Edvalla Tierp Uppsala
Lör23 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Tis26 13.00-17.00 Junix Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor28 13.00-17.00 BarraBazz Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre29 20.00-24.00 PerHåkans Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör30 Blixterz Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör30 Tectyl Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör30 20.00-24.00 Sannex Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Juli
Tis03 13.00-17.00 Hedins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Ons04 Trenders Slåttervallen Gårdskär Gårdskär Älvkarleby Uppsala
Tor05 13.00-17.00 Sandbergs Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Sön08 17.00-22.00 Skåningarna Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön08 17.00-22.00 Xplays Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis10 13.00-17.00 Ola & Jag Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor12 13.00-17.00 Sandins Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör14 21.00-01.00 Martinez Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Tis17 13.00-17.00 Sounders Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor19 13.00-17.00 Samzons Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Sön22 17.00-22.00 Callinaz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön22 17.00-22.00 Casanovas Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis24 13.00-17.00 Strike Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor26 13.00-17.00 Gideons Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre27 20.00-24.00 Donnez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör28 21.30-01.30 Voize Hållnäs hembygdsgård Edvalla Tierp Uppsala
Tis31 13.00-17.00 Sandins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Augusti
Tor02 13.00-17.00 Junix Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre03 20.00-24.00 Jannez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör04 21.00-01.00 PerHåkans Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Tis07 13.00-17.00 Znits Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor09 13.00-17.00 Matz Rogers Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör11 21.00-01.00 Blixterz Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Tis14 13.00-17.00 BarraBazz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor16 13.00-17.00 Hedins Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör18 21.00-01.00 Black Jack Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Sön19 17.00-22.00 Expanders Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön19 17.00-22.00 Kindbergs Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis21 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor23 13.00-17.00 Strike Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre24 20.00-01.00 Martinez Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Fre24 20.00-01.00 Nikitas Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör25 20.00-24.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör25 20.00-01.00 Expanders Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör25 20.00-01.00 Jannez Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Tis28 13.00-17.00 Bob Stevens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor30 13.00-17.00 Ola & Jag Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
September
Lör01 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön02 17.00-21.00 Blender Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor06 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre07 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre07 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör08 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre14 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör15 20.00-24.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor20 13.00-17.00 Junix Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre21 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör22 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor27 13.00-17.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor27 13.00-17.00 Sounders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör29 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Oktober
Fre05 19.00-22.30 Kjell Dahls Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Lör06 20.00-24.00 PerHåkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre12 20.00-24.00 Casanovas Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör13 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör20 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor25 13.00-17.00 Chiquita Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre26 20.00-24.00 Shine Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör27 Blixterz Folkets Hus Karlholm Karlholmsbruk Tierp Uppsala
November
Tor01 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör03 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre09 19.00-22.30 Mattias & Stefan Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre09 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 20.00-24.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör17 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre23 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre30 19.00-22.30 Henkes Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
December
Lör01 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre07 20.00-24.00 Expanders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör08 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Mån31 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala