Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Uppsala län

Antal danser: 44

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Tor1813.00-17.00Hedins Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör2020.00-24.00Skåningarna Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Tor2513.00-17.00Chiquita Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre2620.00-23.00Skippers kapell Ladan GimoGimoÖsthammarUppsala Förköp Tickster
Fre2614.00-17.00Happy Tunes Skeppet BålstaBålstaHåboUppsala PRO
Sön2815.00-18.30Janssons orkester Boglösa bygdegårdBoglösaEnköpingUppsala
November
Tor0113.00-17.00Micke Ahlgrens Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör0320.00-24.00Mats Bergmans Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Tor0813.00-17.00Edwings Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre0919.00-22.30Mattias & Stefan Folkets Hus HargshamnHargshamnÖsthammarUppsala
Fre0920.00-24.00Sannex Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör1020.00-24.00Lövgrens Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör1021.00-01.00Sunliners JumkilsgårdenBälingeUppsalaUppsala
Sön1116.00-20.00Holens Idrottshallen MånkarboMånkarboTierpUppsala PRO
Tor1513.00-17.00Fernandoz Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör1720.00-24.00Skåningarna Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Sön1815.00-18.30Junix Boglösa bygdegårdBoglösaEnköpingUppsala
Tor2213.00-17.00Sounders Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre2320.00-24.00Blender Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör2420.00-24.00Chapelle Borgen BålstaBålstaHåboUppsala
Lör2420.00-24.00Matz Bladhs Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör2421.00-02.00Black Jack Hamnpaviljongen UppsalaUppsalaUppsalaUppsala
Tor2913.00-17.00BarraBazz Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre3019.00-22.30Henkes Folkets Hus HargshamnHargshamnÖsthammarUppsala
Fre3014.00-17.00Lars Erikssons Skeppet BålstaBålstaHåboUppsala PRO
December
Lör0120.00-24.00Donnez Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Sön0216.00-20.00Ola & Jag Idrottshallen MånkarboMånkarboTierpUppsala PRO
Tor0613.00-17.00Thor Görans & Agneta Olsson Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre0720.00-24.00Expanders Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör0820.00-24.00Glenn-Endys Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Tor1313.00-17.00Sandins Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre1421.00-02.00Streaplers Hamnpaviljongen UppsalaUppsalaUppsalaUppsala
Ons2616.00-20.00Jonnys Idrottshallen MånkarboMånkarboTierpUppsala PRO
Mån3121.00-01.00Micke Ahlgrens Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Januari 2019
Tor2413.00-17.00Chiquita Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör2620.00-24.00Bob Stevens Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Februari
Fre1520.00-24.00Sannex Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Mars
Lör0220.00-24.00Engdahls Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Fre0820.00-24.00Blender Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör1620.00-24.00Donnez Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Maj
Lör0420.00-24.00Donnez Fyris parkUppsalaUppsalaUppsala
Lör2521.00-01.00PerHåkans Pottåkers logeFunboUppsalaUppsala
Juni
Lör2221.00-01.00Micke Ahlgrens Pottåkers logeFunboUppsalaUppsala
Augusti
Lör2421.00-01.00Black Jack Pottåkers logeFunboUppsalaUppsala