Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Uppsala län

Antal danser: 104

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Maj
Tis30 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Juni
Fre02 21.00-01.00 Matz Bladhs Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör03 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Mån05 21.00-01.00 Black Jack Björkparken Film Film Östhammar Uppsala
Tis06 13.00-17.00 Sounders Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor08 13.00-17.00 Samzons Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör10 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 20.00-01.00 Casanovas Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Lör10 20.00-01.00 Per-Håkans Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Sön11 17.00-21.00 Drifters Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis13 13.00-17.00 Matz Rogers Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor15 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre16 19.00-22.30 Kjell Dahls Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre16 21.00-01.00 Streaplers Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör17 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tis20 13.00-17.00 Holens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör24 21.30-02.00 Nikitas Björkvallen Björklinge Uppsala Uppsala
Lör24 21.00-01.00 Voize Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör24 Callinaz Hållnäs hembygdsgård Edvalla Tierp Uppsala
Lör24 Micke Ahlgrens Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Tis27 13.00-17.00 Junix Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor29 13.00-17.00 BarraBazz Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre30 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Juli
Tis04 13.00-17.00 Jive Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor06 13.00-17.00 Sandins Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör08 21.00-01.00 Barbados Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Sön09 17.00-22.00 Jontez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön09 17.00-22.00 Voize Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis11 13.00-17.00 Ola & Jag Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor13 13.00-17.00 Matz Rogers Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre14 21.00-01.00 Sannex Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis18 13.00-17.00 Chiquita Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor20 13.00-17.00 Znits Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Sön23 17.00-22.00 Callinaz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Sön23 17.00-22.00 Casanovas Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis25 13.00-17.00 Strike Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor27 13.00-17.00 Kenneth Hertz Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre28 21.00-01.00 Donnez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör29 21.00-01.00 Casanovas Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör29 Date Hållnäs hembygdsgård Edvalla Tierp Uppsala
Augusti
Tis01 13.00-17.00 Sandins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor03 13.00-17.00 Junix Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre04 21.00-01.00 Fernandoz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis08 13.00-17.00 Znits Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor10 13.00-17.00 Sounders Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Lör12 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör12 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör12 22.00-02.00 Nikitas Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör12 Doktor Krall Skokloster camping Skokloster Håbo Uppsala
Lör12 Martinez Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Tis15 13.00-17.00 BarraBazz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor17 13.00-17.00 Strike Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre18 21.00-01.00 Jannez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör19 21.30-01.30 Nikitas Folkets Park Heby Heby Heby Uppsala
Tis22 13.00-17.00 Hedins Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor24 13.00-17.00 Ola & Jag Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre25 21.00-01.00 Per-Håkans Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Lör26 21.00-01.00 Per-Håkans Björkparken Film Film Östhammar Uppsala
Lör26 20.00-24.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 22.00-02.00 Titanix Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 20.00-02.00 Nikitas Skogsvallen Östervåla Östervåla Heby Uppsala
Sön27 15.00-18.30 Junix Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Tis29 13.00-17.00 Wretaz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor31 13.00-17.00 BarraBazz Ängby park Knivsta Knivsta Knivsta Uppsala PRO
September
Fre01 21.00-01.00 Lasse Stefanz Åkerlänna bygdegård Bälinge Uppsala Uppsala Bokning krävs
Lör02 20.00-24.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön03 17.00-21.00 Blender Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor07 Strike Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre08 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre08 21.00-01.00 Wahlströms Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön10 17.00-21.00 Claes Lövgrens Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Fre15 21.00-01.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör16 20.00-24.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor21 13.00-17.00 Holens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre22 21.00-01.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör23 20.00-24.00 Per-Håkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör23 22.00-02.00 Skåningarna Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Sön24 15.00-18.30 Samzons Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Tor28 13.00-17.00 Matz Rogers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör30 20.00-24.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Oktober
Fre06 19.00-22.30 Edwings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Lör07 20.00-24.00 Claes Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor12 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre13 21.00-01.00 Casanovas Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör14 20.00-24.00 Hedins Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor19 13.00-17.00 BarraBazz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör21 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön22 15.00-18.30 Sandbergs Boglösa bygdegård Boglösa Enköping Uppsala
Fre27 19.00-22.30 Kjell Dahls Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre27 21.00-01.00 Dreams Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 20.00-24.00 Junix Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 22.00-02.00 Chiquita Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Sön29 16.00-20.00 Holens Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
November
Lör04 20.00-24.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor09 13.00-17.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre10 21.00-01.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör11 22.00-02.00 Martinez Hamnpaviljongen Uppsala Uppsala Uppsala Uppsala
Lör18 20.00-24.00 Claes Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre24 21.00-01.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
December
Fre01 19.00-22.30 Henkes Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Lör02 20.00-24.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre08 21.00-01.00 Expanders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor14 13.00-17.00 Junix Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön31 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala