Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Dalarnas län

Antal danser: 54

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Ons24 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Tor25 19.00-23.00 Mannerz Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Fre26 18.00-21.30 Lars Erikssons Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna
Lör27 20.00-23.30 Streaplers Klockargården Tällberg Tällberg Leksand Dalarna
Lör27 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Sön28 17.00-21.00 Skippers kapell Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 15.00-18.30 Jive Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
November
Fre02 13.30-17.00 Sandbergs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre02 19.00-23.00 Pär Norlings Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna PRO
Sön04 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön04 16.00-19.30 Stefans Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Tor08 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor08 19.00-23.00 Foxie Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Fre09 19.00-23.00 Löpsjötorparns Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
Fre09 18.00-21.30 Jonnys Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Sön11 17.00-21.00 Matz Rogers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön11 15.00-18.30 Hedins Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Fre16 13.30-17.00 Edwings Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre16 20.00-24.00 PerHåkans Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör17 17.00-21.00 Zonoraz Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna PRO
Sön18 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön18 16.00-19.30 Kalle & Stefan Ordenshuset Nås Nås Vansbro Dalarna
Ons21 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Tor22 19.00-23.00 Highlights Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Fre23 18.00-21.30 Hedins Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna
Lör24 Lasse Stefanz Moraparken Mora Mora Dalarna
Lör24 19.00-23.00 Hedins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna PRO
Lör24 Mickeys Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Sön25 17.00-21.00 Thor Görans & Agneta Olsson Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön25 15.00-18.30 Pär Norlings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Fre30 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre30 19.00-23.00 Mittbandet Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna PRO
December
Sön02 17.00-21.00 Streaplers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tor06 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor06 19.00-23.00 Expanders Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Fre07 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna
Sön09 17.00-21.00 Matz Bladhs Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön09 15.00-18.30 Remix Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Fre14 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre14 20.00-24.00 Ankies Nusnäs bygdegård Nusnäs Mora Dalarna
Sön16 17.00-21.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Ons26 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Fre28 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Januari 2019
Tor03 19.00-23.00 Casanovas Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Tor10 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor10 19.00-23.00 Perikles Folkets Hus Säter Säter Säter Dalarna
Februari
Tor14 13.30-17.00 Remix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Mars
Tor14 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
April
Tor18 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Lör27 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Juli
Sön07 19.00-23.00 Hollyz Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön14 Date Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
September
Tor12 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Oktober
Tor17 13.30-17.00 Jonnys Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO