Dansprogram

Den Stora Dansfesten i Härnösand den 24 och 25 maj 2019 med Martinez, Larz Kristerz, Jannez och Expanders

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Dalarnas län

Antal danser: 201

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Tor28 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Tor18 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor28 19.00-23.00 Expanders Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor18 19.00-23.00 Expanders Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre16 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna >
Fre19 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre6 Lasse Stefanz Liljan Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna >
Fre19 Lasse Stefanz Liljan Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Mån21 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Mån22 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Ons9 13.30-17.00 Camell Duo Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna >
Ons24 13.30-17.00 Camell Duo Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Fre6 18.00-21.30 Jonnys Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna >
Fre26 18.00-21.30 Jonnys Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Lör15 19.00-23.00 Matz Rogers Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör27 19.00-23.00 Matz Rogers Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör19 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna >
Lör27 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Lör20 Larz Kristerz Torp Krylbo Krylbo Avesta Dalarna >
Lör27 Larz Kristerz Torp Krylbo Krylbo Avesta Dalarna
Sön26 17.00-21.00 Matz Rogers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön28 17.00-21.00 Matz Rogers Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön22 15.00-18.30 Edwings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna >
Sön28 15.00-18.30 Edwings Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Maj
Ons28 19.00-23.00 Jannez Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Ons01 19.00-23.00 Jannez Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre28 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna >
Fre03 13.30-17.00 Ola & Jag Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre28 19.00-23.00 Jonnys Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre03 19.00-23.00 Jonnys Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Sön28 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön05 17.00-21.00 Lövgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tor7 19.00-23.00 Highlights Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor09 19.00-23.00 Highlights Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre28 18.00-21.30 Remix Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna >
Fre10 18.00-21.30 Remix Nybo bygdegård Gustafs Säter Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Ola & Jag Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre10 19.00-23.00 Ola & Jag Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Sön28 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön12 17.00-21.00 Fernandoz Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 15.00-18.30 Lars Erikssons Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna >
Sön12 15.00-18.30 Lars Erikssons Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Sön4 18.00-22.00 Mannerz Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna >
Sön12 18.00-22.00 Mannerz Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Tor4 19.00-23.00 Foxie Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor16 19.00-23.00 Foxie Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre28 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna >
Fre17 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Lör28 17.00-21.00 Janne Stefans Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna >
Lör18 17.00-21.00 Janne Stefans Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna PRO
Lör7 20.00-24.00 Fernandoz Klockargården Tällberg Tällberg Leksand Dalarna >
Lör18 20.00-24.00 Fernandoz Klockargården Tällberg Tällberg Leksand Dalarna
Sön1 17.00-21.00 Sounders Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön19 17.00-21.00 Sounders Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Lör13 21.00-01.00 Mannerz Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna >
Lör25 21.00-01.00 Mannerz Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Lör28 19.00-23.00 Hedins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör25 19.00-23.00 Hedins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Sön12 17.00-21.00 Glenn-Endys Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön26 17.00-21.00 Glenn-Endys Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tor17 19.00-23.00 Lövgrens Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor30 19.00-23.00 Lövgrens Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre8 19.00-23.00 Pär Norlings Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre31 19.00-23.00 Pär Norlings Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre28 Kjell Dahls Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna >
Fre31 Kjell Dahls Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna
Juni
Sön28 17.00-21.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön02 17.00-21.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tis28 19.00-23.00 Perikles Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Tis04 19.00-23.00 Perikles Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Fre4 19.00-23.00 Junix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre07 19.00-23.00 Junix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Fre28 13.00-17.00 Löpsjötorparns Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna >
Fre07 13.00-17.00 Löpsjötorparns Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Sön28 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön09 17.00-21.00 Mats Bergmans Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Lör28 19.00-23.00 Samzons Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör15 19.00-23.00 Samzons Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Sön9 17.00-21.00 Jive Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön16 17.00-21.00 Jive Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Tis28 19.00-23.00 Callinaz Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Tis18 19.00-23.00 Callinaz Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Lör5 21.00-01.00 Casanovas Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna >
Lör22 21.00-01.00 Casanovas Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Sön10 19.00-23.00 Donnez Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön23 19.00-23.00 Donnez Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Tor15 19.00-23.00 Casanovas Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor27 19.00-23.00 Casanovas Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Lör1 21.30-01.30 Alvenfors Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna >
Lör29 21.30-01.30 Alvenfors Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna
Sön13 19.00-23.00 Black Jack Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön30 19.00-23.00 Black Jack Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Juli
Ons28 20.30-00.30 Jannez Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna >
Ons03 20.30-00.30 Jannez Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Tor28 19.00-23.00 Blender Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor04 19.00-23.00 Blender Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Cedrix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre05 19.00-23.00 Cedrix Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Lör28 19.00-23.00 Sandins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör06 19.00-23.00 Sandins Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Sön28 19.00-23.00 Hollyz Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön07 19.00-23.00 Hollyz Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön28 18.00-22.00 Expanders Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Sön07 18.00-22.00 Expanders Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Ons28 20.30-00.30 Sannex Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna >
Ons10 20.30-00.30 Sannex Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Tor28 19.00-23.00 Mannerz Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor11 19.00-23.00 Mannerz Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Fre28 Larz Kristerz Idreyran Idre Älvdalen Dalarna >
Fre12 Larz Kristerz Idreyran Idre Älvdalen Dalarna
Sön28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön14 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Bob Stevens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Bob Stevens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Casanovas Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Casanovas Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Date Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Date Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Drifters Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Drifters Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Dur-X Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Dur-X Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Framed Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Framed Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Hanne Mette Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Hanne Mette Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Jive Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Jive Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Skippers kapell Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Skippers kapell Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön7 21.00-02.00 Skåningarna Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Sön14 21.00-02.00 Skåningarna Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Blender Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Blender Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 CCA Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 CCA Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Engdahls Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Engdahls Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Flamingokvintetten Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Flamingokvintetten Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Junix Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Junix Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Mickeys Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Mickeys Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Orient Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Orient Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Per Lundgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Per Lundgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Scotts Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Scotts Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Streaplers Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Streaplers Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 The Playtones Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 The Playtones Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Mån5 20.00-01.00 Thor Görans & Agneta Olsson Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Mån15 20.00-01.00 Thor Görans & Agneta Olsson Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Ankies Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Ankies Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Barbados Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Barbados Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Bälgtrökken (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Bälgtrökken (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Contrazt (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Contrazt (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Jannez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Jannez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Janssons orkester Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Janssons orkester Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Matz Bladhs Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Matz Bladhs Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Micke Ahlgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Micke Ahlgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Perikles Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Perikles Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Rune Rudberg Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Rune Rudberg Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tis15 20.00-01.00 TT Grace Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tis16 20.00-01.00 TT Grace Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons15 20.30-00.30 Larz Kristerz Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna >
Ons17 20.30-00.30 Larz Kristerz Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Anne Nørdsti (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Anne Nørdsti (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Excess Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Excess Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Expanders Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Expanders Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Foxie Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Foxie Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Humbles Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Humbles Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Högtryck (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Högtryck (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Kandis (DK) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Kandis (DK) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Lasse Stefanz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Lasse Stefanz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Liljedahls Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Liljedahls Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Matz Rogers Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Matz Rogers Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 The Happy Ones Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 The Happy Ones Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Ons28 20.00-01.00 Xplays Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Ons17 20.00-01.00 Xplays Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 13.30-17.00 Hedins Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 13.30-17.00 Hedins Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna PRO
Tor4 20.00-01.00 Alvenfors Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Alvenfors Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Blixterz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Blixterz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Bröderna Lindqvist Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Bröderna Lindqvist Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Callinaz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Callinaz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Hedins Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Hedins Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Holidays Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Holidays Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Hollyz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Hollyz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Larz Kristerz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Larz Kristerz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Martinez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Martinez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Mats Bergmans Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Mats Bergmans Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 PerHåkans Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 PerHåkans Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Tor4 20.00-01.00 Wahlströms Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Tor18 20.00-01.00 Wahlströms Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Black Jack Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Black Jack Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Blue Hawaii (DK) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Blue Hawaii (DK) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Callinaz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Callinaz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Glenn-Endys Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Glenn-Endys Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Highlights Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Highlights Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Klintetten Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Klintetten Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Mannerz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Mannerz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Sounders Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Sounders Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 The Hub Caps Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 The Hub Caps Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Titanix Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Titanix Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Tomas Fantz (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Tomas Fantz (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 20.00-02.00 Voize Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Fre19 20.00-02.00 Voize Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Fre28 21.30-01.30 Fernandoz Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna >
Fre19 21.30-01.30 Fernandoz Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Blender Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Blender Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Chiquita Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Chiquita Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Donnez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Donnez Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Fernandoz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Fernandoz Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Fridjons (IS) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Fridjons (IS) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Järnbrukarna med Lelle Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Järnbrukarna med Lelle Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Likes Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Likes Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Lövgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Lövgrens Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Mona-Jill Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Mona-Jill Band (N) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Sannex Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Tommys (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Tommys (FIN) Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Lör28 20.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna >
Lör20 20.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Orrskogen Malung Malung Malung Dalarna
Sön28 19.00-23.00 Lövgrens Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön21 19.00-23.00 Lövgrens Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Ons28 20.30-00.30 Callinaz Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna >
Ons24 20.30-00.30 Callinaz Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Tor28 19.00-23.00 Foxie Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor25 19.00-23.00 Foxie Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön7 19.00-23.00 Streaplers Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön28 19.00-23.00 Streaplers Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Mån17 Callinaz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Mån29 Callinaz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Tis27 19.00-23.00 Jannez Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Tis30 19.00-23.00 Jannez Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Ons11 20.30-00.30 Black Jack Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna >
Ons31 20.30-00.30 Black Jack Hjortnäs Brygga Hjortnäs Leksand Dalarna
Ons3 Barbados Rättvik bowling o krog Rättvik Rättvik Dalarna >
Ons31 Barbados Rättvik bowling o krog Rättvik Rättvik Dalarna
Ons15 Lasse Stefanz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Ons31 Lasse Stefanz Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Augusti
Tor28 19.00-23.00 Expanders Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor01 19.00-23.00 Expanders Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Fre28 Larz Kristerz Bliktpunkten Nusnäs Nusnäs Mora Dalarna >
Fre02 Larz Kristerz Bliktpunkten Nusnäs Nusnäs Mora Dalarna
Lör2 19.00-23.00 Kjell Dahls Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör03 19.00-23.00 Kjell Dahls Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör28 Lasse Stefanz Torp Krylbo Krylbo Avesta Dalarna >
Lör03 Lasse Stefanz Torp Krylbo Krylbo Avesta Dalarna
Sön28 19.00-23.00 Martinez Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön04 19.00-23.00 Martinez Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Tor28 19.00-23.00 Highlights Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor08 19.00-23.00 Highlights Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Fre1 19.00-23.00 Matz Rogers Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre09 19.00-23.00 Matz Rogers Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Lör3 Larz Kristerz Hotell Älvdalen Älvdalen Älvdalen Dalarna >
Lör10 Larz Kristerz Hotell Älvdalen Älvdalen Älvdalen Dalarna
Lör4 21.00-01.00 Foxie Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna >
Lör10 21.00-01.00 Foxie Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Sön8 19.00-23.00 Engdahls Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön11 19.00-23.00 Engdahls Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Tis9 19.00-23.00 Mannerz Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Tis13 19.00-23.00 Mannerz Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Tor28 19.00-23.00 Sannex Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Tor15 19.00-23.00 Sannex Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Sandins Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre16 19.00-23.00 Sandins Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Sön7 19.00-23.00 Skåningarna Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna >
Sön18 19.00-23.00 Skåningarna Lilltorpet Falun Falun Falun Dalarna
Sön10 18.00-22.00 Casanovas Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Sön18 18.00-22.00 Casanovas Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Fre28 13.00-17.00 Löpsjötorparns Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna >
Fre23 13.00-17.00 Löpsjötorparns Söderbärkeparken Söderbärke Smedjebacken Dalarna PRO
Lör11 21.00-01.00 Expanders Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna >
Lör24 21.00-01.00 Expanders Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Sön28 18.00-22.00 Foxie Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna >
Sön25 18.00-22.00 Foxie Tyllsnäs udde Borlänge Borlänge Dalarna
Lör25 21.00-01.00 Callinaz Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna >
Lör31 21.00-01.00 Callinaz Mannes Loge Boda, Svärdsjö Falun Dalarna
Lör25 19.00-23.00 Junix Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör31 19.00-23.00 Junix Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör5 21.30-01.30 Westlights Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna >
Lör31 21.30-01.30 Westlights Sågudden Särna Särna Älvdalen Dalarna
September
Tor2 19.00-23.00 Casanovas Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor05 19.00-23.00 Casanovas Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre2 19.00-23.00 Samzons Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre06 19.00-23.00 Samzons Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Tor28 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Tor12 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Tor28 19.00-23.00 Blender Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor12 19.00-23.00 Blender Säterdalen Säter Säter Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Matz Rogers Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre13 19.00-23.00 Matz Rogers Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Tor16 19.00-23.00 Callinaz Säterdalen Säter Säter Dalarna >
Tor19 19.00-23.00 Callinaz Säterdalen Säter Säter Dalarna
Ons23 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna >
Ons25 13.30-17.00 Lars Erikssons Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Fre13 18.00-21.30 Samzons Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna >
Fre27 18.00-21.30 Samzons Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Lör28 19.00-23.00 BarraBazz Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör28 19.00-23.00 BarraBazz Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Lör11 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna >
Lör28 Martinez Stora Björn Borlänge Borlänge Borlänge Dalarna
Sön14 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön29 17.00-21.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Oktober
Fre28 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre04 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Samzons Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre11 19.00-23.00 Samzons Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Tor13 13.30-17.00 Jonnys Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Tor17 13.30-17.00 Jonnys Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Fre4 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna >
Fre18 13.30-17.00 Junix Folkets Park Avesta Avesta Avesta Dalarna PRO
Fre28 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna >
Fre25 18.00-21.30 Pär Norlings Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Lör14 19.00-23.00 Holens Oreparken Furudal Rättvik Dalarna >
Lör26 19.00-23.00 Holens Oreparken Furudal Rättvik Dalarna
Ons9 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna >
Ons30 13.30-17.00 Edwings Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
November
Sön28 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön03 17.00-21.00 Skåningarna Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Fre28 19.00-23.00 Holens Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre08 19.00-23.00 Holens Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
Sön28 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna >
Sön10 17.00-21.00 Engdahls Folkets Park Hedemora Hedemora Hedemora Dalarna
Sön28 15.00-18.30 Junix Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna >
Sön10 15.00-18.30 Junix Forumdansen Kvarnsveden Kvarnsveden Borlänge Dalarna PRO
Tor8 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Tor14 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO
Lör13 17.00-21.00 Remix Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna >
Lör16 17.00-21.00 Remix Jägra bystuga Malung Jägra Malung Dalarna
Fre17 19.00-23.00 Hedins Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna >
Fre22 19.00-23.00 Hedins Folkets Park Skeer Skeer Orsa Dalarna
Fre28 18.00-21.30 Kalle & Stefan Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna >
Fre22 18.00-21.30 Kalle & Stefan Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Ons12 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna >
Ons27 13.30-17.00 Janne Stefans Folkets Hus Gubbo Gubbo Smedjebacken Dalarna
Fre24 19.00-23.00 Kjell Dahls Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna >
Fre29 19.00-23.00 Kjell Dahls Rättviksparken Rättvik Rättvik Dalarna
December
Fre3 18.00-21.30 Ola & Jag Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna >
Fre06 18.00-21.30 Ola & Jag Solvarbo bystuga Solvarbo Säter Dalarna PRO
Tor28 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna >
Tor19 13.30-17.00 Cedrix Folkets Hus Ludvika Ludvika Ludvika Dalarna PRO