Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Jämtlands län

Antal danser: 64

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre19 19.00-22.30 Ola & Jag Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör20 21.00-01.00 PerHåkans Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör20 19.00-22.30 Sven-Rogers GT-lokalen Rätansböle Rätansböle Berg Jämtland
Lör27 20.00-02.00 Drifters Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör27 20.00-02.00 Jannez Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör27 20.00-02.00 Mannerz Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Sön28 19.00-22.30 Sven-Rogers Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
November
Fre02 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör03 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör03 Eloge Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland
Sön04 19.00-22.30 Finezze Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Lör10 19.00-22.30 BarraBazz Linsells bygdegård Linsell Härjedalen Jämtland
Sön11 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Ons14 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Fre16 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 20.00-02.00 Foxie Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre16 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör17 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 20.00-02.00 Date Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör17 19.00-22.30 Olle Kjells Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland PRO
Sön18 19.00-22.30 BarraBazz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre23 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre23 Mickeys Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör24 21.00-01.00 Donnez Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör24 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Sön25 19.00-22.30 Serenad Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
December
Lör01 21.00-01.00 Streaplers Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör01 21.00-01.00 Casanovas Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Sön02 19.00-22.30 Strike Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Lör08 Christerz Näskottshallen Nälden Krokom Jämtland
Sön09 19.00-22.30 Christerz Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre14 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Fre14 19.00-22.30 Löpsjötorparns Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör22 21.00-01.00 Jannez Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Tis25 Mickeys Bygdegården Kaxås Kaxås Krokom Jämtland
Ons26 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Fre28 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Februari 2019
Fre01 21.00-01.00 Blender Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre01 Date Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Tor07 Blender Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre08 Blender Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Sön24 19.00-22.30 Duo Vi Övik Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Mars
Fre29 21.00-01.00 Blender Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
April
Lör13 21.00-01.00 Donnez Folkan Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre26 Martinez Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Maj
Lör11 21.00-01.00 Expanders Aspåsnäset Aspås Krokom Jämtland
Sön19 19-22.307 Christerz Hårkvallen Lit Lit Östersund Jämtland
Fre24 Date Sandviken Östersund Sandviken Östersund Jämtland
Ons29 Serenad Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Juni
Ons05 BarraBazz Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons12 Finezze Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons19 Pär Norlings Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons26 Agneta & Peter Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Juli
Ons03 Ola & Jag Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Lör06 Serenad Åparken Ytterån Ytterån Krokom Jämtland PRO
Ons10 Löpsjötorparns Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons17 Strike Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons24 Mobergs Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons31 Christerz Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Augusti
Ons07 Sven-Rogers Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons14 Olle Kjells Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO
Ons21 Agneta & Peter Grönänge Dvärsätt Krokom Jämtland PRO