Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Södermanlands län

Antal danser: 36

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
November
Fre24 13.00-16.00 Wahlén & Segeblad Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Fre24 17.00-21.00 Palmqvistarna OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Sön26 13.30-17.00 Holens Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
December
Fre01 14.00-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre01 20.00-24.00 Donnez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Sön03 13.00-16.00 Elisabeth Lords PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Ons13 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Fre15 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Lör16 21.00-01.00 Casanovas Safiren Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland
Tis26 19.00-23.00 Holens Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Tor28 13.00-16.00 Lennartz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Sön31 Gideons Sundbyholms slott Sundbyholm Eskilstuna Södermanland
Januari 2018
Lör20 19.00-23.00 Jonnys Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Lör20 Gideons Helgarö bygdegård Helgarö Strängnäs Södermanland
Fre26 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Februari
Fre09 20.00-24.00 Jontez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör17 19.00-23.00 Löpsjötorparns Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Mars
Fre02 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör17 19.00-23.00 Holens Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Fre23 14.00-17.00 Junix Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre30 20.00-24.00 Lövgrens Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
April
Fre20 20.00-24.00 PerHåkans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör21 19.00-23.00 Zonoraz Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Maj
Tor03 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör26 19.00-23.00 Samzons Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Tis29 19.30-23.30 PerHåkans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Juni
Tis05 19.30-23.30 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor21 19.00-23.00 Martinez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor28 19.00-23.00 Chiquita Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Juli
Tor05 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör21 18.00-21.00 Junix Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
September
Lör15 19.00-23.00 Wretaz Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Fre21 20.00-24.00 Kindbergs Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Oktober
Lör20 19.00-23.00 Edwings Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Fre26 20.00-24.00 Skåningarna Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
November
Lör17 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland