Dansprogram

Dansfesten i Lidköpings folkets park den 3 marj 2018

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Södermanlands län

Antal danser: 121

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Februari
Tor22 13.00-16.00 Kenneth Hertz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre23 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre23 17.00-21.00 Jirix OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Mars
Fre02 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Sön04 13.00-16.00 Dancemän PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Fre09 14.00-17.00 Dancemän Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Ons14 13.00-16.00 Bosse Franks Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor15 19.00-22.00 Löpsjötorparns Folkets Hus Hälleforsnäs Hälleforsnäs Flen Södermanland
Lör17 19.00-23.00 Holens Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön18 13.30-17.00 Janssons orkester med Towe Widerberg Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Tor22 13.00-16.00 Jirix Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre23 14.00-17.00 Junix Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre23 17.00-21.00 Bosse Franks OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Fre30 20.00-24.00 Lövgrens Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
April
Fre06 14.00-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Sön08 13.00-16.00 Eklöfs PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Sön15 13.30-17.00 Lövgrens Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Ons18 13.00-16.00 Hardys Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Fre20 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre20 13.00-16.00 Jirix Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Fre20 20.00-24.00 PerHåkans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör21 19.00-23.00 Zonoraz Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Tor26 13.00-16.00 Cirrus Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Maj
Tor03 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre04 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Sön06 13.00-16.00 Zonoraz PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor10 19.00-23.00 Mats Bergmans Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Sön13 18.00-22.00 Sannex Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor17 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor17 13.00-16.00 Lennartz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor24 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör26 19.00-23.00 Samzons Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön27 18.00-22.00 Expanders Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis29 19.30-23.30 Black Jack Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons30 13.00-16.00 Tomaz & Co Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor31 19.00-23.00 Skåningarna Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Juni
Tis05 19.30-23.30 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons06 19.30-23.30 Perikles Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor07 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis12 19.30-23.30 Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons13 19.30-23.30 Sannex Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor14 19.00-23.00 Bob Stevens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor14 14.00-17.00 Eklöfs Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Sön17 18.00-22.00 Shine Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis19 19.30-23.30 Micke Ahlgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor21 19.00-23.00 Martinez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör23 17.00-20.00 Holens Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis26 19.30-23.30 Wretaz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons27 19.30-23.30 Casanovas Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor28 19.00-23.00 Chiquita Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor28 14.00-17.00 Kjell Dahls Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Lör30 Holens Vibyholm Årdala Flen Södermanland
Juli
Tis03 19.30-23.30 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor05 19.00-23.00 Engdahls Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör07 17.00-20.00 Eklöfs Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis10 19.30-23.30 Skåningarna Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor12 19.00-23.00 Matz Bladhs Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor12 14.00-17.00 Edwings Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Lör14 Löpsjötorparns Vibyholm Årdala Flen Södermanland
Tis17 19.30-23.30 PerHåkans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor19 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör21 17.00-20.00 Junix Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis24 19.30-23.30 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor26 19.00-23.00 Thor Görans & Agneta Olsson Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor26 14.00-17.00 Lars Erikssons Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Lör28 Löpsjötorparns Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Sön29 18.00-22.00 Kindbergs Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis31 19.30-23.30 Matz Bladhs Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Augusti
Ons01 19.30-23.30 Shine Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor02 19.00-23.00 Streaplers Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre03 14.00-17.00 Kjell Dahls Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Lör04 Kjell Dahls Vibyholm Årdala Flen Södermanland
Tis07 19.30-23.30 Framed Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor09 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor09 14.00-17.00 Kjell Dahls Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Sön12 18.00-22.00 Wahlströms Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis14 19.30-23.30 Engdahls Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor16 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre17 14.00-17.00 Lars Erikssons Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis21 19.30-23.30 Mats Bergmans Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor23 19.00-23.00 Mats Bergmans Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor23 14.00-17.00 Elisabeth Lords Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Sön26 18.00-22.00 Casanovas Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor30 19.00-23.00 Drifters Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre31 13.00-16.00 Lars Erikssons Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
September
Sön02 13.00-16.00 Bosse Franks PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor06 19.00-23.00 Black Jack Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor13 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör15 19.00-23.00 Wretaz Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön16 18.00-22.00 Mannerz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Sön16 13.30-17.00 Junix Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Tor20 19.00-23.00 Skåningarna Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tor20 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre21 17.00-21.00 Kjell Dahls OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Fre21 20.00-24.00 Kindbergs Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Tor27 19.00-23.00 Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre28 13.00-16.00 Bosse Franks Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Oktober
Fre05 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Sön07 13.00-16.00 Lars Erikssons PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor18 13.00-16.00 Kelaz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre19 14.00-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre19 17.00-21.00 Bosse Franks OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Lör20 19.00-23.00 Edwings Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön21 13.30-17.00 Sandins Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Fre26 13.00-16.00 Jirix Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Fre26 20.00-24.00 Skåningarna Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
November
Fre02 14.00-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Sön04 13.00-16.00 Edwings PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor15 13.00-16.00 Christer Eklund Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Fre16 14.00-17.00 Lars Erikssons Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Lör17 19.00-23.00 Kjell Dahls Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön18 13.30-17.00 Kjell Dahls Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Fre23 13.00-16.00 Eklöfs Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Fre23 17.00-21.00 Jirix OMBK Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland PRO
Fre30 14.00-17.00 Edwings Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre30 20.00-24.00 Donnez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
December
Sön02 13.00-16.00 Elisabeth Lords PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Fre14 14.00-17.00 Holens Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Fre14 20.00-24.00 Mats Bergmans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Tor20 13.00-16.00 Lennartz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Ons26 19.00-23.00 Holens Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland