Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Södermanlands län

Antal danser: 123

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Ons23 13.00-16.00 Lars Erikssons Folkets Hus Trosa Trosa Trosa Södermanland PRO
Fre25 Framed Amazon Flen Flen Flen Södermanland
Fre25 17.00-21.00 Tre Amigos Cupol Oxelösund Oxelösund Oxelösund Södermanland
Fre25 14.00-17.00 Samzons Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland PRO
Fre25 21.00-01.00 Per-Håkans Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Lör26 21.00-01.00 Fernandoz Sunlight Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Tis29 13.00-16.00 Tre Amigos Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Ons30 21.30-01.30 Scotts Vikingavallen Stallarholmen Stallarholmen Strängnäs Södermanland
Maj
Tor1 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre2 14.00-17.00 Trio Cavalkad Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland PRO
Lör3 Rytterströms Josefs Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Sön4 13.00-16.00 Lars Erikssons Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland PRO
Tor8 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre9 14.00-17.00 Eklöfs Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland PRO
Fre9 13.00-16.00 Knuttes Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Lör10 13.00 Arvingarna (show) Oxelö marknad Oxelösund Oxelösund Södermanland
Ons14 13.00-16.00 Lennartz Tystberga bygdegård Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor15 19.00-23.00 Hedins Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre16 20.00-24.00 Donnez Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör17 21.00-01.00 Blender Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör17 20.00-24.00 Samzons Folkets Hus Vrena Vrena Nyköping Södermanland
Sön18 13.00-16.00 Tommy Danielssons PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tis20 13.00-16.00 Elisabeth Lords Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor22 19.00-23.00 Jontez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre23 20.00-24.00 Matz Bladhs Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Fre23 14.00-17.00 Trio Cavalkad Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland PRO
Tis27 19.30-23.30 Elisas Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons28 19.30-23.30 Casanovas Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor29 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre30 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör31 21.00-01.00 Per-Håkans Sunlight Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Juni
Sön1 17.00-20.30 Kenneth Hertz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis3 19.30-23.30 Callinaz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor5 19.00-23.00 Mats Bergmans Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre6 20.00-24.00 Streaplers Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis10 19.30-23.30 Voize Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor12 19.00-23.00 Claes Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre13 20.00-24.00 Jontez Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Sön15 17.00-20.30 Towe Widerberg Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis17 19.30-23.30 Micke Ahlgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis17 13.00-16.00 Palmqvistarna Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland PRO
Tor19 19.00-23.00 Callinaz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Lör21 18.00-21.00 Cedrix Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Sön22 17.00-20.30 Gideons Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis24 19.30-23.30 Claes Lövgrens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons25 19.30-23.30 Expanders Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor26 19.00-23.00 Black Jack Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre27 20.00-24.00 Jenny Saléns Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör28 21.00-01.00 Casanovas Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Juli
Tis1 19.30-23.30 Donnez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor3 19.00-23.00 Deléns Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre4 20.00-24.00 Fernandoz Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör5 18.00-21.00 Trio Cavalkad Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Sön6 17.00-20.30 Löpsjötorparns Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis8 19.30-23.30 Drifters Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons9 19.30-23.30 Voyage Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor10 19.00-23.00 Matz Bladhs Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre11 20.00-24.00 Claes Lövgrens Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis15 19.30-23.30 Black Jack Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor17 19.00-23.00 Bengt Hennings Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre18 20.00-24.00 Mats Bergmans Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör19 18.00-21.00 Eklöfs Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Sön20 17.00-20.30 Junix Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Sön20 17.00-20.30 Ej fastställt Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis22 19.30-23.30 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor24 19.00-23.00 Drifters Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre25 20.00-24.00 Callinaz Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör26 21.00-01.00 Per-Håkans Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör26 19.00-20.00 Aros marshalls Malma Marken Malmköping Flen Södermanland
Lör26 19.00-20.00 Carina Jaarnek Malma Marken Malmköping Flen Södermanland
Sön27 15.00 Arvingarna (show) Malma Marken Malmköping Flen Södermanland
Sön27 15.00 Flamingokvintetten (show) Malma Marken Malmköping Flen Södermanland
Sön27 15.00 Streaplers (show) Malma Marken Malmköping Flen Södermanland
Tis29 19.30-23.30 Matz Bladhs Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor31 19.00-23.00 Streaplers Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Augusti
Fre1 20.00-24.00 Sounders Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Fre1 Lasse Stefanz Hamnplanen Trosa Trosa Trosa Södermanland
Lör2 18.00-21.00 Lars Erikssons Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Tis5 19.30-23.30 Wretaz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons6 19.30-23.30 Sannex Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor7 19.00-23.00 Donnez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre8 20.00-24.00 Stensons Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis12 19.30-23.30 Jenny Saléns Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor14 19.00-23.00 Stensons Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre15 20.00-01.00 Deléns Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Fre15 20.00-01.00 Framed Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör16 18.00-21.00 Samzons Ekudden Forssjö Katrineholm Södermanland PRO
Sön17 17.00-20.30 Holens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Tis19 19.30-23.30 Jontez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor21 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre22 20.00-24.00 Bengt Hennings Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Fre22 13.30-17.00 Kenneth Hertz Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Tor28 19.00-23.00 Mats Bergmans Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre29 20.00-24.00 Jontez Dahls Gård Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
September
Tor4 19.00-23.00 Fernandoz Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre5 13.30-17.00 Löpsjötorparns Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Tor11 19.00-23.00 Per-Håkans Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre12 14.00-17.00 Tre Amigos Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland PRO
Fre12 13.00-16.00 Lars Erikssons Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Tor18 19.00-23.00 Hedins Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre19 13.30-17.00 Hasse Peters Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Lör20 Ej fastställt Eskils Gille Esklistuna Eskilstuna Södermanland
Sön21 13.00-16.00 Towe Widerberg PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tis23 13.00-16.00 Kenneth Hertz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor25 19.00-23.00 Jontez Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre26 15.00-18.00 Eklöfs PRO-huset Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland PRO
Oktober
Tor2 19.00-23.00 Claes Lövgrens Barva bygdegård Barva Eskilstuna Södermanland
Fre3 13.30-17.00 Ji Coos Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Fre10 15.00-18.00 Lars Erikssons PRO-huset Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland PRO
Fre17 13.30-17.00 Leif Hermanssons Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Sön19 13.00-16.00 Eklöfs PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Fre24 15.00-18.00 Cedrix PRO-huset Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland PRO
Fre31 13.30-17.00 Lars Erikssons Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
November
Fre7 13.00-16.00 Lennartz Hjorten Nyköping Nyköping Nyköpng Södermanland PRO
Fre7 15.00-18.00 Samzons PRO-huset Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland PRO
Fre14 13.30-17.00 Holens Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
Lör15 Ej fastställt Eskils Gille Esklistuna Eskilstuna Södermanland
Sön16 13.00-16.00 Lars Erikssons PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Fre21 15.00-18.00 Trio Cavalkad PRO-huset Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland PRO
Fre21 14.00-17.00 Holens Safiren Katrineholm Katrineholm Katrineholm Södermanland
Fre28 13.30-17.00 Samzons Parken Zoo Eskilstuna Eskilstuna Södermanland PRO
December
Sön21 13.00-16.00 Elisabeth Lords PRO-huset Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Ons31 Junix Eskils Gille Esklistuna Eskilstuna Södermanland

Tipsa om dessa danser





wellnes_468x60