Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Gävleborgs län

Antal danser: 108

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli
Tis16 18.00-21.30 BarraBazz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis16 20.00-24.00 Casanovas Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis16 21.00-01.00 Lasse Stefanz Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tor18 18.00-21.30 Ola & Jag Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Fre19 20.00-24.00 Engdahls Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis23 18.00-21.30 Kenneth Hertz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis23 20.00-24.00 Sannex Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis23 20.00-02.00 Black Jack Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tis23 20.00-02.00 Larz Kristerz Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tor25 18.00-21.30 Lars Erikssons Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor25 19.00-23.00 Sannex Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre26 20.00-24.00 Streaplers Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör27 20.00-23.30 Mickes Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör27 21.00-01.00 PerHåkans Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Sön28 17.00-21.00 Strike Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg PRO
Tis30 18.00-21.30 Christerz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis30 20.00-24.00 PerHåkans Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis30 20.00-02.00 Donnez Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tis30 20.00-02.00 Streaplers Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Augusti
Tor01 18.00-21.30 Eklöfs Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor01 19.00-23.00 Jannez Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre02 20.00-24.00 Donnez Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör03 Jive Forsparken Alfta Alfta Ovanåker Gävleborg
Lör03 21.00-01.00 Larz Kristerz Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Sön04 17.00-21.00 Kjell Dahls Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg PRO
Tis06 18.00-21.30 Lars Erikssons Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis06 20.00-24.00 Highlights Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor08 18.00-21.30 Pär Norlings Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor08 19.00-23.00 Casanovas Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre09 20.00-24.00 Tommys (FIN) Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör10 20.00-23.30 Matz Rogers Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Tis13 18.00-21.30 Strike Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis13 20.00-24.00 Expanders Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor15 18.00-21.30 Jonnys Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor15 19.00-23.00 Expanders Laduholmen Forsbacka Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre16 20.00-24.00 Sounders Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre16 19.00-23.00 PerHåkans Åmotsparken Åmot Ockelbo Gävleborg
Lör17 19.00-23.00 Hedins Folkets Hus Färila Färila Ljusdal Gävleborg
Tis20 18.00-21.30 Agneta & Peter Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis20 20.00-24.00 Titanix Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Fre23 20.00-24.00 Mats Bergmans Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre23 21.00-01.00 Expanders Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör24 20.00-23.30 Samzons Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör24 21.00-01.00 Martinez Tors loge Torsåker Hofors Gävleborg
Tis27 18.00-21.30 BarraBazz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Tis27 20.00-24.00 Foxie Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Fre30 20.00-24.00 Bob Stevens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre30 20.00-24.00 Jive Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre30 21.00-01.00 Jannez Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
September
Tis03 18.00-21.30 Ola & Jag Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Ons04 18.00-21.30 Junix Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Lör07 19.00-22.30 Hedins Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör07 18.00-21.30 Matz Rogers Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Fre13 20.00-24.00 Matz Bladhs Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre20 20.00-24.00 Skippers kapell Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre20 14.00-18.00 Sandins Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre20 21.00-01.00 Black Jack Söders källa Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör21 21.00-01.00 Mannerz Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör21 21.00-01.00 Alvenfors Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön22 18.00-22.00 Black Jack GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön22 18.00-21.30 Hedins Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Tor26 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Lör28 21.00-01.00 PerHåkans Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör28 21.00-01.00 Holmssons Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön29 18.00-22.00 Donnez Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Oktober
Ons02 18.00-21.30 Pär Norlings Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg PRO
Fre04 14.00-18.00 Strike Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör05 18.00-21.30 Kjell Dahls Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön06 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör12 21.00-01.00 Martinez Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Sön13 18.00-22.00 Streaplers Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre18 Perikles Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-22.30 Finezze Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör19 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör19 21.00-01.00 Martinez Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön20 18.00-21.30 BarraBazz Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön20 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre25 14.00-18.00 Eklöfs Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör26 21.00-01.00 Foxie Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Lör26 21.00-01.00 Alvenfors Restaurang Le Chef Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön27 18.00-22.00 Mats Bergmans Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor31 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
November
Lör02 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör02 18.00-21.30 Junix Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön03 18.00-21.30 Samzons Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Fre08 14.00-18.00 Matz Rogers Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre08 14.00-18.00 Pär Norlings Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön10 18.00-22.00 Lövgrens Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Fre15 14.00-18.00 Ola & Jag Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör16 19.00-22.30 Ola & Jag Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör16 21.00-01.00 Callinaz Folkets Hus Järvsö Järvsö Ljusdal Gävleborg
Sön17 18.00-21.30 Ola & Jag Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Sön24 18.00-22.00 Skåningarna Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Tor28 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre29 14.00-18.00 Junix Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
December
Sön01 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön01 18.00-21.30 Junix Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Fre06 14.00-18.00 BarraBazz Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre06 14.00-18.00 Kjell Dahls Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör07 18.00-21.30 Samzons Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Sön08 18.00-22.00 Fernandoz Kulturens Hus Söderhamn Söderhamn Söderhamn Gävleborg
Sön15 18.00-21.30 Pär Norlings Kulturens hus Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg PRO
Februari 2020
Lör01 18.00-22.00 BarraBazz Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Lör01 18.00-22.00 Ola & Jag Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Mars
Lör07 18.00-21.30 Kjell Dahls Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
April
Lör04 18.00-21.30 Patrick Eklöf Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg
Maj
Lör02 18.00-21.30 Tomaz & Co Årsunda IP Årsunda Sandviken Gävleborg