Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Gävleborgs län

Antal danser: 31

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Augusti
Tor5 18.00-21.30 Cedrix Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg >
Tor13 18.00-21.30 Cedrix Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Fre7 20.00-24.00 Sounders Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre14 20.00-24.00 Sounders Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 PerHåkans Åmotsparken Åmot Ockelbo Gävleborg >
Fre14 20.00-24.00 PerHåkans Åmotsparken Åmot Ockelbo Gävleborg
Fre5 20.00-24.00 Allstars Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre21 20.00-24.00 Allstars Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Sön15 17.00-21.00 Blender Hambologen Kilafors Kilafors Bollnäs Gävleborg >
Sön23 17.00-21.00 Blender Hambologen Kilafors Kilafors Bollnäs Gävleborg
Fre13 20.00-24.00 Streaplers Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre28 20.00-24.00 Streaplers Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
September
Tis28 18.00-21.30 Ola & Jag Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Tis01 18.00-21.30 Ola & Jag Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg >
Fre04 20.00-24.00 Glenn-Endys Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Jannez Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Fre04 20.00-24.00 Jannez Älvstagården Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör28 21.00-01.00 Allstars Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 21.00-01.00 Allstars Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Sön28 18.00-22.00 Alvenfors GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön20 18.00-22.00 Alvenfors GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Tor20 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor24 18.00-21.30 Samzons Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Oktober
Sön28 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön04 18.00-22.00 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Fre5 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre16 19.00-01.00 Blender Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre5 19.00-01.00 Callinaz Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre16 19.00-01.00 Callinaz Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre5 19.00-01.00 Excess Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre16 19.00-01.00 Excess Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Fre5 19.00-01.00 Shine Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Fre16 19.00-01.00 Shine Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör15 19.00-01.00 Allstars Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Lör17 19.00-01.00 Allstars Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör15 19.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Lör17 19.00-01.00 Casanovas Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör15 19.00-01.00 Foxie Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Lör17 19.00-01.00 Foxie Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör15 19.00-01.00 Xplays Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Lör17 19.00-01.00 Xplays Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön12 18.00-22.00 Jannez Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Sön18 18.00-22.00 Jannez Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Sön12 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg >
Sön18 18.00-22.00 Sannex Parken Gävle Gävle Gävle Gävleborg
Lör8 Martinez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör24 Martinez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Tor5 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor29 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
November
Sön28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg >
Sön01 18.00-22.00 Micke Ahlgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör10 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg >
Lör14 20.00-24.00 Callinaz Folkets Hus Näsviken - Bygdegården Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Lör17 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör21 21.00-01.00 Sannex Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Tor6 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg >
Tor26 18.00-21.30 Jonnys Valhalla Sandviken Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
December
Lör28 20.00-01.00 Expanders Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 20.00-01.00 Expanders Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg
Lör28 20.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg >
Lör05 20.00-01.00 Jannez Kulturhuset Glada Hudik Hudiksvall Hudiksvall Gävleborg