Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Gävleborgs län

Antal danser: 91

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni 2024
Tis25 20.00-24.00 Perikles Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor27 19.00-23.00 Streaplers Folkets Park Bollnäs Bollnäs Bollnäs Gävleborg
Tor27 18.00-21.30 Ola & Jag Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor27 19.00-23.00 Black Jack Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre28 20.00-24.00 Black Jack Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör29 19.00-22.30 Matz Rogers Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör29 21.00-01.00 PHs Sidskogens Dansbana Järvsö Ljusdal Gävleborg
Juli 2024
Tis02 20.00-24.00 Bob Stevens Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor04 18.00-21.30 Eklöfs Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor04 19.00-23.00 PHs Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Tis09 20.00-24.00 Casanovas Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis09 20.00-01.00 Blixterz Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tor11 18.00-21.30 BarraBazz Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor11 19.00-23.00 Shine Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre12 20.00-24.00 Engdahls Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre12 20.00-24.00 Blender Älvstalodges Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör13 19.00-24.00 Jive Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Lör13 19.00-24.00 Avant Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Tis16 20.00-24.00 Ankies Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis16 21.00-01.00 Lasse Stefanz Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tor18 18.00-21.30 Cedrix Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Fre19 20.00-24.00 Sannex Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Lör20 19.00-23.00 Black Jack Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Tis23 20.00-24.00 Callinaz Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tis23 20.00-01.00 Larz Kristerz Ön Hedesunda Hedesunda Gävle Gävleborg
Tor25 18.00-21.30 Strike Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor25 19.00-23.00 Callinaz Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre26 20.00-24.00 Kjellez Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör27 19.00-22.30 Kjellez Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Lör27 19.00-23.00 Martinez Näsbergs loge Korskrogen Ljusdal Gävleborg
Tis30 20.00-24.00 Black Jack Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Augusti 2024
Tor01 18.00-21.30 Holens Gammelgården Torsåker Torsåker Hofors Gävleborg PRO
Tor01 19.00-23.00 Wahlströms Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre02 20.00-24.00 Allstars Älvstalodges Jättendal Nordanstig Gävleborg
Tis06 20.00-24.00 Extract Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor08 19.00-23.00 Casanovas Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre09 20.00-24.00 Martinez Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre09 19.00-24.00 Highlights Högbo Bruk Högbo Sandviken Gävleborg
Tis13 20.00-24.00 Allstars Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Tor15 19.00-23.00 Ankies Laduholmen Forsbacka Gävle Gävleborg
Fre16 20.00-24.00 Blender Ljusdals Folkpark Ljusdal Ljusdal Gävleborg
Lör17 Martinez Alfta ishall Alfta Ovanåker Gävleborg
Tis20 20.00-24.00 Highlights Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Fre23 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Fre23 20.00-24.00 Callinaz Älvstalodges Jättendal Nordanstig Gävleborg
Lör24 19.00-22.30 Strike Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg SPF
Tis27 20.00-24.00 Martinez Åsliden Nor Ljusdal Gävleborg
Fre30 20.00-24.00 Highlights Älvstalodges Jättendal Nordanstig Gävleborg
September 2024
Sön01 17.00-21.00 Tobbez Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Fre06 20.00-24.00 Holidays Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Ons11 14.00-17.30 Thor Görans Folkets Hus Iggesund Iggesund Hudiksvall Gävleborg
Fre13 14.00-18.00 Tobbez Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön15 17.00-21.00 Herrgårds & Berghorn Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Fre20 20.00-24.00 Fernandoz Bergviksparken Bergvik Söderhamn Gävleborg
Lör21 20.00-24.00 Streaplers Näsvikens Bygdegård Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Sön22 18.00-21.30 Martinez GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Tor26 18.00-21.30 Peter G's Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
Fre27 14.00-18.00 Strike Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön29 17.00-21.00 Sandbergs Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Oktober 2024
Fre04 20.00 Sannex Restaurang Bolaget Sandviken Sandviken Gävleborg
Lör05 19.00-23.00 Bob Stevens Folkets Hus Färila Färila Ljusdal Gävleborg
Lör05 20.00-24.00 Xplays Näsvikens Bygdegård Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Sön06 18.00-21.30 Lövgrens GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Fre11 14.00-18.00 Sandbergs Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön13 17.00-21.00 Ola & Jag Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 PHs Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Perikles Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre18 19.00-01.00 Callinaz Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Allstars Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Blender Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Lör19 19.00-01.00 Ankies Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Sön20 18.00-22.00 Xplays Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Sön20 18.00-22.00 Casanovas Gavlehovshallen Gavlehov Gävle Gävleborg
Fre25 14.00-18.00 Pär Norlings Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön27 17.00-21.00 Strike Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Tor31 18.00-21.30 Sandbergs Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
November 2024
Lör02 19.00-22.30 Finezze Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Fre08 20.00 Casanovas Restaurang Bolaget Sandviken Sandviken Gävleborg
Fre08 14.00-18.00 BarraBazz Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Lör09 19.00-22.30 Peter G's Delsbo bygdegård Delsbo Hudiksvall Gävleborg
Sön10 17.00-21.00 Peter G's Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Sön17 18.00-21.30 Eloge GT-gården Jättendal Jättendal Nordanstig Gävleborg
Fre22 14.00-18.00 Hedins Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Lör23 20.00-24.00 PHs Näsvikens Bygdegård Näsviken Hudiksvall Gävleborg
Sön24 17.00-21.00 Pär Norlings Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Tor28 18.00-21.30 Junix Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg PRO
December 2024
Fre06 14.00-18.00 Junix Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön08 17.00-21.00 Kalle & Stefan Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Fre20 14.00-18.00 Ola & Jag Sporthallen Kungsgården Kungsgården Sandviken Gävleborg
Sön29 17.00-21.00 Junix Fyren Norrsundet Norrsundet Gävle Gävleborg
Januari 2025
Tor23 18.00-21.30 Ola & Jag Valhalla Sandviken Sandviken Gävleborg