Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Södermanlands län

Antal danser: 70

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli 2024
Tis16 19.00-23.00 Martinez Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor18 19.00-23.00 Bob Stevens Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Fre19 19.00-22.30 Jive Folkets Park Nävekvarn Nävekvarn Nyköping Södermanland
Sön21 14.00-17.30 Herrgårds & Berghorn Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis23 19.00-23.00 Streaplers Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons24 13.00-16.00 Patrick Eklöf Folkets Park Tystberga Tystberga Nyköping Södermanland
Tor25 19.00-23.00 Brogrens Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Tor25 14.00-17.00 Jirix med Glenn Adolfsson Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor25 19.30 Larz Kristerz Tovastugan Nyköping Nyköping Södermanland
Tis30 19.00-23.00 Fernandoz Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons31 19.00-23.00 PHs Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Augusti 2024
Tor01 19.00-23.00 Streaplers Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Sön04 14.00-17.30 Pär Norlings Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis06 19.00-23.00 Bob Stevens Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons07 13.00-16.00 Timmys Ängstugans festplats Nyköping Nyköping Södermanland
Tor08 19.00-23.00 Black Jack Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Tor08 14.00-17.00 Kelaz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Sön11 18.00-22.00 Highlights Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Sön11 14.00-17.30 Kent & Henke Folkets Park Vingåker Vingåker Vingåker Södermanland
Tis13 19.00-23.00 Alvenfors Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor15 19.00-23.00 Donnez Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Fre16 Matz Bladhs Torget Åkroken Åkroken Nyköping Södermanland
Lör17 Titanix Torget Åkroken Åkroken Nyköping Södermanland
Lör17 17.00-19.00 Timmys Västra Storgatan Nyköping Nyköping Södermanland
Sön18 14.00-17.30 BarraBazz Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tis20 19.00-23.00 Jive Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons21 19.00-23.00 Xplays Broby Bettna Bettna Flen Södermanland
Ons21 13.00-16.00 Patrick Eklöf Folkets Park Tystberga Tystberga Nyköping Södermanland
Tor22 19.00-23.00 Martinez Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Sön25 14.00-17.30 Kjellez Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Tor29 19.00-23.00 Jive Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Tor29 14.00-17.00 Edwings Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
September 2024
Sön01 13.30-17.00 Stickanz Folkets Hus Åker Åkers Styckebruk Strängnäs Södermanland
Sön01 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Tor05 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Barva Loge Barva Eskilstuna Södermanland
Sön08 14.00-17.30 Junix Dahls loge Nordankärr Dal Katrineholm Södermanland
Lör14 Sandraz Gästis Eskilstuna Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Sön15 13.00-16.00 Junix Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tis17 13.00-16.00 Tomaz & Co Härads bygdegård Strängnäs Strängnäs Södermanland
Ons18 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Fre20 20.00-24.00 Martinez Träffen Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland
Tor26 13.00-16.00 Junix Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Sön29 13.30-17.00 Stickanz Folkets Hus Åker Åkers Styckebruk Strängnäs Södermanland
Oktober 2024
Sön06 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön13 13.00-16.00 Tony Viborgs Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Ons16 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor24 13.00-16.00 Bosse Franks Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis29 13.00-16.00 Tomaz & Co Härads bygdegård Strängnäs Strängnäs Södermanland
November 2024
Sön03 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön10 13.00-16.00 Eklöfs Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Ons13 13.00-16.00 Patrick Eklöf Tystberga bygdegård Tystberga Nyköping Södermanland
Tor21 13.00-16.00 Lars Erikssons Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tis26 13.00-16.00 Tomaz & Co Härads bygdegård Strängnäs Strängnäs Södermanland
December 2024
Sön01 13.00-16.00 Patrick Eklöf Ludgo bygdegård Ludgo Nyköping Södermanland
Sön08 13.00-16.00 Stisses Duo Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor12 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Lör21 16.00-20.00 Gideons Lagerkvistsgatan 2 Eskilstuna Eskilstuna Södermanland
Januari 2025
Sön12 13.00-16.00 Holens Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor23 13.00-16.00 Jirix med Glenn Adolfsson Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Februari 2025
Sön09 13.00-16.00 Edwings Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor20 13.00-16.00 Holens Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Mars 2025
Sön09 13.30-16.00 Stickanz Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor20 13.00-16.00 Bosse Franks Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
April 2025
Sön13 13.00-16.00 Eklöfs Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor24 13.00-16.00 Patrick Eklöf Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Maj 2025
Sön11 13.00-16.00 Christer Eklund Pensionärernas Hus i Nyköping Nyköping Nyköping Södermanland PRO
Tor22 13.00-16.00 Stickanz Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Juni 2025
Tor05 14.00-17.00 Junix Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Tor26 14.00-17.00 Stisses Duo Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland
Juli 2025
Tor10 14.00-17.00 Eklöfs Föreningsborg Bettna Bettna Flen Södermanland