Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 65
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juli 2024 | |||||||||
Lör | 9 | 20.00-24.00 | Holidays | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Lör | 27 | 20.00-24.00 | Holidays | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Holidays | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Holidays | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Augusti 2024 | |||||||||
Tor | 28 | 20.00-24.00 | Date | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Tor | 01 | 20.00-24.00 | Date | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Martinez | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | > | |
Fre | 02 | 20.00-24.00 | Martinez | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 1 | 18.00-21.30 | Finezze | Kornsjö-Strand | Kornsjöstrand | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Lör | 03 | 18.00-21.30 | Finezze | Kornsjö-Strand | Kornsjöstrand | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Sandins | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 04 | 19.00-22.30 | Sandins | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 20.00-24.00 | Allstars | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Tor | 08 | 20.00-24.00 | Allstars | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 2 | 20.00-24.00 | Matz Bladhs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | > | |
Fre | 09 | 20.00-24.00 | Matz Bladhs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 28 | 20.00-24.00 | Jive | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Jive | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Lör | 28 | 20.00-24.00 | Xplays | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | > | |
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Xplays | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Matz Bladhs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 11 | 19.00-22.30 | Matz Bladhs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 10 | 20.00-24.00 | PHs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Tor | 15 | 20.00-24.00 | PHs | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 15 | 20.00-24.00 | PHs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | > | |
Fre | 16 | 20.00-24.00 | PHs | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Ola & Jag | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Sön | 18 | 18.00-21.30 | Ola & Jag | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 2 | 19.00-22.30 | Jive | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 18 | 19.00-22.30 | Jive | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 22 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 4 | 20.00-24.00 | Blender | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Tor | 22 | 20.00-24.00 | Blender | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Fre | 20 | 20.00-24.00 | Blender | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | > | |
Fre | 23 | 20.00-24.00 | Blender | Kustladan | Skoved | Kramfors | Västernorrland | ||
Lör | 1 | 20.00-24.00 | Thor Görans | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Lör | 24 | 20.00-24.00 | Thor Görans | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 7 | 19.00-22.30 | Bob Stevens | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 25 | 19.00-22.30 | Bob Stevens | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Lör | 31 | 20.00-24.00 | Martinez | Folkets Park Moliden | Moliden | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
September 2024 | |||||||||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Martinez | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 01 | 19.00-22.30 | Martinez | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Holidays | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 05 | 18.30-22.00 | Holidays | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Sannex | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Fre | 06 | 20.00-24.00 | Sannex | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | ||
Lör | 28 | 20.00-24.00 | Allstars | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | > | |
Lör | 07 | 20.00-24.00 | Allstars | Lundgrens Loge | Långsele | Sollefteå | Västernorrland | ||
Sön | 6 | 18.00-21.30 | Avant | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Sön | 08 | 18.00-21.30 | Avant | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 19.00-22.30 | Finezze | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 08 | 19.00-22.30 | Finezze | Ånäsparken Kovland | Kovland | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 9 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 11 | 18.30-22.00 | Ola & Jag | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 12 | 18.30-22.00 | Carisma (FIN) | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Carisma (FIN) | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 15 | 18.00-21.30 | Carisma (FIN) | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Peter G's | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 19 | 18.30-22.00 | Peter G's | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Donnez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 19 | 18.30-22.00 | Donnez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Ons | 5 | 18.30-22.00 | Strike | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Ons | 25 | 18.30-22.00 | Strike | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Tor | 18 | 18.30-22.00 | Martinez | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Tor | 26 | 18.30-22.00 | Martinez | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Sön | 26 | 18.00-21.30 | Martinez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 29 | 18.00-21.30 | Martinez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Lövgrens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 03 | 18.30-22.00 | Lövgrens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-22.00 | Blender | Folkan Matfors | Matfors | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 06 | 18.00-22.00 | Blender | Folkan Matfors | Matfors | Sundsvall | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Thor Görans | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Sön | 06 | 18.00-21.30 | Thor Görans | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 3 | 19.00-22.30 | Finezze | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | > | |
Ons | 09 | 19.00-22.30 | Finezze | Bergeforsparken | Sörberge | Timrå | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Engdahls | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 09 | 18.30-22.00 | Engdahls | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 8 | 18.30-22.00 | Engdahls | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 10 | 18.30-22.00 | Engdahls | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 1 | 18.00-21.30 | Engdahls | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 13 | 18.00-21.30 | Engdahls | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Micke Ahlgrens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Ons | 16 | 18.30-22.00 | Micke Ahlgrens | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Fre | 28 | 20.00-24.00 | Donnez | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Fre | 18 | 20.00-24.00 | Donnez | Centralen Sundsvall | Sundsvall | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 12 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 23 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 6 | 18.30-22.00 | Avant | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 24 | 18.30-22.00 | Avant | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Donnez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 27 | 18.00-21.30 | Donnez | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 24 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 31 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
November 2024 | |||||||||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Jive | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Sön | 03 | 18.00-21.30 | Jive | Isladan Bjästa | Bjästa | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 06 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 07 | 18.30-22.00 | Bob Stevens | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 28 | 18.00-21.30 | Mickes | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 10 | 18.00-21.30 | Mickes | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Martinez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Tor | 14 | 18.30-22.00 | Martinez | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Ons | 6 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 20 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 3 | 18.30-22.00 | Fernandoz | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 21 | 18.30-22.00 | Fernandoz | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Sön | 22 | 18.00-21.30 | Fernandoz | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | > | |
Sön | 24 | 18.00-21.30 | Fernandoz | Häreborg | Indal | Sundsvall | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Ons | 27 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
December 2024 | |||||||||
Ons | 2 | 18.30-22.00 | Finezze | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 04 | 18.30-22.00 | Finezze | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tor | 28 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | > | |
Tor | 05 | 18.30-22.00 | Jive | Folkets Hus Ramvik | Ramvik | Härnösand | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Mickes | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | > | |
Ons | 11 | 18.30-22.00 | Mickes | Folkets Hus Bollsta | Bollstabruk | Kramfors | Västernorrland | ||
Ons | 28 | 18.30-22.00 | Tobbez | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Ons | 18 | 18.30-22.00 | Tobbez | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Fre | 9 | 18.30-22.00 | BarraBazz | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Fre | 27 | 18.30-22.00 | BarraBazz | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Tis | 7 | 22.00-02.00 | Black Jack | Hotell Hallstaberget | Sollefteå | Sollefteå | Västernorrland | > | |
Tis | 31 | 22.00-02.00 | Black Jack | Hotell Hallstaberget | Sollefteå | Sollefteå | Västernorrland | ||
Januari 2025 | |||||||||
Sön | 28 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | > | |
Sön | 05 | 18.30-22.00 | Thor Görans | Gnistan Gullänget | Örnsköldsvik | Örnsköldsvik | Västernorrland | ||
Lör | 28 | 21.00-01.00 | Perikles | Folkets Hus Erikslund | Erikslund | Ånge | Västernorrland | > | |
Lör | 11 | 21.00-01.00 | Perikles | Folkets Hus Erikslund | Erikslund | Ånge | Västernorrland |