Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.
Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik
Antal danser: 160
Datum | Tid | Dansband | Dansställe | Ort | Kommun | Län | Övrigt | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
April 2024 | |||||||||
Fre | 26 | 20.00-01.00 | Martinez | Arbis | Norrköping | Norrköping | Östergötland | ||
Fre | 26 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | PRO | |
Lör | 27 | 19.00-23.00 | Eklöfs | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Maj 2024 | |||||||||
Ons | 01 | 17.00-20.00 | Lars Erikssons | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 03 | 18.00-20.30 | Ingemar Wåhlin Big Band | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 03 | 19.00-24.00 | Xplays | Mjölby ishall | Mjölby | Mjölby | Östergötland | ||
Fre | 03 | 19.00-24.00 | Blender | Mjölby ishall | Mjölby | Mjölby | Östergötland | ||
Lör | 04 | 19.00-23.00 | Holidays | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 04 | 19.00-24.00 | Perikles | Mjölby ishall | Mjölby | Mjölby | Östergötland | ||
Lör | 04 | 19.00-24.00 | Casanovas | Mjölby ishall | Mjölby | Mjölby | Östergötland | ||
Sön | 05 | 18.00-22.00 | Highlights | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 05 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Kulturhuset Åtvidaberg | Åtvidaberg | Åtvidaberg | Östergötland | PRO | |
Sön | 05 | 16.00-20.00 | Martinez | Mjölby ishall | Mjölby | Mjölby | Östergötland | ||
Ons | 08 | 17.00-20.00 | Holens | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Ons | 15 | 17.00-20.00 | Bosse Franks | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 17 | 19.00-24.00 | Xplays | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 17 | 19.00-24.00 | Casanovas | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 17 | 19.00-24.00 | Sounders | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 17 | 19.00-24.00 | Streaplers | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 17 | 14.00-17.30 | Cedrix | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Lör | 18 | 21.00-01.00 | Lasse Stefanz | Ettringstorps Loge | Ettringstorp | Boxholm | Östergötland | ||
Lör | 18 | 19.00-24.00 | Fernandoz | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 18 | 19.00-24.00 | Allstars | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 18 | 19.00-24.00 | Engdahls | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 18 | 19.00-24.00 | Wahlströms | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 22 | 17.00-20.00 | Stisses Duo | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 24 | 14.00-17.30 | Stisses Duo | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 25 | 21.00-24.00 | Lövgrens | Grännäsparken | Valdemarsvik | Valdemarsvik | Östergötland | ||
Lör | 25 | 19.00-23.00 | Hedins | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Ons | 29 | 17.00-20.00 | Eklöfs | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 31 | 14.00-17.30 | Edwings | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Juni 2024 | |||||||||
Lör | 01 | 20.00-24.00 | Xplays | Bestorpsparken | Bestorp | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 02 | 18.00-22.00 | Casanovas | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Ons | 05 | 21.00-01.00 | Donnez | Ettringstorps Loge | Ettringstorp | Boxholm | Östergötland | ||
Ons | 05 | 17.00-20.00 | Samzons | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Ons | 05 | Casanovas | Valö Festplats | Rimforsa | Kinda | Östergötland | |||
Fre | 07 | 14.00-17.30 | Cedrix | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 08 | 21.00-01.00 | Larz Kristerz | Skogsvallen Simonstorp | Simonstorp | Norrköping | Östergötland | ||
Sön | 09 | 18.00-22.00 | Streaplers | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Sön | 09 | 19.00-21.00 | Bosse Franks | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Tis | 11 | 19.00-21.00 | Linköpings storband | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 12 | 17.00-20.00 | Edwings | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 14 | 14.00-17.30 | Stisses Duo | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Lör | 15 | 20.00-24.00 | Bob Stevens | Rydsnäs loge | Rydnäs | Ydre | Östergötland | ||
Tis | 18 | 19.00-21.00 | Stisses Duo | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 19 | 17.00-20.00 | Junix | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Tis | 25 | 19.00-21.00 | Lars Erikssons | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 26 | 17.00-20.00 | Lars Erikssons | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | ||
Tor | 27 | 19.00-23.00 | Donnez | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Tor | 27 | 19.00-21.00 | J-L:s | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 28 | 14.00-17.30 | Junix | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 29 | 21.00-01.00 | Blender | Borkhults festplats | Borkhult | Åtvidaberg | Östergötland | ||
Lör | 29 | 21.00-01.00 | Larz Kristerz | Godegårds festplats | Godegård | Motala | Östergötland | ||
Lör | 29 | Lasse Stefanz | Hasselbacken Finspång | Regna | Finspång | Östergötland | |||
Lör | 29 | 20.00-24.00 | Matz Bladhs | Rydsnäs loge | Rydnäs | Ydre | Östergötland | ||
Sön | 30 | 18.00-22.00 | Fernandoz | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Juli 2024 | |||||||||
Ons | 03 | 19.30-23.30 | Xplays | Borensbergsparken | Borensberg | Motala | Östergötland | ||
Ons | 03 | 17.00-20.00 | Kalle & Stefan | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Ons | 03 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Norrgårdsängen | Gammalkil | Linköping | Östergötland | PRO | |
Tor | 04 | 19.00-23.00 | Kjellez | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 05 | 14.00-17.30 | Junix | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Lör | 06 | 21.00-01.00 | Black Jack | Skogsvallen Simonstorp | Simonstorp | Norrköping | Östergötland | ||
Ons | 10 | 19.30-23.30 | Blender | Borensbergsparken | Borensberg | Motala | Östergötland | ||
Ons | 10 | 17.00-20.00 | Tony Viborgs | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Tor | 11 | 19.00-23.00 | Bennrix | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 12 | 17.00-20.00 | Lars Erikssons | Ponduroza | Söderköping | Söderköping | Östergötland | ||
Fre | 12 | 14.00-17.30 | Edwings | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 13 | 20.00-24.00 | Black Jack | Bestorpsparken | Bestorp | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 13 | 20.00-24.00 | Canyons | Rydsnäs loge | Rydnäs | Ydre | Östergötland | ||
Ons | 17 | 19.30-23.30 | Wahlströms | Borensbergsparken | Borensberg | Motala | Östergötland | ||
Ons | 17 | 17.00-20.00 | Lars Erikssons | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Tor | 18 | 19.00-23.00 | Sounders | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 19 | 14.00-17.30 | Eklöfs | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Ons | 24 | 19.30-23.30 | Casanovas | Borensbergsparken | Borensberg | Motala | Östergötland | ||
Ons | 24 | 17.00-20.00 | Tomaz & Co | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | ||
Tor | 25 | 19.00-23.00 | Donaldz | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 26 | 17.00-20.00 | Lasse Sigfridsson | Ponduroza | Söderköping | Söderköping | Östergötland | ||
Fre | 26 | 14.00-17.30 | Eklöfs | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 27 | 21.00-01.00 | Blender | Eklidens festplats | Västra Harg | Mjölby | Östergötland | ||
Lör | 27 | 20.00-24.00 | Engdahls | Rydsnäs loge | Rydnäs | Ydre | Östergötland | ||
Tis | 30 | 19.00-21.00 | Frazzes Band | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 31 | 17.00-20.00 | Edwings | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Augusti 2024 | |||||||||
Tor | 01 | 19.00-23.00 | Holidays | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Tor | 01 | 19.00-21.00 | Lars Erikssons | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 02 | 21.00-01.00 | Larz Kristerz | Ettringstorps Loge | Ettringstorp | Boxholm | Östergötland | ||
Fre | 02 | 14.00-17.30 | Holens | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Sön | 04 | 18.00-22.00 | Allstars | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Tis | 06 | 19.00-21.00 | Bosse Franks | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 07 | 17.00-20.00 | Holens | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Tor | 08 | 19.00-23.00 | Engdahls | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 09 | 14.00-17.30 | Cedrix | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Lör | 10 | 21.00-01.00 | Casanovas | Borkhults festplats | Borkhult | Åtvidaberg | Östergötland | ||
Lör | 10 | 20.00-24.00 | Donnez | Rydsnäs loge | Rydnäs | Ydre | Östergötland | ||
Ons | 14 | 17.00-20.00 | Bosse Franks | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 16 | 14.00-17.30 | Stisses Duo | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Sön | 18 | 18.00-22.00 | Blender | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Tis | 20 | 19.00-21.00 | Linköpings storband | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 21 | 17.00-20.00 | Junix | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Tor | 22 | 19.00-21.00 | Stisses Duo | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 23 | 14.00-17.30 | Stisses Duo | Änga Väderstad | Väderstad | Mjölby | Östergötland | PRO | |
Sön | 25 | 18.00-22.00 | Callinaz | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
Tis | 27 | 19.00-21.00 | Hardes Big Band | Gamla Linköping | Linköping | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 28 | 17.00-20.00 | Samzons | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 30 | 14.00-17.30 | Cedrix | Folkets Park Vadstena Krogaränga | Vadstena | Vadstena | Östergötland | ||
September 2024 | |||||||||
Sön | 01 | 18.00-22.00 | Blender | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 04 | 17.00-20.00 | Stisses Duo | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | ||
Fre | 06 | 14.00-17.00 | Cedrix | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | PRO | |
Lör | 07 | 19.00-23.00 | Engdahls | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 11 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 11 | 17.00-20.00 | Eklöfs | Löfstad Loge | Löfstad | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Sön | 15 | 18.00-22.00 | Callinaz | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 18 | 17.00-20.00 | Dancemän | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Sön | 22 | 15.00-18.00 | Lars Erikssons | Östra Tollstad bygdegård | Mantorp | Mjölby | Östergötland | ||
Ons | 25 | 14.00-17.00 | Bosse Franks | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 27 | 14.00-17.00 | Kalle & Stefan | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | PRO | |
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Matz Bladhs | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 28 | 19.00-23.00 | Kenthas | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Sön | 29 | 18.00-22.00 | Casanovas | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Oktober 2024 | |||||||||
Ons | 02 | 17.00-20.00 | Tomaz & Co | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | ||
Fre | 04 | 19.30-23.30 | Wahlströms | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | Knytis från 18.30 | |
Fre | 04 | 14.00-17.00 | Tång & Co | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | PRO | |
Lör | 05 | 19.00-23.00 | Kjellez | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 09 | 14.00-17.00 | Lars Erikssons | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Fre | 11 | 14.00-17.00 | Orient | Södergården Motala | Motala | Motala | Östergötland | PRO | |
Lör | 12 | 19.00-23.00 | Lövgrens | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | ||
Sön | 13 | 18.00-22.00 | Xplays | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 16 | 17.00-20.00 | Edwings | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Lör | 19 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 20 | 15.00-19.00 | Stisses Duo | Östra Tollstad bygdegård | Mantorp | Mjölby | Östergötland | ||
Fre | 25 | 14.00-17.00 | Eklöfs | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | PRO | |
Lör | 26 | 19.00-23.00 | Herrgårds & Berghorn | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Sön | 27 | 18.00-22.00 | Sannex | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 30 | 17.00-20.00 | Samzons | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
November 2024 | |||||||||
Lör | 02 | 19.00-23.00 | Streaplers | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 10 | 18.00-22.00 | Allstars | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 13 | 17.00-20.00 | Bosse Franks | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 15 | 14.00-17.00 | Patrick Eklöf | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | PRO | |
Lör | 16 | 19.00-23.00 | Matz Bladhs | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 20 | 14.00-17.00 | Junix | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Lör | 23 | 19.00-23.00 | Holens | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Sön | 24 | 18.00-22.00 | Perikles | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 27 | 17.00-20.00 | Eklöfs | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Fre | 29 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | PRO | |
December 2024 | |||||||||
Ons | 04 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 08 | 18.00-22.00 | Highlights | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 11 | 17-00-20.00 | Junix | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | PRO | |
Sön | 22 | 18.00-22.00 | Wahlströms | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Tor | 26 | 17.00-20.00 | Holens | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | ||
Tor | 26 | 18.00-22.00 | Icaros | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Januari 2025 | |||||||||
Ons | 08 | Junix | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | |||
Fre | 10 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Södergården Motala | Motala | Motala | Östergötland | ||
Ons | 15 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Landerydgården | Hjulsbro | Linköping | Östergötland | ||
Ons | 22 | 17.00-20.00 | Stisses Duo | Folkets Hus Skärblacka | Skärblacka | Norrköping | Östergötland | ||
Lör | 25 | 19.00-23.00 | Lövgrens | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Februari 2025 | |||||||||
Lör | 08 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Mars 2025 | |||||||||
Fre | 07 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Folkets Park Ödeshög | Ödeshög | Ödeshög | Östergötland | PRO | |
Lör | 22 | 19.00-23.00 | Stisses Duo | Häradshammars bygdegård | Vikbolandet | Norrköping | Östergötland | ||
Fre | 28 | 14.00-17.00 | Stisses Duo | Västerlösa bygdegård | Västerlösa | Linköping | Östergötland | ||
April 2025 | |||||||||
Lör | 05 | 19.00-23.00 | Donnez | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland | ||
Sön | 20 | 19.00-23.00 | Bob Stevens | Folkets Park Ljungsbro | Ljungsbro | Linköping | Östergötland |