Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Östergötlands län

Antal danser: 56

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Lör16 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Ons20 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Lör23 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön24 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön24 14.00-17.00 Cedrix Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Ons27 17.00-20.00 Lars Erikssons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons27 14.00-17.00 Tång & Co Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Sön31 17.00-21.00 Xplays Harrys, Motala Motala Motala Östergötland
November
Ons03 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Fre05 21.00-01.00 Larz Kristerz Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Lör06 20.00-24.00 Martinez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör06 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör06 21.00-01.00 Sannex Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Sön07 18.00-22.00 Wahlströms Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön07 14.00-17.00 Stisses Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Ons10 17.00-20.00 Edwings Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons10 14.00-17.00 Bosse Franks Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre12 21.00-01.00 Black Jack Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
Ons17 17.00-20.00 Stisses Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Lör20 20.00-24.00 Matz Bladhs Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör20 21.00-01.00 Black Jack Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Sön21 18.00-22.00 Xplays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön21 14.00-17.00 Tony Viborgs Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Ons24 17.00-20.00 Bosse Franks Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons24 14.00-17.00 Eklöfs Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre26 21.00-01.00 Lasse Stefanz Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
December
Ons01 17-00-20.00 Samzons Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Sön05 18.00-22.00 Allstars Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön05 14.00-17.00 Edwings Folkungaskolan Linköping Linköping Linköping Östergötland
Ons08 17.00-20.00 Eklöfs Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Ons08 14.00-17.00 Stisses Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Sön12 14.00-17.00 Dancemän Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland
Ons15 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Lör18 21.00-01.00 Allstars Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Sön19 18.00-22.00 Sannex Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Sön26 17.00-20.00 Bejaz Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Sön26 18.00-22.00 Icaros Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Ons29 14.00-17.00 Junix Landerydgården Hjulsbro Linköping Östergötland
Fre31 Linanders Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO Föranmälan
Januari 2022
Ons05 17.00-20.00 Tomaz & Co Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Lör15 20.00-24.00 Holidays Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör22 21.00-01.00 Blender Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Ons26 17.00-20.00 Junix Folkets Hus Skärblacka Skärblacka Norrköping Östergötland PRO
Februari
Lör05 21.00-01.00 Black Jack Kvarnparken Mjölby Mjölby Mjölby Östergötland
Lör12 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Mars
Fre11 21.00-01.00 Blender Borgen Norrköping Norrköping Norrköping Östergötland
April
Lör09 20.00-24.00 Kjellez Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Maj
Lör07 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Lör28 21.00-01.00 Martinez Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Juni
Ons08 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland
Juli
Ons20 Tomaz & Co Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland
Lör30 21.00-01.00 Blender Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Augusti
Lör20 21.00-01.00 Donnez Eklidens festplats Västra Harg Mjölby Östergötland
Ons31 Junix Löfstad Loge Löfstad Norrköping Östergötland
September
Lör10 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland
Oktober
Lör08 20.00-24.00 Engdahls Folkets Park Ljungsbro Ljungsbro Linköping Östergötland