Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västmanlands län

Antal danser: 73

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Mån28 17.00-21.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Mån13 17.00-21.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör17 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Lör25 20.00-24.00 Mannerz Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Sön8 17.00-21.00 Excess Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Sön26 17.00-21.00 Excess Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Mån22 14.00-17.30 Samzons Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Mån27 14.00-17.30 Samzons Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Maj
Fre28 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Fre08 20.00-24.00 Jannez Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Fre1 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre15 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons14 13.30-17.00 Jonnys Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons20 13.30-17.00 Jonnys Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons14 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons27 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Fre12 19.00-24.00 Expanders Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Fre29 19.00-24.00 Expanders Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre12 19.00-24.00 Perikles Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Fre29 19.00-24.00 Perikles Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör17 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Lör30 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör17 19.00-24.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Lör30 19.00-24.00 Sannex Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Juni
Ons28 13.30-17.00 Cedrix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons03 13.30-17.00 Cedrix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Samzons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån08 13.30-17.00 Samzons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Rose-Maries Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons10 13.30-17.00 Rose-Maries Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 BarraBazz Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons17 13.30-17.00 BarraBazz Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån20 13.30-17.00 Pär Norlings Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån22 13.30-17.00 Pär Norlings Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis11 19.00-23.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis23 19.00-23.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons4 13.30-17.00 Junix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons24 13.30-17.00 Junix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Juli
Ons28 13.30-17.00 Sandbergs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons01 13.30-17.00 Sandbergs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån06 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis28 19.00-23.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis07 19.00-23.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Sandins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons08 13.30-17.00 Sandins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons1 Gideons Djäkneberget Västerås Västerås Västerås Västmanland >
Ons15 Gideons Djäkneberget Västerås Västerås Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Lövgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons15 13.30-17.00 Lövgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån18 13.30-17.00 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån20 13.30-17.00 Gideons Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis15 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis21 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons8 13.30-17.00 Eklöfs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons22 13.30-17.00 Eklöfs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons8 13.30-17.00 Edwings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons29 13.30-17.00 Edwings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Augusti
Mån28 13.30-17.00 Jonnys Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån03 13.30-17.00 Jonnys Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Kjell Dahls Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons05 13.30-17.00 Kjell Dahls Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Hedins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons12 13.30-17.00 Hedins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån14 13.30-17.00 Hedins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån17 13.30-17.00 Hedins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Tis5 19.00-23.00 Allstars Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis18 19.00-23.00 Allstars Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons7 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons19 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån11 13.30-17.00 Sandins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån24 13.30-17.00 Sandins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons26 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
September
Tis28 19.00-23.00 Jannez Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis01 19.00-23.00 Jannez Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Matz Rogers Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons02 13.30-17.00 Matz Rogers Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån07 13.30-17.00 Hedins Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Ej fastställt Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons09 13.30-17.00 Ej fastställt Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons16 13.30-17.00 Kjell Dahls Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre6 20.00-24.00 Mickeys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre18 20.00-24.00 Mickeys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön28 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Sön20 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons23 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Lör1 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Lör26 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons14 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons30 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Oktober
Fre28 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre02 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån28 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån05 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Jonnys Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons07 13.30-17.00 Jonnys Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Mån8 14.00-17.30 Samzons Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Mån12 14.00-17.30 Samzons Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Rose-Maries Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons14 13.30-17.00 Rose-Maries Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön13 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Sön18 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons6 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons21 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre5 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre23 20.00-24.00 Skåningarna Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån19 14.00-17.30 Strike Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Mån26 14.00-17.30 Strike Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO
Ons20 13.30-17.00 Jonnys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons28 13.30-17.00 Jonnys Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre24 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre30 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
November
Mån28 13.30-17.00 Samzons Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån02 13.30-17.00 Samzons Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons04 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Lör28 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Lör07 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Ons7 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons11 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre13 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön28 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Sön15 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Mats Bergmans Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons18 13.30-17.00 Mats Bergmans Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons9 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons25 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre3 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
December
Ons28 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons02 13.30-17.00 Matz Rogers Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Sön3 13.30-17.00 Sandins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Sön06 13.30-17.00 Sandins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons8 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons09 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre11 20.00-24.00 Expanders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån12 13.30-17.00 Pär Norlings Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån14 13.30-17.00 Pär Norlings Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 14.00-17.30 Junix Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Ons23 14.00-17.30 Junix Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland PRO