Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västmanlands län

Antal danser: 74

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2024
Ons28 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons17 13.30-17.00 Junix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån28 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån22 13.30-17.00 BarraBazz Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons4 13.30-17.00 Sandins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons24 13.30-17.00 Sandins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre26 20.00-24.00 Sannex Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör16 19.00-24.00 Allstars Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Lör27 19.00-24.00 Allstars Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Lör16 19.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Lör27 19.00-24.00 Wahlströms Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Maj 2024
Mån28 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån06 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons08 13.30-17.00 BarraBazz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Lör1 20.00-24.00 Black Jack Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland >
Lör11 20.00-24.00 Black Jack Folkets Park Sala Sala Sala Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons15 13.30-17.00 Eklöfs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Sön7 13.30-17.00 Stickanz Norrby Bygdegård Norrby Sala Västmanland >
Sön19 13.30-17.00 Stickanz Norrby Bygdegård Norrby Sala Västmanland
Ons13 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons22 13.30-17.00 Gideons Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons13 13.30-17.00 Sandbergs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons29 13.30-17.00 Sandbergs Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Fre28 19.00-24.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Fre31 19.00-24.00 Callinaz Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Fre28 19.00-24.00 Allstars Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Fre31 19.00-24.00 Allstars Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Juni 2024
Lör28 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Lör01 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Lör28 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Lör01 19.00-24.00 Casanovas Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Kent & Henke Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons05 13.30-17.00 Kent & Henke Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Hedins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån10 13.30-17.00 Hedins Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Strike Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons12 13.30-17.00 Strike Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Cedrix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons19 13.30-17.00 Cedrix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Mån1 13.30-17.00 Tomaz & Co Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån24 13.30-17.00 Tomaz & Co Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons7 18.30-21.30 Fyra knektar med Moa Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland >
Ons26 18.30-21.30 Fyra knektar med Moa Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland
Ons23 13.30-17.00 Engdahls Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons26 13.30-17.00 Engdahls Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Fre1 19.00-24.00 Callinaz Stora Torget Sala Sala Sala Västmanland >
Fre28 19.00-24.00 Callinaz Stora Torget Sala Sala Sala Västmanland
Fre1 19.00-24.00 Blixterz Stora Torget Sala Sala Sala Västmanland >
Fre28 19.00-24.00 Blixterz Stora Torget Sala Sala Sala Västmanland
Juli 2024
Ons28 13.30-17.00 Junix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons03 13.30-17.00 Junix Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån08 13.30-17.00 Junix Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 18.30-21.30 Hans Rytterströms Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland >
Ons10 18.30-21.30 Hans Rytterströms Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland
Ons6 13.30-17.00 Edwings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons10 13.30-17.00 Edwings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons6 13.30-17.00 Herrgårds & Berghorn Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons17 13.30-17.00 Herrgårds & Berghorn Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Mån13 13.30-17.00 Stickanz Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån22 13.30-17.00 Stickanz Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland
Tis22 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland >
Tis23 19.00-24.00 Blender Skultuna Lagårn Skultuna Västerås Västmanland
Ons3 18.30-21.30 Gideons Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland >
Ons24 18.30-21.30 Gideons Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland
Ons15 13.30-17.00 Pär Norlings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons24 13.30-17.00 Pär Norlings Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons15 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons31 13.30-17.00 Ola & Jag Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Augusti 2024
Ons28 18.30-21.30 X-tra Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland >
Ons07 18.30-21.30 X-tra Djäknebergets dansbana Västerås Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Kalle & Stefan Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons07 13.30-17.00 Kalle & Stefan Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Mån28 13.30-17.00 BarraBazz Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland >
Mån12 13.30-17.00 BarraBazz Svedboäng Västerfärnebo Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 BarraBazz Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons14 13.30-17.00 BarraBazz Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Hedins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons21 13.30-17.00 Hedins Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Tobbez Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons28 13.30-17.00 Tobbez Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland
Fre23 20.00-24.00 Date Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre30 20.00-24.00 Date Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
September 2024
Ons28 13.30-17.00 Mogna Män Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland >
Ons04 13.30-17.00 Mogna Män Kolbäcksparken Kolbäck Hallstahammar Västmanland PRO
Mån28 13.30-17.00 Herrgårds & Berghorn Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån09 13.30-17.00 Herrgårds & Berghorn Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons10 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons11 13.30-17.00 Sandbergs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre12 20.00-24.00 PHs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre13 20.00-24.00 PHs Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons18 13.30-17.00 BarraBazz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons15 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons25 13.30-17.00 Hedins Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre17 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre27 20.00-24.00 Lövgrens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Oktober 2024
Ons28 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons02 13.30-17.00 Hedins Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Mån28 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån07 13.30-17.00 Kalle & Stefan Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons09 13.30-17.00 Micke Ahlgrens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre11 20.00-24.00 Sounders Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Cedrix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons16 13.30-17.00 Cedrix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons9 13.30-17.00 Bob Stevens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons23 13.30-17.00 Bob Stevens Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Ankies Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre25 20.00-24.00 Ankies Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Lör2 19.00-23.00 Gideons Medborgarhuset Tillberga Tillberga Västerås Västmanland >
Lör26 19.00-23.00 Gideons Medborgarhuset Tillberga Tillberga Västerås Västmanland
Ons27 13.30-17.00 Strike Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons30 13.30-17.00 Strike Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
November 2024
Mån28 13.30-17.00 Ola & Jag Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån04 13.30-17.00 Ola & Jag Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Engdahls Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons06 13.30-17.00 Engdahls Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre08 20.00-24.00 Donnez Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons8 13.30-17.00 Kent & Henke Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons13 13.30-17.00 Kent & Henke Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons16 13.30-17.00 Fernandoz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons20 13.30-17.00 Fernandoz Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre6 20.00-24.00 Titanix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre22 20.00-24.00 Titanix Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons17 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons27 13.30-17.00 Samzons Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
December 2024
Mån28 13.30-17.00 Tomaz & Co Möklintagården Möklinta Sala Västmanland >
Mån02 13.30-17.00 Tomaz & Co Möklintagården Möklinta Sala Västmanland PRO
Ons28 13.30-17.00 Matz Bladhs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons04 13.30-17.00 Matz Bladhs Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre06 20.00-24.00 Streaplers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Kjellez Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland >
Ons11 13.30-17.00 Kjellez Arosdansen Syrianska Kulturcentret Västerås Västerås Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons18 13.30-17.00 Matz Rogers Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Fre28 20.00-24.00 Bob Stevens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Fre20 20.00-24.00 Bob Stevens Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Januari 2025
Ons28 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons08 13.30-17.00 Tomaz & Co Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland
Ons28 13.30-17.00 Stickanz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland >
Ons22 13.30-17.00 Stickanz Folkets Park Arboga Arboga Arboga Västmanland