Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Västra Götalands län

Antal danser: 36

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Tor03 19.00-23.00 Highlights Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör05 20.00-24.00 Matz Bladhs Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör12 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör19 20.00-24.00 Lövgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör26 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Juli
Tor01 19.00-23.00 Hollyz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör03 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör10 20.00-24.00 Sounders Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tis13 21.00-01.00 Jannez Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Ons14 21.00-01.00 Callinaz Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor15 20.00-01.00 Blender Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Tor15 20.00-01.00 Sannex Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Fre16 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör17 20.00-24.00 Fernandoz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör24 20.00-24.00 Donaldz Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Ons28 20.00-24.00 Streaplers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör31 20.00-24.00 Matz Rogers Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Augusti
Tor05 19.00-23.00 Black Jack Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör07 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör07 20.00-24.00 Holidays Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tor12 19.00-23.00 Martinez Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör14 20.00-24.00 Tommys (FIN) Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Fre20 20.00-02.00 Donnez Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre20 20.00-02.00 Expanders Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre20 20.00-02.00 Sannex Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Fre20 20.00-02.00 Streaplers Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör21 20.00-02.00 Black Jack Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör21 20.00-02.00 Blender Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör21 20.00-02.00 Casanovas Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör21 20.00-02.00 Fernandoz Folkets Park Karlsholme Mariestad Mariestad Västra Götaland
Lör21 20.00-24.00 Kjellez Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Tor26 19.00-23.00 Fernandoz Dalaborgsparken Vänersborg Vänersborg Västra Götaland
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
September
Lör04 20.00-24.00 Lövgrens Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland
Lör11 21.00-01.00 Streaplers Lane Loge Lane Uddevalla Västra Götaland
Lör11 20.00-24.00 Flamingokvintetten Utängens Loge Tanumshede Tanum Västra Götaland