Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 97

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Februari 2023
Ons08 18.00-21.30 Kalle & Stefan Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre10 19.00-23.00 Tottes Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör11 20.00-24.00 Holidays Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör11 17.00-21.00 Remix Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Sön12 17.00-20.30 Junix Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Tor16 17.00-20.30 Lars Erikssons Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Fre17 21.00-01.00 Matz Bladhs Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör18 20.00-24.00 Fernandoz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön19 17.00-20.30 Gideons Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons22 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre24 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Sön26 17.00-21.00 Tottes Ekshärads hembygdsgård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Sön26 17.00-21.00 Donnez Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Mars 2023
Lör04 20.00-24.00 Jive Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Ons08 18.00-21.30 Kent & Henke Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre10 19.00-23.00 Ingvar & Co Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör11 17.00-21.00 Tony Viborgs Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Sön12 17.00-20.30 Tobbez Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Tor16 17.00-20.30 Orient Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Lör18 20.00-24.00 Sandins Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön19 17.00-20.30 Jompaz Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons22 18.00-21.30 Tomaz & Co Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre24 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör25 20.00-24.00 Donnez Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Sön26 17.00-21.00 Kalle & Stefan Ekshärads hembygdsgård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Sön26 17.00-21.00 Wahlströms Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Tor30 17.00-20.30 Tobbez Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
April 2023
Lör01 20.00-24.00 Bob Stevens Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Ons05 18.00-21.30 Stisses Duo Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre07 21.00-01.00 Fernandoz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Tor13 17.00-20.30 Hedins Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Fre14 19.00-23.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör15 20.00-24.00 Wickströmz Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Ons19 18.00-21.30 Cedrix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Lör22 20.00-24.00 Fernandoz Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör22 17.00-21.00 Zandex Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Sön23 17.00-21.00 Casanovas Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön23 17.00-20.30 Kalle & Stefan Seniorernas hus Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Sön23 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Fre28 19.00-23.00 Orient Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör29 20.00-24.00 Framed Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Lör29 20.00-24.00 Engdahls Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Maj 2023
Fre05 21.00-01.00 Black Jack Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör06 20.00-24.00 Date Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör06 20.00-24.00 Matz Rogers Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Fre12 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör13 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Lör20 20.00-24.00 Highlights Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön21 17.00-20.30 Wickströmz Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Lör27 20.00-24.00 Sandins Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön28 18.00-21.30 Kenneth & Classe Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons31 18.00-21.30 Kenneth & Classe Orrnäset Högboda Kil Värmland
Juni 2023
Lör03 20.00-24.00 Jannez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön04 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons14 18.00-21.30 Junix Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre16 19.00-23.00 Svenne och Jörgen Klässbolsparken Klässbol Arvika Värmland PRO
Lör17 19.00-24.00 Wahlströms Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör17 19.00-24.00 PHs Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör17 20.00-24.00 Holens Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön18 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön25 18.00-21.30 Cedrix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons28 19.00-23.00 Streaplers Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons28 18.00-21.30 Kalle & Stefan Orrnäset Högboda Kil Värmland
Juli 2023
Sön02 Holidays Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre07 19.00-23.00 Tång & Co Klässbolsparken Klässbol Arvika Värmland PRO
Lör08 21.00-01.00 Matz Rogers Ransäters hembygdsgård Ransäter Munkfors Värmland
Lör08 20.00-24.00 Kalle & Stefan Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön09 13.30-17.00 Wickströmz Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons12 19.00-23.00 Foxie Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons12 18.00-21.30 Cedrix Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre14 Ingvar & Co Folkets Park Hillringsberg Glava Arvika Värmland PRO
Lör15 Lasse Stefanz Folkets Park Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör22 Blixterz Folkets Park Östmark Östmark Torsby Värmland
Sön23 Donnez Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön23 18.00-21.30 Tomaz & Co Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons26 19.00-23.00 Framed Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons26 18.00-21.30 Kenneth & Classe Orrnäset Högboda Kil Värmland
Tor27 Donnez Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Fre28 Martinez Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör29 Date Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör29 20.00-24.00 Junix Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön30 18.00-21.30 Ola & Jag Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Augusti 2023
Fre04 17.00-21.00 Tomaz & Co Pustaparken Vitsand Torsby Värmland
Fre04 Jannez Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör05 20.00-24.00 Engdahls Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön06 18.00-21.30 Strike Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons09 19.00-23.00 Martinez Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Sön13 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör26 20.00-24.00 Holidays Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön27 18.00-21.30 Orient Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
September 2023
Sön03 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör09 20.00-24.00 Wikstrands Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Tor21 17.00-20.30 Mogna Män Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Oktober 2023
Tor05 17.00-20.30 Matz Rogers Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Sön08 17.00-21.00 Jannez Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Fre27 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Lör28 20.00-24.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland