Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 120

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2024
Ons17 17.00-20.30 Cedrix Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Lör20 19.00-24.00 Sandins Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör20 19.00-24.00 Fernandoz Folkets Hus Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör20 17.00-21.00 Zandex Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Sön21 17.00-21.00 Pia Pihlgrens Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön21 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons24 18.00-21.30 BarraBazz Folkets Hus Edsvalla Edsvalla Karlstad Värmland
Lör27 19.00-23.00 Engdahls Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön28 17.00-21.00 Tony Viborgs Ekshärads hembygdsgård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Sön28 17.00-21.00 Blender Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Sön28 17.00-20.30 Kent & Henke Seniorernas hus Karlstad Karlstad Värmland
Maj 2024
Lör04 20.00-24.00 Wahlströms Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör04 20.00-24.00 Fernandoz Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön05 18.00-21.30 Gideons Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons08 17.00-20.30 Frippez Hotell Monica Hagfors Hagfors Värmland
Lör11 19.00-23.00 Martinez Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön12 17.00-20.00 Frippez Folkets Hus Högboda Högboda Kil Värmland
Ons15 19.30-01.00 Matz Rogers The Bull Bar Karlstad Karlstad Värmland
Fre17 19.00-24.00 Callinaz Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Fre17 19.00-24.00 Excess Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör18 19.00-23.00 Blender Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör18 20.00-24.00 Holidays Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön19 15.00-19.00 Date Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön19 17.00-21.00 Tomaz & Co Ekshärads hembygdsgård Ekshärad Hagfors Värmland PRO
Sön19 18.00-21.30 Kenneth & Classe Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Fre24 21.00-01.00 Larz Kristerz Hotell Gustaf Fröding Karlstad Karlstad Värmland
Lör25 20.00-24.00 Holens Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör25 21.00-01.00 Fernandoz Tvällens festplats Gunnarskog Arvika Värmland
Sön26 14.00-17.00 Tottes Bäckelinaparken Filipstad Filipstad Värmland
Sön26 Streaplers Gräsmarks hembygdsgård Gräsmark Sunne Värmland
Sön26 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons29 18.00-21.30 Kenneth & Classe Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre31 20.00-24.00 Xplays Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Juni 2024
Lör01 20.00-24.00 Kjellez Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön02 17.00-21.00 Donnez Eda Parken Eda Eda Värmland
Fre07 20.00-01.00 Xplays Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre07 20.00-01.00 Casanovas Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre07 Streaplers Årjängs golfkrog Årjäng Årjäng Värmland
Lör08 19.00-23.00 Frippez Bomstadbaden Karlstad Karlstad Värmland
Lör08 20.00-01.00 Streaplers Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör08 20.00-01.00 Sannex Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Ons12 18.00-21.30 Kent & Henke Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre14 20.00-24.00 Shine Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör15 20.00-24.00 Junix Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön16 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör22 21.00 Fernandoz Gunnevi Festplats Gunnarskog Arvika Värmland
Lör22 21.00 Pia Pihlgrens Gunnevi Festplats Gunnarskog Arvika Värmland
Sön23 18.00-22.00 Fernandoz Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön23 18.00-21.30 Cedrix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons26 19.00-23.00 Streaplers Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons26 18.00-21.30 Cedrix Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre28 20.00-24.00 PHs Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Juli 2024
Ons03 19.00-23.00 Framed Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons03 Streaplers Ransäters hembygdsgård Ransäter Munkfors Värmland
Tor04 Sandins Ransäters hembygdsgård Ransäter Munkfors Värmland
Lör06 22.00-01.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Arvika Arvika Arvika Värmland
Lör06 19.00-20.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Arvika Arvika Arvika Värmland
Ons10 19.00-23.00 Martinez Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Ons10 18.00-21.00 Lars Erikssons Orrnäset Högboda Kil Värmland
Fre12 20:00 Lasse Stefanz Folkets Park Hillringsberg Glava Arvika Värmland
Fre12 Pia Pihlgrens Årjängstravet Årjäng Årjäng Värmland
Lör13 20.00-24.00 Casanovas Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör13 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Forshaga Forshaga Forshaga Värmland
Lör13 20.00-24.00 Sandins Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör13 20.00-24.00 Engdahls Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Sön14 18.00-21.30 Strike Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör20 22.00-02.00 Pia Pihlgrens Folkets Park Östmark Östmark Torsby Värmland
Sön21 18.00-22.00 Donnez Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Ons24 19.00-23.00 PHs Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Fre26 21.00-01.00 Martinez Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Lör27 21.00-01.00 Titanix Kolsnäsparken Sunne Sunne Värmland
Sön28 18.00-21.30 Ola & Jag Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons31 19.00-23.00 Ankies Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Augusti 2024
Fre02 17.00-21.00 Tottes Pustaparken Vitsand Torsby Värmland PRO
Fre02 19.00-24.00 Shine Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre02 19.00-24.00 PHs Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Lör03 21.00-01.00 Frippez Folkets Park Sysslebäck Sysslebäck Torsby Värmland
Lör03 20.00-24.00 Mogna Män Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Lör03 20.00-24.00 Allstars Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön04 17.00-21.00 Bob Stevens Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Sön04 18.00-21.30 Tomaz & Co Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons07 19.00-23.00 J.R. (Jörgen från Foxie) Gårdsjölogen Gårdserud Sunne Värmland
Sön11 18.00-21.30 BarraBazz Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Lör17 20.00-24.00 Tottes Torsby camping Torsby Torsby Värmland
Lör17 20.00-24.00 Matz Bladhs Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Lör17 Streaplers Älgsjövallen Bjurberget Torsby Värmland
Fre23 20.00-24.00 Perikles Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör24 20.00-24.00 Holidays Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön25 18.00-21.30 Orient Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Fre30 20.00-24.00 Donnez Blomsterhultslogen Blomsterhult Karlstad Värmland
Lör31 19.00-23.00 Frippez Bomstadbaden Karlstad Karlstad Värmland
September 2024
Sön01 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Fre06 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Lör07 20.00-24.00 Wikstrands Solliden Koppom Koppom Eda Värmland
Sön08 17.00-21.00 Date Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Sön08 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Ons11 17.00-20.30 Kent & Henke Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Lör14 20.00-01.00 Larz Kristerz Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Fre20 19.00-23.00 Cedrix Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Ons25 17.00-20.30 Junix Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Lör28 19.00-23.00 Matz Rogers Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Sön29 17.00-21.00 Callinaz Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Oktober 2024
Ons09 17.00-20.30 Kalle & Stefan Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Lör12 19.00-23.00 Holidays Skoga bygdegård Ekshärad Hagfors Värmland
Fre18 19.00-23.00 Orient Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Sön20 17.00-20.30 Matz Rogers Storfors Kulturhus Storfors Storfors Värmland
Ons23 17.00-20.30 Charlies Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Sön27 17.00-21.00 Streaplers Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
November 2024
Ons06 17.00-20.30 Kenneth & Classe Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Tor14 17.00-20.30 Junix Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Fre15 19.00-23.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
Ons20 17.00-20.30 Hedins Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Sön24 17.00-21.00 Blender Holken, Mariebergsskogen Karlstad Karlstad Värmland
Fre29 19.00-23.00 Kalle & Stefan Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland
December 2024
Sön01 17.00-21.00 Allstars Folkets Hus Skoghall Skoghall Hammarö Värmland
Ons04 17.00-20.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Januari 2025
Mån20 17.00-20.30 Hedins Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Mars 2025
Ons19 17.00-20.30 Tomaz & Co Gruvan Grums Grums Värmland
April 2025
Ons02 27.00-20.30 Stisses Duo Gruvan Grums Grums Värmland PRO
Tor03 17.00-20.30 Tobbez Gruvan Grums Grums Värmland PRO