Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Värmlands län

Antal danser: 21

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Lör23 18.00-22.00 Zandex Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Tor28 17.00-20.30 Junix Deje Kulturhus Deje Forshaga Värmland PRO
Lör30 21.00-01.00 Lasse Stefanz Hotell Charlottenberg Charlottenberg Eda Värmland
Sön31 17.00-21.00 Streaplers Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
November
Fre05 19.00-23.00 Lars Erikssons Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Ons10 18.00-21.30 Cedrix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Sön14 17.00-21.00 Allstars Folkets Hus Skoghall Skoghall Hammarö Värmland
Lör20 18.00-22.00 Tottes Klintgården Gåsborn Filipstad Värmland
Sön21 17.00-21.00 Jannez Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Lör27 Tomaz & Co Ekshärads hembygdsgård Ekshärad Hagfors Värmland
December
Fre03 19.00-23.00 Charlies Folkets Hus Jössefors Jössefors Arvika Värmland PRO
Ons08 18.00-21.30 Matz Rogers Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Fre31 20.00-01.00 Reset Duo Hennickehammars herrgård Filipstad Filipstad Värmland
Februari 2022
Ons09 18.00-21.30 Junix Gruvan Grums Grums Grums Värmland PRO
Mars
Sön27 17.00-21.00 Blender Holken Karlstad Karlstad Karlstad Värmland
Juni
Sön05 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Juli
Sön10 17.00-21.00 Engdahls Uddeholmsladan Uddeholm Hagfors Värmland
Sön10 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
Sön24 Tomaz & Co Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland
Augusti
Sön28 18.00-21.30 Junix Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO
September
Sön04 18.00-21.30 Matz Rogers Upperudslogen Molkom Karlstad Värmland PRO