Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Uppsala län

Antal danser: 65

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Tor25 13.00-17.00 Humbles Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Juli
Tor02 13.00-17.00 Hedins Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Sön05 17.00-21.00 Casanovas Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis07 13.00-17.00 Sounders Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor09 13.00-17.00 Holidays Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre10 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Krutuddens festplats Östhammar Östhammar Uppsala
Lör11 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Lör11 21.00-01.00 Black Jack Vittingeparken Vittinge Heby Uppsala
Tor16 13.00-17.00 BarraBazz Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre17 19.00-23.00 Dominoz Krutuddens festplats Östhammar Östhammar Uppsala
Fre17 19.00-23.00 Rena Rama Bandet Krutuddens festplats Östhammar Östhammar Uppsala
Sön19 17.00-21.00 PerHåkans Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tis21 13.00-17.00 Strike Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor23 13.00-17.00 Strike Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre24 19.00-23.00 Streaplers Krutuddens festplats Östhammar Östhammar Uppsala
Sön26 17.00-21.00 Callinaz Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor30 13.00-17.00 Bob Stevens Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre31 19.00-23.00 Matz Bladhs Krutuddens festplats Östhammar Östhammar Uppsala
Augusti
Lör01 21.00-01.00 Titanix Folkets Park Knutby Knutby Uppsala Uppsala
Tor06 13.00-17.00 Junix Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Sön09 17.00-21.00 Jannez Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor13 13.00-17.00 Samzons Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Tis18 13.00-17.00 Ola & Jag Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor20 13.00-17.00 Matz Rogers Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Tis25 13.00-17.00 Junix Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
Tor27 13.00-17.00 Gideons Ängby park Knivsta Knivsta Uppsala PRO
Fre28 14.00-17.00 Ola & Jag Skeppet Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Lör29 19.00-23.00 Streaplers Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör29 21.00-01.00 Black Jack Pottåkers loge Funbo Uppsala Uppsala
Sön30 17.00-21.00 Blender Liljekonvaljeholmen Sunnersta Uppsala Uppsala
September
Lör05 19.00-23.00 Glenn-Endys Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre11 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre11 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör12 19.00-23.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Sön13 16.00-20.00 Samzons Idrottshallen Månkarbo Månkarbo Tierp Uppsala PRO
Fre18 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör19 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör26 19.00-23.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Oktober
Lör03 19.00-23.00 Skåningarna Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör03 19.00-23.00 Shine Parkhallen Söderfors Söderfors Tierp Uppsala
Fre09 19.00-22.30 Tomaz & Co Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre09 20.00-24.00 Casanovas Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör10 Tobbe & Stefan Alsikeskolan Alsike Knivsta Uppsala
Fre23 20.00-24.00 Callinaz Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör24 Barbados Aronsborg Bålsta Bålsta Håbo Uppsala
Lör31 19.00-23.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör31 19.00-24.00 Callinaz Möbeln Tierp Tierp Uppsala
Lör31 19.00-24.00 Mannerz Möbeln Tierp Tierp Uppsala
November
Tor05 13.00-17.00 Holidays Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre06 19.00-22.30 Jonnys Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre06 20.00-24.00 Sannex Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör07 19.00-23.00 Matz Bladhs Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor12 13.00-17.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör14 19.00-23.00 Lövgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre20 20.00-24.00 Blender Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör21 19.00-23.00 Mats Bergmans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 19.00-23.00 Donnez Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Lör28 19.00-24.00 Casanovas Möbeln Tierp Tierp Uppsala
Lör28 19.00-24.00 Foxie Möbeln Tierp Tierp Uppsala
December
Tor03 13.00-17.00 Engdahls Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre04 19.00-22.30 Eklöfs Folkets Hus Hargshamn Hargshamn Östhammar Uppsala
Fre04 20.00-24.00 Expanders Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Fre18 20.00-24.00 PerHåkans Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Tor31 21.00-01.00 Micke Ahlgrens Fyris park Uppsala Uppsala Uppsala
Januari 2021
Lör09 Maximalt Alsikeskolan Alsike Knivsta Uppsala