Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kronobergs län

Antal danser: 49

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober 2022
Ons05 17.00-20.30 Cedrix Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Fre07 19.00-23.00 Matz Bladhs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Lör08 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Sön09 17.00-20.30 Trasthen & Stahren Folkets Hus Konga Konga Tingsryd Kronoberg PRO
Tor13 17.00-20.30 Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tis18 17.00-20.30 Erik Arnolds Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Fre21 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön23 16.30-20.30 Perikles Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Tis25 16.00-19.30 Kenneth & Classe Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
November 2022
Ons02 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Fre04 19.00-23.00 Fernandoz Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön06 17.00-20.30 Kalle & Stefan Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Tor10 17.00-20.30 Cedrix Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Tis15 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Fre18 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Lör19 20.00-24.00 PHs Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Tis22 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Sön27 16.30-20.30 Jannez Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
December 2022
Fre02 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön04 17.00-20.30 Kenneth & Classe Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Ons07 17.00-20.30 Kalle & Stefan Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Lör10 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Fre16 19.00-23.00 Holidays Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön18 16.30-20.30 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Tis20 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Mån26 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Januari 2023
Ons04 17.00-20.30 Hardys Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Tor12 17.00-20.30 Orient Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Lör21 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Tis24 16.00-19.30 Kenneth & Classe Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg
Fre27 19.00-23.00 Matz Bladhs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Sön29 16.30-20.30 Callinaz Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Februari 2023
Tor09 17.00-20.30 Kenneth & Classe Eneborg Eneryda Eneryda Älmhult Kronoberg SPF
Sön26 16.30-20.30 Shine Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Mars 2023
Tis21 17.00-20.30 Kenneth & Classe Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Sön26 16.30-20.30 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Tis28 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
April 2023
Tis18 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Maj 2023
Sön07 17.00-20.30 Kenneth & Classe Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Fre26 18.00-21.30 Orient Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
Juni 2023
Ons07 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Sön11 17.00-21.00 Kenneth & Classe Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Juli 2023
Sön02 17.00-21.00 Orient Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Sön23 17.00-21.00 Hardys Björkbacken Hynnenäs Hynnenäs Alvesta Kronoberg
Tor27 17.00-20.30 Orient Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg SPF
Augusti 2023
Tor10 17.00-20.30 Orient Olles Loge Stränghult Älmhult Kronoberg
Fre18 18.00-21.30 Orient Folkparken Gemla Gemla Växjö Kronoberg
September 2023
Ons06 17.00-20.30 Kent & Henke Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Oktober 2023
Sön01 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO