Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kronobergs län

Antal danser: 68

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli 2024
Fre13 17.00-20.30 Trippz Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg >
Fre19 17.00-20.30 Trippz Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg PRO
Tor11 18.00-22.00 Bob Stevens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor25 18.00-22.00 Bob Stevens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor18 20.00-24.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Tor25 20.00-24.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre20 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre26 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör18 21.00-01.00 Casanovas Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör27 21.00-01.00 Casanovas Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön28 17.00-20.30 Hardys Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg >
Sön28 17.00-20.30 Hardys Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Augusti 2024
Tor28 18.00-22.00 Black Jack Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor01 18.00-22.00 Black Jack Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor28 18.00 Trasthen & Stahren Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Tor01 18.00 Trasthen & Stahren Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Bob Stevens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre02 19.00-23.00 Bob Stevens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön28 17.00-21.00 Holidays Strandpärlan Torne Alvesta Kronoberg >
Sön04 17.00-21.00 Holidays Strandpärlan Torne Alvesta Kronoberg
Tor6 17.00-20.30 Orient Olles Loge Stränghult Älmhult Kronoberg >
Tor08 17.00-20.30 Orient Olles Loge Stränghult Älmhult Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Canyons Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre09 19.00-23.00 Canyons Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön28 17.00-20.30 Cedrix Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg >
Sön11 17.00-20.30 Cedrix Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Sön28 16.30-20.30 Casanovas Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg >
Sön11 16.30-20.30 Casanovas Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg
Tor6 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor15 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre28 17.00-20.30 Orient Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg >
Fre16 17.00-20.30 Orient Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg PRO
Fre3 21.30-01.30 Voize Knallabacken Dädesjö Växjö Kronoberg >
Fre16 21.30-01.30 Voize Knallabacken Dädesjö Växjö Kronoberg
Lör3 21.00-01.00 Canyons Kvarnvallen Virestad Älmhult Kronoberg >
Lör17 21.00-01.00 Canyons Kvarnvallen Virestad Älmhult Kronoberg
Sön3 16.30-20.30 Allstars Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg >
Sön18 16.30-20.30 Allstars Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg
Sön11 17.00-21.00 Fernandoz Strandpärlan Torne Alvesta Kronoberg >
Sön18 17.00-21.00 Fernandoz Strandpärlan Torne Alvesta Kronoberg
Tis7 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis20 17.00-20.30 Cedrix Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Fre14 19.00-23.00 Black Jack Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre23 19.00-23.00 Black Jack Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön5 17.00-20.30 Kenneth & Classe Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg >
Sön25 17.00-20.30 Kenneth & Classe Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Tis28 16.00-19.30 Hardys Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis27 16.00-19.30 Hardys Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tor23 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor29 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg >
Fre30 17.00-20.30 Kalle & Stefan Gemla Folkpark Gemla Växjö Kronoberg PRO
September 2024
Sön28 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg >
Sön01 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Ons28 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons04 17.00-20.30 Kenneth & Classe Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Fre28 19.00-23.00 PHs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre06 19.00-23.00 PHs Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre06 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Sön28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg >
Sön08 17.00-20.30 Kalle & Stefan Björkbacken Hynnenäs Alvesta Kronoberg SPF
Tor28 17.00-20.30 Cedrix Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg >
Tor12 17.00-20.30 Cedrix Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Tor28 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor12 18.00-22.00 Casanovas Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Garvaren Konferens & Nöje Ljungby Ljungby Kronoberg >
Fre13 21.00-01.00 Lasse Stefanz Garvaren Konferens & Nöje Ljungby Ljungby Kronoberg
Tis7 17.00-20.30 Kent & Henke Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis17 17.00-20.30 Kent & Henke Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Fre1 19.00-23.00 Kjellez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre20 19.00-23.00 Kjellez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg Club68
Sön11 16.30-20.30 Perikles Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg >
Sön22 16.30-20.30 Perikles Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Tis28 16.00-19.30 Trippz Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis24 16.00-19.30 Trippz Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Tor25 18.00-22.00 Kjellez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor26 18.00-22.00 Kjellez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Oktober 2024
Ons28 17.00-20.30 Kent & Henke Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons02 17.00-20.30 Kent & Henke Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Fre28 19.00-23.00 Black Jack Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre04 19.00-23.00 Black Jack Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Lör28 18.00-23.00 Cedrix Bergs Bygdegård Berg Växjö Kronoberg >
Lör05 18.00-23.00 Cedrix Bergs Bygdegård Berg Växjö Kronoberg
Sön28 17.00-20.30 Toini Ahlms Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg >
Sön06 17.00-20.30 Toini Ahlms Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Tor28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg >
Tor10 17.00-20.30 Kalle & Stefan Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Lör8 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg >
Lör12 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Tis3 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis15 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Fre14 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre18 19.00-23.00 Voize Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Tis6 16.00-19.30 Caspers Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis22 16.00-19.30 Caspers Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Lör6 20.00-24.00 Sannex Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg >
Lör26 20.00-24.00 Sannex Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
November 2024
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre01 19.00-23.00 Engdahls Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Sön28 17.00-20.30 Rixons Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg >
Sön03 17.00-20.30 Rixons Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg PRO
Sön28 16.30-20.30 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg >
Sön03 16.30-20.30 Xplays Swinghallen Växjö Växjö Växjö Kronoberg
Ons1 17.00-20.30 Rignells Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons06 17.00-20.30 Rignells Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Tor28 17.00-20.30 Kent & Henke Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg >
Tor14 17.00-20.30 Kent & Henke Eneborg Eneryda Älmhult Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre15 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Lör28 20.00-24.00 PHs Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg >
Lör16 20.00-24.00 PHs Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Tis28 17.00-20.30 Rignells Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis19 17.00-20.30 Rignells Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tis11 16.00-19.30 Erik Arnolds Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis26 16.00-19.30 Erik Arnolds Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
Fre12 19.00-23.00 Fernandoz Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre29 19.00-23.00 Fernandoz Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
December 2024
Ons28 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons04 17.00-20.30 Orient Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg PRO
Lör28 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg >
Lör07 20.00-24.00 Blender Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Fre11 19.00-23.00 Donnez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg >
Fre13 19.00-23.00 Donnez Kvarnhagskällan Växjö Växjö Kronoberg
Tis6 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg >
Tis17 17.00-20.30 Rixons Folkets Hus Timsfors Timsfors Markaryd Kronoberg PRO
Tor11 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg >
Tor26 20.00-24.00 Casanovas Jivers DC Växjö Växjö Kronoberg
Januari 2025
Ons28 17.00-20.30 Rixons Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg >
Ons08 17.00-20.30 Rixons Södra Ljunga bygdegård Södra Ljunga Ljungby Kronoberg
Februari 2025
Tis3 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis25 16.00-19.30 Orient Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg PRO
April 2025
Sön4 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg >
Sön06 17.00-20.30 Orient Blädingegården Blädinge Alvesta Kronoberg
Tis28 16.00-19.30 Rixons Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg >
Tis22 16.00-19.30 Rixons Hallaborg Hallaryd Älmhult Kronoberg