Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kronobergs län

Antal danser: 25

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Tor28 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor10 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Tor28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor17 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre8 20.00-24.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre25 20.00-24.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör26 20.00-24.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Juli
Tor28 18.00-22.00 Fernandoz Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor01 18.00-22.00 Fernandoz Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre09 19.00-23.00 Fernandoz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör2 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör10 21.00-01.00 Streaplers Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tor14 18.00-22.00 Bennrix Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor15 18.00-22.00 Bennrix Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Lör28 21.00-01.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör17 21.00-01.00 PerHåkans Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre15 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre23 19.00-23.00 Matz Bladhs Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör14 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör24 19.00-23.00 Engdahls Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tor10 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor29 18.00-22.00 Engdahls Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre8 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre30 20.00-24.00 Blender Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör9 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör31 21.00-01.00 Sannex Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Augusti
Lör28 21.00-01.00 The Playtones Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör07 21.00-01.00 The Playtones Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tor9 18.00-22.00 Kjellez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor12 18.00-22.00 Kjellez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Fre28 19.00-23.00 Donnez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre13 19.00-23.00 Donnez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör12 21.00-01.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör14 21.00-01.00 Lövgrens Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Fre15 19.00-23.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Fre20 19.00-23.00 Kjellez Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Lör13 19.00-23.00 Bennrix Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör21 19.00-23.00 Bennrix Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tor16 18.00-22.00 Lövgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor26 18.00-22.00 Lövgrens Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
September
Lör2 20.00-24.00 Larz Kristerz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg >
Lör04 20.00-24.00 Larz Kristerz Kärrasand Urshult Tingsryd Kronoberg
Tor5 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg >
Tor09 18.00-22.00 Donnez Folkets Park Åseda Åseda Uppvidinge Kronoberg
Lör16 Lasse Stefanz Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg >
Lör18 Lasse Stefanz Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg
Lör16 Vikingarna med Christer Sjögren Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg >
Lör18 Vikingarna med Christer Sjögren Älmhults handelsplats Älmhult Älmhult Kronoberg