Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 47

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Sön17 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön17 19.00-22.00 Ola & Jag Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön24 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons27 19.00-22.00 Jive Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre29 19.00-23.00 Bendix Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Sön31 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
November
Ons03 19.00-22.00 Mickes Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre05 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön07 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön07 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons10 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön14 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons17 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre19 19.00-23.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Sön21 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön21 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons24 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör27 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Sön28 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
December
Ons01 19.00-22.00 Mickes Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Tor02 17.00-20.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten Motionsdans
Sön05 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön05 19.00-22.00 Bendix Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons08 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör11 Avant Folkets Hus Norrfjärden Norrfjärden Piteå Norrbotten
Sön12 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons15 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre17 19.00-23.00 Christerz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Sön19 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön19 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons22 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Januari 2022
Ons05 19.00-23.00 Carisma (FIN) Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Fre07 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons26 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Februari
Ons23 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Mars
Ons02 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
April
Ons13 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons27 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Maj
Fre20 19.00-23.00 Bendix Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
Juni
Fre24 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Juli
Ons06 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör09 Avant Logen Ullatti Ullatti Gällivare Norrbotten
Augusti
Lör13 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre19 19.00-23.00 Bendix Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten
September
Ons21 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Oktober
Ons05 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten