Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 82

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2024
Ons17 19.00-22.00 BarraBazz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Sön21 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons24 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Sön28 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Maj 2024
Tor02 19.00-22.00 Ola & Jag Medborgarhuset Arjeplog Arjeplog Arjeplog Norrbotten
Tor02 19.00-22.00 Serenad Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Fre03 20.00-24.00 Mickes Folkets Hus Erkheikki Erkheikki Pajala Norrbotten
Sön05 19.00-22.00 Karl-Erik Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Ons08 19.00-22.00 Mickes Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Sön12 19.00-22.00 Karl-Erik Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Ons15 19.00-22.00 BarraBazz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Sön19 19.00-22.00 Karl-Erik Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Sön26 19.00-22.00 Karl-Erik Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Fre31 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre31 20.00-24.00 Ron Thomson Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Juni 2024
Lör01 19.00-22.00 Avant Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön02 19.00-22.00 Karl-Erik Folkets Hus Abborrträsk Abborrträsk Arvidsjaur Norrbotten
Fre07 20.00-24.00 Jive Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre07 20.00-24.00 Highlights Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör08 19.00-22.00 Bendix Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör15 Bendix Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör15 19.00-22.00 Mickes Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör15 Thor Görans Nunisparken Gällivare Gällivare Gällivare Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Thor Görans Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Tis25 20.00-00.00 Replay (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Tis25 20.00-00.00 Holidays Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Tis25 BarraBazz Grand Artic Resort Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons26 20.00-00.00 Replay (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons26 20.00-01.00 Kjellez Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons26 20.00-01.00 Holidays Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons26 BarraBazz Grand Artic Resort Överkalix Överkalix Norrbotten
Tor27 20.00-00.00 Micke Ahlgrens Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Tor27 20.00-01.00 Martinez Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Tor27 20.00-01.00 Kjellez Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Tor27 BarraBazz Grand Artic Resort Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-00.00 Micke Ahlgrens Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-01.00 Martinez Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-01.00 Bhonus Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 BarraBazz Grand Artic Resort Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Danzerz Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör29 18.00-01.00 Danzbanderz Brännabergets Festplats Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör29 18.00-01.00 Framed Brännabergets Festplats Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör29 18.00-01.00 Bhonus Brännabergets Festplats Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör29 BarraBazz Grand Artic Resort Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör29 19.00-22.00 Peter G's Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön30 19.00-22.00 Peter G's Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Juli 2024
Fre05 20.00-24.00 Bob Stevens Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre12 Carisma (FIN) Folkets Hus Övertorneå Övertorneå Övertorneå Norrbotten
Fre12 Thor Görans Folkets Hus Övertorneå Övertorneå Övertorneå Norrbotten
Lör13 20.00-24.00 Eloge Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör13 Thor Görans Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Lör13 Carisma (FIN) Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Fre19 20.00-24.00 PHs Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör20 PHs Brännabergets Festplats Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör20 20.00-24.00 Allstars Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön21 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre26 20.00-24.00 Holidays Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Augusti 2024
Fre02 20.00-24.00 Sandins Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre02 20.00-24.00 Date Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör03 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön04 19.00-22.00 Mickes Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre09 20.00-24.00 Jive Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre09 20.00-24.00 Ron Thomson Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör10 19.00-22.00 Avant Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Fre16 20.00-24.00 Thor Görans Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre16 20.00-24.00 NJT the Band Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör17 19.00-22.00 Mickes Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Fre23 20.00-24.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör24 20.00-24.00 Blender Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön25 Bendix Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Fre30 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September 2024
Lör07 20.00-24.00 Highlights Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons11 19.00-22.00 BarraBazz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons18 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons25 19.00-22.00 Ola & Jag Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Oktober 2024
Ons09 19.00-22.00 Thor Görans Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons23 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
November 2024
Lör16 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Ola & Jag Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons27 19.00-22.00 BarraBazz Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten
Lör30 20.00-24.00 Casanovas Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
December 2024
Ons18 19.00-22.00 Avant Stadsöskolan Gammelstad Luleå Norrbotten