Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 58

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Ons18 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör21 20.00-24.00 Expanders Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör21 19.00-23.00 Ola & Jag Logen Ullatti Ullatti Gällivare Norrbotten
Tor26 21.00-01.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Erkheikki Erkheikki Pajala Norrbotten
Fre27 19.00-23.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Fre27 21.00-01.00 Tommys (FIN) Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten
Lör28 21.00-01.00 Titanix Smedjan Pajala Pajala Pajala Norrbotten
Sön29 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Oktober
Ons02 19.00-22.00 Mickes Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör05 20.00-24.00 Martinez Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Lör05 19.00-23.00 Mona och Nicklas Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön06 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön06 19.00-22.00 Jive Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön06 18.00-22.00 Jannez Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons09 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön13 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön20 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons23 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör26 19.00-23.00 Ola & Jag Sporthallen Pajala Pajala Pajala Norrbotten
Sön27 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons30 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
November
Fre01 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Lör02 Fernandoz Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten
Lör02 Expanders Laponia Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön03 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons06 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre08 Avant Dansens Hus Gällivare Gällivare Gällivare Norrbotten
Sön10 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons13 19.00-22.00 Barons Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör16 20.00-24.00 Foxie Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön17 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön17 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Mickes Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre22 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Sön24 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön24 18.00-22.00 Callinaz Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Ons27 19.00-22.00 Serenad Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Sön01 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön01 19.00-22.00 Tommys (FIN) Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons04 19.00-22.00 Sven-Rogers Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör07 20.00-24.00 Blender Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön08 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Ons11 19.00-22.00 Avant Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Sön15 18.00-21.00 Karl-Erik Medborgarhuset Arvidsjaur Arvidsjaur Arvidsjaur Norrbotten
Sön15 19.00-22.00 BarraBazz Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons18 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Luleå Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör28 Martinez Ferrum Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Lör28 20.00-24.00 Drifters Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Mån30 19.00-23.00 Avant Folkets Hus Kalix Kalix Kalix Norrbotten PRO
Tis31 21.00-01.00 Avant Hotell Storforsen Vidsel Älvsbyn Norrbotten
Januari 2020
Ons01 19.00-22.00 Ola & Jag Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Februari
Lör01 Blender Folkets Hus Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 19.00-22.00 Strike Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön16 18.00-22.00 Expanders Stadsöskolan Luleå Gammelstad Luleå Norrbotten
Mars
Sön01 19.00-22.00 Jive Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
April
Sön12 19.00-22.00 Tommys (FIN) Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Maj
Sön10 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten