Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 55

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juni
Fre15 Agneta & Peter Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten >
Fre19 Agneta & Peter Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Sön4 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Sön21 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons16 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons24 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons21 Tommys (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten >
Ons24 Tommys (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Fre26 20.00-24.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön14 19.00-22.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Sön28 19.00-22.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Juli
Ons28 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons01 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons28 Martinez Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten >
Ons01 Martinez Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Fre03 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons28 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons08 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Sön12 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons9 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons15 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Lör8 Streaplers Brännaberget Överkalix Överkalix Norrbotten >
Lör18 Streaplers Brännaberget Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör28 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten >
Lör18 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Ons3 Jive Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten >
Ons22 Jive Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons13 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons22 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons13 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons29 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Fre2 20.00-24.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Fre31 20.00-24.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Augusti
Sön28 19.00-22.00 Christerz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Sön02 19.00-22.00 Christerz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons28 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons05 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Lör28 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten >
Lör08 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Kvarnby Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Sön09 19.00-22.00 Kvarnby Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons28 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons12 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons28 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten >
Ons19 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Lör28 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten >
Lör22 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör28 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten >
Lör22 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Lör28 Thor Görans & Agneta Olzzon Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten >
Lör22 Thor Görans & Agneta Olzzon Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Fre20 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Fre28 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Fre9 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Fre28 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön11 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Sön30 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September
Ons28 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons02 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten >
Fre04 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons2 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons09 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons2 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons16 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre28 BarraBazz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Fre18 BarraBazz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons28 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons23 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons28 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons30 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Oktober
Ons28 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons07 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons28 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons21 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör15 Avant Folkets Hus Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten >
Lör24 Avant Folkets Hus Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre28 Mickes Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Fre30 Mickes Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
November
Ons28 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons11 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre28 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten >
Fre13 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre28 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten >
Fre13 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Lör28 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten >
Lör14 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör28 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten >
Lör14 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Fre28 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten >
Fre20 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons28 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons25 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Ons28 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons02 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre28 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten >
Fre04 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons1 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons09 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons1 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons16 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Januari 2021
Tis28 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten >
Tis05 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons7 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons20 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
April
Ons12 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten >
Ons14 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten