Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Blekinge län

Antal danser: 50

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April 2024
Ons28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons17 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre22 19.00-23.00 Bennrix Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre26 19.00-23.00 Bennrix Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Maj 2024
Ons28 18.00-22.00 Kjellez Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons01 18.00-22.00 Kjellez Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre10 19.00-23.00 Micke Ahlgrens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons28 18.00-22.00 Bob Stevens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons15 18.00-22.00 Bob Stevens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre28 17.00 Toini Ahlms Nakterhuset Sölvesborg Sölvesborg Blekinge >
Fre17 17.00 Toini Ahlms Nakterhuset Sölvesborg Sölvesborg Blekinge PRO
Ons20 17.00-20.00 Orient Duvan Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge >
Ons22 17.00-20.00 Orient Duvan Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre24 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör18 21.00-01.00 Black Jack Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör25 21.00-01.00 Black Jack Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons8 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons29 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Juni 2024
Ons2 18.30-22.30 Kjellez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons05 18.30-22.30 Kjellez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre07 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Bob Stevens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons12 18.30-22.30 Bob Stevens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor6 19.00-23.00 PHs Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor13 19.00-23.00 PHs Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis1 18.30-22.00 Hedins Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis18 18.30-22.00 Hedins Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons19 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tis24 18.30-22.00 Brogrens Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis25 18.30-22.00 Brogrens Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons24 18.30-22.30 Lövgrens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons26 18.30-22.30 Lövgrens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Juli 2024
Mån28 18.30-21.30 Toini Ahlms Hamnen Kristianopel Kristianopel Karlskrona Blekinge >
Mån01 18.30-21.30 Toini Ahlms Hamnen Kristianopel Kristianopel Karlskrona Blekinge
Tis28 18.30-22.00 Kjellez Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis02 18.30-22.00 Kjellez Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Canyons Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons03 18.30-22.30 Canyons Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tis4 18.30-22.00 Bob Stevens Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis09 18.30-22.00 Bob Stevens Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons3 18.30-22.30 Brogrens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons10 18.30-22.30 Brogrens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor7 19.00-23.00 Framed Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor11 19.00-23.00 Framed Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis14 18.30-22.00 Cedrix Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis16 18.30-22.00 Cedrix Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons6 18.30-22.30 Fernandoz Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons17 18.30-22.30 Fernandoz Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre28 Donnez Stortorget Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge >
Fre19 Donnez Stortorget Karlshamn Karlshamn Karlshamn Blekinge
Tis19 18.30-22.00 Engdahls Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis23 18.30-22.00 Engdahls Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons3 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons24 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tis13 18.30-22.00 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis30 18.30-22.00 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis16 18.00-22.00 Bennrix Kafé Måsen Torhamn Karlskrona Blekinge >
Tis30 18.00-22.00 Bennrix Kafé Måsen Torhamn Karlskrona Blekinge
Ons7 18.30-22.30 Streaplers Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons31 18.30-22.30 Streaplers Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Augusti 2024
Fre28 17.00-20.00 Orient Vita Boden Nogersund Sölvesborg Blekinge >
Fre02 17.00-20.00 Orient Vita Boden Nogersund Sölvesborg Blekinge
Tis3 18.30-22.00 Orient Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis06 18.30-22.00 Orient Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Black Jack Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons07 18.30-22.30 Black Jack Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor28 19.00-23.00 Shine Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor08 19.00-23.00 Shine Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tis28 18.30-22.00 Holidays Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis13 18.30-22.00 Holidays Bredasjön Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Matz Bladhs Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons14 18.30-22.30 Matz Bladhs Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons28 18.00-22.00 Kjellez Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons21 18.00-22.00 Kjellez Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons1 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons21 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Ons1 18.30-22.30 Bob Stevens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons28 18.30-22.30 Bob Stevens Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre7 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre30 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
September 2024
Ons28 18.30-22.30 Bennrix Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons04 18.30-22.30 Bennrix Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Bob Stevens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre27 19.00-23.00 Bob Stevens Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Oktober 2024
Ons28 18.00-22.00 Holidays Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons02 18.00-22.00 Holidays Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
November 2024
Fre28 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre08 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons28 18.00-22.00 Lövgrens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons13 18.00-22.00 Lövgrens Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons28 Engdahls Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons27 Engdahls Brunnen Eringsboda Eringsboda Ronneby Blekinge
December 2024
Fre28 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre06 19.00-23.00 Kjellez Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Tor18 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Tor26 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge