Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Blekinge län

Antal danser: 61

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Sön28 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Sön12 19.00-23.00 Matz Bladhs Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre14 19.00-23.00 Skåningarna Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre24 19.00-23.00 Skåningarna Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör20 Scotts Ronneby Brunn Ronneby Ronneby Blekinge >
Lör25 Scotts Ronneby Brunn Ronneby Ronneby Blekinge
Maj
Fre28 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre08 19.00-23.00 Fernandoz Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-01.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre15 20.00-01.00 Callinaz Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre28 20.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre15 20.00-01.00 Wahlströms Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör10 20.00-01.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Lör16 20.00-01.00 Casanovas Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Lör10 20.00-01.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Lör16 20.00-01.00 Xplays Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Humbles Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre22 19.00-23.00 Humbles Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Lör1 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Lör23 Black Jack Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Ons28 18.30-22.30 Skåningarna Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons27 18.30-22.30 Skåningarna Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Sön12 17.00-20.30 Erik Arnolds Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön31 17.00-20.30 Erik Arnolds Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Juni
Ons28 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons03 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Kalle & Stefan Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön07 17.00-20.30 Kalle & Stefan Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge SPF
Sön28 17.00-20.30 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön14 17.00-20.30 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis2 18.30-22.30 Charlies Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis16 18.30-22.30 Charlies Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons13 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons17 18.30-22.30 Engdahls Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Fre1 20.00-24.00 Caspers Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge >
Fre19 20.00-24.00 Caspers Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge
Fre8 18.00-23.00 Klas & Mats Skönstavik camping Karlskrona Karlskrona Blekinge >
Fre19 18.00-23.00 Klas & Mats Skönstavik camping Karlskrona Karlskrona Blekinge
Lör7 19.00-23.00 Mikael Litén Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge >
Lör20 19.00-23.00 Mikael Litén Ronneby havscamping Listerby Ronneby Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön21 17.00-20.30 Bengt-Ingvarz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Sön28 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Sön21 18.00-22.00 Highlights Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Tis4 18.30-22.30 Hedins Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis23 18.30-22.30 Hedins Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons17 18.30-22.30 Mats Bergmans Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons24 18.30-22.30 Mats Bergmans Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor13 19.00-23.00 Callinaz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor25 19.00-23.00 Callinaz Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Lör4 20.00-24.00 Orient Hälleviksbadet Hällevik Sölvesborg Blekinge >
Lör27 20.00-24.00 Orient Hälleviksbadet Hällevik Sölvesborg Blekinge
Sön15 17.00-20.30 Svennes med Angelica Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön28 17.00-20.30 Svennes med Angelica Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis7 18.30-22.30 Lasse Trofasts Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis30 18.30-22.30 Lasse Trofasts Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Juli
Fre28 Streaplers Torget Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge >
Fre03 Streaplers Torget Sölvesborg Sölvesborg Sölvesborg Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Gott & Blandat Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön05 17.00-20.30 Gott & Blandat Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge SPF
Tis28 18.30-22.30 Skåningarna Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis07 18.30-22.30 Skåningarna Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor28 19.00-23.00 PerHåkans Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor09 19.00-23.00 PerHåkans Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Tony Alms Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön12 17.00-20.30 Tony Alms Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis1 18.30-22.30 Svennes Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis14 18.30-22.30 Svennes Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön5 17.00-20.30 Cedrix Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön19 17.00-20.30 Cedrix Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge SPF
Tis28 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis21 18.30-22.30 Engdahls Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons16 18.30-22.30 Holidays Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons22 18.30-22.30 Holidays Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor28 19.00-23.00 Date Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor23 19.00-23.00 Date Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön16 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön26 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis16 18.30-22.30 Orient Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis28 18.30-22.30 Orient Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Ons16 18.30-22.30 Glenn-Endys Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons29 18.30-22.30 Glenn-Endys Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
Tor10 21.00-24.00 Orient Hälleviks havsbad Hällevik Sölvesborg Blekinge >
Tor30 21.00-24.00 Orient Hälleviks havsbad Hällevik Sölvesborg Blekinge
Augusti
Sön28 17.00-20.30 Christer Lundgren Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön02 17.00-20.30 Christer Lundgren Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge SPF
Tis28 18.30-22.30 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis04 18.30-22.30 Olofsson & Wernersson Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Tor5 19.00-23.00 Donnez Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tor06 19.00-23.00 Donnez Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Sön28 17.00-20.30 Kjell-Reines Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön09 17.00-20.30 Kjell-Reines Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Tis28 18.30-22.30 Humbles Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Tis11 18.30-22.30 Humbles Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge
Fre28 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre14 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Fre28 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Fre14 20.00-24.00 Blender Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Sön10 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge >
Sön16 17.00-20.30 Memorys Bredasjön Holmsjö Holmsjö Karlskrona Blekinge PRO
Ons22 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge >
Ons26 18.30-22.30 Donnez Lyktan Vilshult Vilshult Olofström Blekinge
September
Ons28 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons02 18.00-22.00 Engdahls Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Fre1 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Sturkö Sturkö Karlskrona Blekinge >
Fre11 17.00-20.30 Orient Folkets Hus Sturkö Sturkö Karlskrona Blekinge
Sön28 18.00-22.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge >
Sön13 18.00-22.00 Perikles Folkets Park Mörrum Mörrum Karlshamn Blekinge
Fre22 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre25 19.00-23.00 Holidays Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Ons24 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons30 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
Oktober
Ons28 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge >
Ons14 18.00-22.00 Glenn-Endys Eringsboda Brunn Eringsboda Ronneby Blekinge
November
Lör28 17.00-21.00 Orient Nogersunds bygdegård Nogersund Sölvesborg Blekinge >
Lör14 17.00-21.00 Orient Nogersunds bygdegård Nogersund Sölvesborg Blekinge
Fre2 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Fre20 19.00-23.00 Glenn-Endys Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge
Sön20 15.00-19.00 Orient Lions club Olofström Olofström Olofström Blekinge >
Sön22 15.00-19.00 Orient Lions club Olofström Olofström Olofström Blekinge
December
Lör28 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge >
Lör26 19.00-23.00 Engdahls Danshallen Belganet Hallabro Ronneby Blekinge