Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Örebro län

Antal danser: 43

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Oktober
Fre15 19.00-23.00 Blender Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör16 20.00-24.00 Callinaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis19 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre22 19.00-23.00 Shine Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör23 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis26 13.30-17.00 Holens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre29 Lasse Stefanz Ritz Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör30 20.00-24.00 PHs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
November
Tis02 13.30-17.00 Jonnys Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre05 19.00-23.00 Callinaz Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör06 20.00-24.00 Wahlströms Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis09 13.30-17.00 Jompaz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre12 20.00-24.00 Foxie Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör13 20.00-01.00 Allstars Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör13 20.00-01.00 Casanovas Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis16 13.30-17.00 Edwings Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre19 19.00-23.00 Casanovas Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör20 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis23 13.30-17.00 Matz Rogers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre26 19.00-23.00 Xplays Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör27 20.00-24.00 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis30 13.30-17.00 Hedins Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
December
Fre03 19.00-23.00 PHs Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Lör04 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis07 13.30-17.00 Samzons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör11 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis14 13.30-17.00 BarraBazz Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör18 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör25 20.00-01.00 Framed Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör25 20.00-01.00 Martinez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis28 16.00-19.00 Samzons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Fre31 20.00-01.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Januari 2022
Tis11 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre28 19.00-23.00 Blender Danshallen Karlskoga Karlskoga Karlskoga Örebro
Februari
Lör12 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Mars
Lör05 20.00-24.00 Blender Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör12 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis29 13.30-17.00 Junix Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
April
Tor14 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Maj
Ons18 18.00-21.30 Tottes Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Juni
Lör18 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Ons29 18.00-21.30 Junix Folkets Park Degerfors Degerfors Degerfors Örebro
Augusti
Lör06 Rios Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO