Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Örebro län

Antal danser: 35

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Lör18 20.00-24.00 Foxie Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Fre24 18.00-22.00 Kjell Dahls Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Tor30 20.00-24.00 Matz Bladhs Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Maj
Lör02 20.00-24.00 Sannex Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör09 20.00-24.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör16 20.00-24.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör16 Black Jack John Scotts Kopparberg Ljusnarsberg Örebro
Tor28 19.00-23.00 Blender Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Juni
Fre05 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör13 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör13 18.00-21.30 Rios Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Lör20 18.00-21.30 Samzons Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Lör20 Excess Lustikulle Brevens Bruk Örebro Örebro
Tor25 19.00-23.00 Sannex Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Tis30 19.00-23.00 Skåningarna Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Juli
Lör04 18.00-21.30 Holens Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Tis14 19.00-23.00 Streaplers Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tor23 19.00-23.00 Callinaz Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Lör25 18.00-21.30 Cedrix Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Augusti
Lör08 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Tor13 19.00-23.00 Casanovas Folkets Park Nora Nora Nora Örebro
Tis18 19.00-23.00 Donnez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör22 18.00-21.30 Eklöfs Folkets Park Nora Nora Nora Örebro PRO
Fre28 18.00-22.00 Lars Erikssons Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
September
Lör19 20.00-24.00 Jannez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Lör26 20.00-24.00 Micke Ahlgrens Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis29 13.30-17.00 Gideons Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Oktober
Fre02 18.00-22.00 Jonnys Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
Lör24 20.00-24.00 Engdahls Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Sön25 16.00-19.00 Gideons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Fre30 18.00-22.00 Holens Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
November
Fre27 18.00-22.00 Kenneth & Classe Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO
December
Fre25 Martinez Brunnsparken Örebro Örebro Örebro Örebro
Tis29 16.00-19.00 Samzons Folkets Hus Kumla Kumla Kumla Örebro PRO
Januari 2021
Fre15 18.00-22.00 Tottes Folkets Hus Hällefors Hällefors Hällefors Örebro PRO