Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kalmar län

Antal danser: 40

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Augusti
Lör28 21.00-01.00 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Lör01 21.00-01.00 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön09 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre4 20.00-24.00 Titanix Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Fre14 20.00-24.00 Titanix Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Voize Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre14 20.00-24.00 Voize Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre21 20.00-24.00 Casanovas Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre14 18.00-21.30 Edwings Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre28 18.00-21.30 Edwings Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre1 20.00-24.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre28 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör21 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Fågelfors Fågelfors Högsby Kalmar >
Lör29 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Fågelfors Fågelfors Högsby Kalmar
September
Fre28 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar >
Fre04 21.00-01.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön06 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön13 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis9 16.00-19.30 Orient Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis15 16.00-19.30 Orient Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre1 18.00-21.30 Rolf-Åkez Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre18 18.00-21.30 Rolf-Åkez Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre18 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre25 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Sön28 18.00-22.00 Engdahls Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön27 18.00-22.00 Engdahls Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Oktober
Tis28 16.00-19.30 Edwings Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis06 16.00-19.30 Edwings Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Orient Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar >
Fre09 18.00-21.30 Orient Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Fre28 15.00-18.30 Orient Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar >
Fre16 15.00-18.30 Orient Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön18 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Fre6 18.00-21.30 Kjell Dahls Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre23 18.00-21.30 Kjell Dahls Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Lör10 Wahlströms Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Lör24 Wahlströms Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre19 18.00-21.30 Kalle & Stefan Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre30 18.00-21.30 Kalle & Stefan Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Lör20 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör31 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
November
Tis28 16.00-19.30 Eklöfs Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis03 16.00-19.30 Eklöfs Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar >
Fre06 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön15 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Fre9 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre20 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Lör28 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Lör21 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Tis14 16.00-19.30 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis24 16.00-19.30 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Kjell-Reines Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre27 18.00-21.30 Kjell-Reines Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
December
Fre3 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre04 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön06 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör12 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Tis28 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis15 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Lör9 18.00-21.30 Gott & Blandat Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Lör26 18.00-21.30 Gott & Blandat Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Tor16 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Tor31 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Juli 2021
Tor28 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Tor01 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Fre28 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Fre02 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör1 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Lör03 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar