Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarna Gotland Gävleborg Halland Jämtland Jönköping Kalmar Kronoberg Norrbotten Skåne Stockholm Södermanland Uppsala Värmland Västerbotten Västernorrland Västmanland Västra Götaland Örebro Östergötland

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kalmar län

Antal danser: 86

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Juli 2024
Fre19 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör20 20.00 Zandeks Eriksöre Camping Eriksöre Mörbylånga Kalmar
Lör20 20.00-24.00 Holidays Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Sön21 16.00-19.00 Cedrix Folkets Park Hultsfred Hultsfred Hultsfred Kalmar
Sön21 18.00-22.00 Holidays Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre26 19.00-23.00 Streaplers Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre26 18.00-21.30 Junix Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar SPF
Lör27 Lasse Stefanz Björkängen Gullaboås Gullaboås Torsås Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Voize Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Augusti 2024
Fre02 Black Jack Björklunden Norra Kvinneby Mörbylånga Kalmar
Fre02 20.00-24.00 Donnez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör03 20.00 Zandeks Eriksöre Camping Eriksöre Mörbylånga Kalmar
Lör03 20.00-24.00 Matz Bladhs Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Sön04 18.00-22.00 Matz Bladhs Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis06 17.00-20.30 Kalle & Stefan Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Ons07 Larz Kristerz Stortorget Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Fre09 18.00-21.30 Eklöfs Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Sön11 18.00-22.00 Bob Stevens Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre16 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Lör17 20.00-24.00 Bob Stevens Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
Sön18 16.00-19.30 Cedrix Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Sön18 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre23 18.00-21.30 Hedins Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar SPF
Fre23 20.00-24.00 Casanovas Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Sön25 18.00-22.00 Streaplers Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre30 17.00-20.30 Kenneth & Classe Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre30 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör31 20.00-24.00 Fernandoz Rangelstorps loge Rangelstorp Vimmerby Kalmar
September 2024
Sön01 18.00-22.00 Fernandoz Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis03 17.00-20.30 Cedrix Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Fre06 20.00-24.00 Xplays Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre06 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre06 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Sön08 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre13 17.00-20.30 Toini Ahlms Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre13 18.00-21.30 Kalle & Stefan Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Lör14 19.00-23.00 Sannex Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Sön15 18.00-22.00 Canyons Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre20 18.00-21.30 Stisses Duo Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Fre20 20.00-24.00 Callinaz Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör21 19.00-23.00 Voize Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre27 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 17.00-20.30 Trippz Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Oktober 2024
Tis01 17.00-20.30 Junix Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Fre04 20.00-24.00 Highlights Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre04 18.00-21.30 Hardys Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Lör05 19.00-23.00 Brogrens Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre11 17.00-20.30 Christer Lundgren Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre11 18.00-21.30 Stisses Duo Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Lör12 19.00-23.00 PHs Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre18 18.00-21.30 Cedrix Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Fre18 20.00-24.00 Blender Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör19 19.00-23.00 Holidays Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre25 18.00-21.30 Trippz Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre25 17.00-20.30 Cedrix Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
November 2024
Fre01 20.00-24.00 Wahlströms Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Fre01 18.00-21.30 Rixons Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Lör02 19.00-23.00 Bob Stevens Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre08 17.00-20.30 Lasse Trofasts Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre08 18.00-21.30 Toini Ahlms Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar PRO/SPF
Lör09 21.00-01.30 Black Jack Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Tis12 17.00-20.30 Eklöfs Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Fre15 18.00-21.30 Lars Erikssons Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar PRO
Fre15 20.00-24.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör16 19.00-23.00 Fernandoz Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre22 18.00-21.30 Tång & Co Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre29 17.00-20.30 Orient Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Fre29 20.00-24.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Lör30 19.00-23.00 Allstars Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
December 2024
Fre06 18.00-21.30 Gulliz och Åke Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar
Tis10 17.00-20.30 Stisses Duo Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Lör14 19.00-23.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre27 18.00-21.30 Eklöfs Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre27 17.00-20.30 Toini Ahlms Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar PRO
Februari 2025
Fre07 18.00-21.30 Rixons Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar PRO
Fre14 18.00-21.30 Orient Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar
Tis18 17.00-20.30 Junix Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Stisses Duo Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar
Fre28 17.00-20.30 Orient Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Mars 2025
Fre07 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Fre14 18.00-21.30 Hardys Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar
April 2025
Fre11 17.00-20.30 Orient Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar
Fre25 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar
Maj 2025
Fre16 18.00-21.30 Stisses Duo Folkets Hus Ankarsrum Ankarsrum Västervik Kalmar
Tis27 17.00-20.30 Stisses Duo Tyllinge medborgarhus Tyllinge Västervik Kalmar
Juni 2025
Fre06 18.00-21.30 Hardys Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar