Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Kalmar län

Antal danser: 89

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Fre28 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar >
Fre03 21.00-01.00 Casanovas Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Tis28 18.00-22.00 Lövgrens Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar >
Tis07 18.00-22.00 Lövgrens Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar
Fre28 16.00 Carnettis Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar >
Fre10 16.00 Carnettis Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre7 20.00-01.00 Casanovas Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Fre10 20.00-01.00 Casanovas Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre7 20.00-01.00 Expanders Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Fre10 20.00-01.00 Expanders Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Erik Arnolds Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar >
Fre10 18.00-21.30 Erik Arnolds Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Sön3 20.00-24.00 Skåningarna Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Sön12 20.00-24.00 Skåningarna Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Kenneth & Classe Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre17 18.00-21.30 Kenneth & Classe Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Tis28 18.00-22.00 Holidays Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar >
Tis21 18.00-22.00 Holidays Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar
Fre2 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre24 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre6 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar >
Fre24 21.00-01.00 Sannex Parken Oskarshamn Oskarshamn Oskarshamn Kalmar
Tor15 21.00-01.00 Casanovas Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar >
Tor30 21.00-01.00 Casanovas Örsåsa Loge Gullringen Vimmerby Kalmar
Maj
Lör28 21.00-01.00 Martinez Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar >
Lör02 21.00-01.00 Martinez Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Tis2 18.00-22.00 Donnez Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar >
Tis05 18.00-22.00 Donnez Dunder Kalmar (fd Sandra) Kalmar Kalmar Kalmar
Fre28 16.00 Hazzes Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar >
Fre08 16.00 Hazzes Bjursnäs bygdegård Ljungbyholm Kalmar Kalmar SPF
Fre28 18.00-21.30 Lars Erikssons Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar >
Fre08 18.00-21.30 Lars Erikssons Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Lör28 20.00-24.00 Matz Rogers Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör09 20.00-24.00 Matz Rogers Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Lör5 19.00-23.00 PerHåkans Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Lör09 19.00-23.00 PerHåkans Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön17 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre12 18.00-21.30 Lars Erikssons Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre22 18.00-21.30 Lars Erikssons Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Lör28 20.00-01.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Lör23 20.00-01.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Lör28 20.00-01.00 Wahlströms Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Lör23 20.00-01.00 Wahlströms Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Sön13 18.00-22.00 Skåningarna Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön24 18.00-22.00 Skåningarna Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Renés favoriter Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre29 18.00-21.30 Renés favoriter Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre23 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre29 20.00-24.00 Martinez Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör7 20.00-24.00 Blixterz Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar >
Lör30 20.00-24.00 Blixterz Blackstad bygdegård Blackstad Västervik Kalmar
Sön23 18.00-22.00 Black Jack Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön31 18.00-22.00 Black Jack Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Juni
Fre4 20.00-24.00 Wahlströms Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre05 20.00-24.00 Wahlströms Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Bob Stevens Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön14 18.00-22.00 Bob Stevens Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Lör28 Voize Folkets Park Solstadström Solstadström Västervik Kalmar >
Lör20 Voize Folkets Park Solstadström Solstadström Västervik Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön21 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tor24 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Tor25 21.00-01.00 Casanovas Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Fre25 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Fre26 21.00-01.00 Sannex Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Fre11 18.00-21.30 Maximalt Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar >
Fre26 18.00-21.30 Maximalt Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar SPF
Fre23 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre26 20.00-24.00 Callinaz Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör25 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar >
Lör27 21.00-01.00 Blender Arenan Västervik Resort Västervik Västervik Kalmar
Lör7 21.00-02.00 Expanders Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Lör27 21.00-02.00 Expanders Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Lör7 21.00-02.00 Scotts Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Lör27 21.00-02.00 Scotts Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Sön28 21.30-01.30 Blender Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Sön28 21.30-01.30 Blender Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Sön4 18.00-22.00 Mats Bergmans Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön28 18.00-22.00 Mats Bergmans Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Mån28 21.30-01.30 Sannex Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Mån29 21.30-01.30 Sannex Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Tis13 21.30-01.30 Perikles Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Tis30 21.30-01.30 Perikles Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Juli
Ons28 21.00-02.00 Callinaz Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Ons01 21.00-02.00 Callinaz Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Ons28 21.00-02.00 Highlights Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Ons01 21.00-02.00 Highlights Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Tor28 21.30-01.30 Casanovas Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Tor02 21.30-01.30 Casanovas Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Fre28 21.00-02.00 Excess Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Fre03 21.00-02.00 Excess Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Fre28 21.00-02.00 Jannez Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar >
Fre03 21.00-02.00 Jannez Lundegård Köpingsvik Borgholm Kalmar
Sön1 18.00-22.00 Holidays Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön05 18.00-22.00 Holidays Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Sannex Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre10 20.00-24.00 Sannex Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre28 20.00-24.00 PerHåkans Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre17 20.00-24.00 PerHåkans Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Sön13 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön26 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre7 Black Jack Björklunden Norra Kvinneby Mörbylånga Kalmar >
Fre31 Black Jack Björklunden Norra Kvinneby Mörbylånga Kalmar
Fre5 18.00-21.30 Gott & Blandat Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar >
Fre31 18.00-21.30 Gott & Blandat Bullerbyn Pelarne Pelarne Vimmerby Kalmar SPF
Fre23 20.00-24.00 Allstars Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre31 20.00-24.00 Allstars Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Augusti
Lör28 21.00-01.00 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Lör01 21.00-01.00 Highlights Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön09 18.00-22.00 Donnez Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Fre28 20.00-24.00 Titanix Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Fre14 20.00-24.00 Titanix Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre7 20.00-24.00 Voize Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre14 20.00-24.00 Voize Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre7 20.00-24.00 Casanovas Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre21 20.00-24.00 Casanovas Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Edwings Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre28 18.00-21.30 Edwings Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Fre20 20.00-24.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar >
Fre28 20.00-24.00 Casanovas Gamleby Folkpark Gamleby Västervik Kalmar
Fre17 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre28 20.00-24.00 Blender Skälby Loge Kalmar Kalmar Kalmar
Lör7 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Fågelfors Fågelfors Högsby Kalmar >
Lör29 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Park Fågelfors Fågelfors Högsby Kalmar
September
Sön1 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön06 18.00-22.00 Engdahls Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Sön1 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar >
Sön13 18.00-22.00 Glenn-Endys Stallet Vassmolösa Vassmolösa Kalmar Kalmar
Tis14 16.00-19.30 Orient Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis15 16.00-19.30 Orient Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Rolf-Åkez Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre18 18.00-21.30 Rolf-Åkez Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre28 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre25 18.00-21.30 Orient Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Sön8 18.00-22.00 Engdahls Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön27 18.00-22.00 Engdahls Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Oktober
Tis28 16.00-19.30 Edwings Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis06 16.00-19.30 Edwings Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Orient Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar >
Fre09 18.00-21.30 Orient Vena bygdegård Vena Hultsfred Kalmar SPF
Fre8 15.00-18.30 Orient Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar >
Fre16 15.00-18.30 Orient Pårydsparken Påryd Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön18 18.00-22.00 Micke Ahlgrens Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Fre3 18.00-21.30 Kjell Dahls Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre23 18.00-21.30 Kjell Dahls Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Fre2 18.00-21.30 Kalle & Stefan Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre30 18.00-21.30 Kalle & Stefan Frödinge bygdegård Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Lör11 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör31 20.00-24.00 Glenn-Endys Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
November
Tis28 16.00-19.30 Eklöfs Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis03 16.00-19.30 Eklöfs Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre28 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar >
Fre06 18.00-21.30 Orient Tuna bygdegård Vimmerby Tuna Vimmerby Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön15 18.00-22.00 Matz Bladhs Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Fre4 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar >
Fre20 18.00-21.30 Kalle & Stefan Skeppet Målilla Målilla Hultsfred Kalmar PRO
Lör28 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar >
Lör21 21.00-01.00 Blender Pumpen Södra Vi Södra Vi Vimmerby Kalmar
Tis28 16.00-19.30 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis24 16.00-19.30 Stisses Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Fre26 18.00-21.30 Kjell-Reines Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Fre27 18.00-21.30 Kjell-Reines Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
December
Fre28 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar >
Fre04 15.00-18.30 Orient Skälby gård Kalmar Kalmar Kalmar Kalmar
Sön28 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar >
Sön06 18.00-22.00 Skåningarna Folkets Hus Blomstermåla Blomstermåla Mönsterås Kalmar
Lör8 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Lör12 20.00-24.00 Engdahls Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar
Tis28 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar >
Tis15 16.00-19.30 Gott & Blandat Åby Herrgård Gamleby Västervik Kalmar
Lör2 18.00-21.30 Gott & Blandat Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar >
Lör26 18.00-21.30 Gott & Blandat Folkets Park Vimmerby Vimmerby Vimmerby Kalmar SPF
Tor6 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar >
Tor31 20.00-01.00 Löpsjötorparns Kristallen Nybro Nybro Nybro Kalmar