Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Jämtlands län

Antal danser: 60

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
September
Ons14 19.00-22.30 Finezze Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons18 19.00-22.30 Finezze Lyransgården Fåker Östersund Jämtland
Sön5 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön22 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre8 Pär Norlings Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland >
Fre27 Pär Norlings Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör13 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lövåsgården Vemdalen Härjedalen Jämtland >
Lör28 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lövåsgården Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör17 Martinez Mannes krog Sveg Sveg Härjedalen Jämtland >
Lör28 Martinez Mannes krog Sveg Sveg Härjedalen Jämtland
Lör25 21.00-01.00 Sannex Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland >
Lör28 21.00-01.00 Sannex Nornan Stugun Stugun Ragunda Jämtland
Sön13 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön29 19.00-22.30 Löpsjötorparns Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Oktober
Fre28 20.00-02.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Fre04 20.00-02.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Fre28 20.00-02.00 Perikles Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Fre04 20.00-02.00 Perikles Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör28 20.00-02.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör05 20.00-02.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör28 20.00-02.00 Mickeys Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör05 20.00-02.00 Mickeys Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön28 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön06 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Lör5 20.00-24.00 Matti & Kjell Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Lör12 20.00-24.00 Matti & Kjell Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Sön8 19.00-22.30 Serenad Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön13 19.00-22.30 Serenad Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Ons5 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons16 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Fre13 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Fre18 19.00-22.30 BarraBazz Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Lör28 21.00-01.00 Callinaz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör19 21.00-01.00 Callinaz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön28 19.00-22.30 Olle Kjells Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön20 19.00-22.30 Olle Kjells Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre3 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland >
Fre25 19.00-22.30 Strike Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör7 Date Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland >
Lör26 Date Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör7 Expanders Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland >
Lör26 Expanders Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Lör7 Jannez Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland >
Lör26 Jannez Sporthallen Föllinge Föllinge Krokom Jämtland
Sön19 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön27 19.00-22.30 Pär Norlings Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
November
Fre28 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Fre01 21.00-01.00 Lasse Stefanz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör28 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör02 21.00-01.00 Larz Kristerz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Sön28 19.00-22.30 Christerz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön03 19.00-22.30 Christerz Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Lör3 20.00-24.00 Matti & Kjell Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Lör09 20.00-24.00 Matti & Kjell Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Sön8 19.00-22.30 Strike Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön10 19.00-22.30 Strike Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Ons28 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons13 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Fre28 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Fre15 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Fre4 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Fre15 20.00-02.00 Callinaz Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre4 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Fre15 20.00-02.00 Jannez Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Fre4 20.00-02.00 Voyage Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Fre15 20.00-02.00 Voyage Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör28 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Lör16 20.00-02.00 Blender Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör28 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Lör16 20.00-02.00 Expanders Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör28 20.00-02.00 Shine Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland >
Lör16 20.00-02.00 Shine Furuparken Östersund Ope Östersund Jämtland
Lör28 19.00-22.30 Olle Kjells Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland >
Lör16 19.00-22.30 Olle Kjells Vemhåns bygdegård Vemhån Härjedalen Jämtland PRO
Sön11 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön17 19.00-22.30 Finezze Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre15 BarraBazz Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland >
Fre22 BarraBazz Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Fre28 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland >
Fre22 Eloge Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Fre28 Lasse Stefanz Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland >
Fre22 Lasse Stefanz Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Lör10 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör23 21.00-01.00 Donnez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Lör2 Black Jack Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland >
Lör23 Black Jack Vemdalsskalet Vemdalen Härjedalen Jämtland
Sön11 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön24 19.00-22.30 Agneta & Peter Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre15 21.00-01.00 Casanovas Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Fre29 21.00-01.00 Casanovas Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
December
Sön28 19.00-22.30 Serenad Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Sön01 19.00-22.30 Serenad Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland PRO
Fre11 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Fre13 Jannez Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland
Fre28 19.00-22.30 Agneta & Peter Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland >
Fre13 19.00-22.30 Agneta & Peter Trångsvikens bygdegård Trångsviken Krokom Jämtland
Lör12 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Lör21 21.00-01.00 Jannez Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Tor21 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Tor26 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Lör23 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland >
Lör28 19.00-22.30 Ola & Jag Folkets Hus Strömsund Strömsund Strömsund Jämtland PRO
Januari 2020
Ons28 19.00-22.30 Serenad Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons15 19.00-22.30 Serenad Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Fre6 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland >
Fre31 21.00-01.00 Blender Folkets Hus Östersund Östersund Östersund Jämtland
Februari
Ons28 19.00-22.30 Ola & Jag Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons12 19.00-22.30 Ola & Jag Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Mars
Ons10 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons11 19.00-22.30 BarraBazz Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons10 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons25 19.00-22.30 Sven-Rogers Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
April
Ons28 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons08 19.00-22.30 Löpsjötorparns Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Ons28 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons22 19.00-22.30 Agneta & Peter Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Maj
Ons28 19.00-22.30 Pär Norlings Lyransgården Fåker Östersund Jämtland >
Ons06 19.00-22.30 Pär Norlings Lyransgården Fåker Östersund Jämtland PRO
Fre11 21.00-01.00 Perikles Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland >
Fre15 21.00-01.00 Perikles Sommarparadiset Sandviken Sandviken Östersund Jämtland