Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Hallands län

Antal danser: 122

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Lör5 20.00-24.00 Streaplers Centrum Långås Långås Falkenberg Halland >
Lör18 20.00-24.00 Streaplers Centrum Långås Långås Falkenberg Halland
Lör3 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör18 20.00-24.00 Skåningarna Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån28 19.30-23 00 Foxie Centrum Långås Långås Falkenberg Halland >
Mån20 19.30-23 00 Foxie Centrum Långås Långås Falkenberg Halland
Tis8 19.30-23.00 Diggarna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland >
Tis21 19.30-23.00 Diggarna Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Tis6 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis28 14.00-17.00 Ingvar & Co Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Maj
Lör28 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör02 20.00-24.00 Lövgrens Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån28 17.00-20.30 Bendéns Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Mån04 17.00-20.30 Bendéns Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån28 19.30-23.00 Perikles Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Mån04 19.30-23.00 Perikles Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Tis28 18.30-22.00 Cedrix Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis05 18.30-22.00 Cedrix Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 17.00-20.00 Orient Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis05 17.00-20.00 Orient Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Sön8 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Sön10 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Lör28 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör16 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Tis28 18.30-22.00 Orient Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis19 18.30-22.00 Orient Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis9 17.00-20.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis19 17.00-20.00 Elvis4ever Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis1 20.30-24.00 Dur X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis26 20.30-24.00 Dur X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis1 20.30-24.00 Perikles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis26 20.30-24.00 Perikles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre23 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland >
Fre29 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
Lör18 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör30 20.00-24.00 Holidays Ramshall Veinge Laholm Halland
Juni
Tis28 18.30-22.00 Mogna Män Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis02 18.30-22.00 Mogna Män Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 17.00-20.00 Bendéns Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis02 17.00-20.00 Bendéns Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis28 20.30-24.00 Jannez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis02 20.30-24.00 Jannez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis28 20.30-24.00 Trippix Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis02 20.30-24.00 Trippix Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör28 20.00-24.00 Fernandoz Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör06 20.00-24.00 Fernandoz Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån28 19.00-23.00 Mannerz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån08 19.00-23.00 Mannerz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis5 20.30-24.00 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis09 20.30-24.00 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis5 20.30-24.00 PerHåkans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis09 20.30-24.00 PerHåkans Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör8 20.00-00.30 Humbles Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör13 20.00-00.30 Humbles Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön28 18.30-22.00 Orient Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Sön14 18.30-22.00 Orient Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis15 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis16 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis4 17.00-20.00 Farozon Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis16 17.00-20.00 Farozon Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis12 20.30-24.00 Rent drag Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis16 20.30-24.00 Rent drag Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis12 20.30-24.00 Voize Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis16 20.30-24.00 Voize Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör13 20.00-00.30 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör20 20.00-00.30 Engdahls Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån10 17.00-20.30 Orient Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Mån22 17.00-20.30 Orient Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån28 19.00-23.00 Highlights Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån22 19.00-23.00 Highlights Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis13 20.30-24.00 Blender Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis23 20.30-24.00 Blender Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis13 20.30-24.00 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis23 20.30-24.00 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Fre15 20.00-02.00 Blender Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Fre26 20.00-02.00 Blender Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Fre15 20.00-02.00 Larz Kristerz Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Fre26 20.00-02.00 Larz Kristerz Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Fre15 20.00-02.00 Lasse Stefanz Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Fre26 20.00-02.00 Lasse Stefanz Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Lör5 20.00-00.30 Holidays Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör27 20.00-00.30 Holidays Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Lör19 20.00-02.00 Arvingarna Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Lör27 20.00-02.00 Arvingarna Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Lör19 20.00-02.00 Barbados Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Lör27 20.00-02.00 Barbados Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Lör19 20.00-02.00 Sannex Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland >
Lör27 20.00-02.00 Sannex Hedevi IP Ullared Falkenberg Halland
Sön21 Hedins Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Sön28 Hedins Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Tis19 18.30-22.00 Kalle & Stefan Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis30 18.30-22.00 Kalle & Stefan Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis7 17.00-20.00 Kenneth & Classe Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis30 17.00-20.00 Kenneth & Classe Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis2 20.30-24.00 Charlies Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis30 20.30-24.00 Charlies Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis2 20.30-24.00 Humbles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis30 20.30-24.00 Humbles Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Juli
Lör28 20.00-00.30 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör04 20.00-00.30 Glenn-Endys Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån28 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån06 19.00-23.00 Jannez Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis5 20.30-24.00 Bo Liljedahl Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis07 20.30-24.00 Bo Liljedahl Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis5 20.30-24.00 Streaplers Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis07 20.30-24.00 Streaplers Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör9 20.00-00.30 Mats Bergmans Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör11 20.00-00.30 Mats Bergmans Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis28 18.30-22.00 Hedins Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis14 18.30-22.00 Hedins Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 20.30-24.00 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis14 20.30-24.00 C-Laget Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis28 20.30-24.00 Wahlströms Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis14 20.30-24.00 Wahlströms Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör28 20.00-00.30 Skåningarna Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör18 20.00-00.30 Skåningarna Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån18 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån20 19.00-23.00 Callinaz Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis18 20.30-24.00 Hollyz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis21 20.30-24.00 Hollyz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis18 20.30-24.00 Sweedz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis21 20.30-24.00 Sweedz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör20 20.00-00.30 Donnez Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör25 20.00-00.30 Donnez Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån6 17.00-20.30 Orient Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Mån27 17.00-20.30 Orient Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån3 Blender Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland >
Mån27 Blender Hotell Tylösand Halmstad Halmstad Halland
Tis22 18.30-22.00 Cedrix Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis28 18.30-22.00 Cedrix Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis21 20.30-24.00 Charlies Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis28 20.30-24.00 Charlies Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis21 20.30-24.00 Holidays Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis28 20.30-24.00 Holidays Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Augusti
Lör28 20.00-00.30 Matz Bladhs Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör01 20.00-00.30 Matz Bladhs Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Sön28 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Sön02 18.30-22.00 Mogna Män Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån28 19.00-23.00 Allstars Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån03 19.00-23.00 Allstars Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis28 20.30-24.00 Callinaz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis04 20.30-24.00 Callinaz Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis28 20.30-24.00 Rent drag Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis04 20.30-24.00 Rent drag Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör28 20.00-00.30 Lövgrens Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör08 20.00-00.30 Lövgrens Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis3 18.30-22.00 Hazzes med Maria Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis11 18.30-22.00 Hazzes med Maria Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 17.00-20.00 Memorys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis11 17.00-20.00 Memorys Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis7 20.30-24.00 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis11 20.30-24.00 Diggarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis7 20.30-24.00 Skåningarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis11 20.30-24.00 Skåningarna Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör28 20.00-00.30 Fernandoz Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör15 20.00-00.30 Fernandoz Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Mån13 19.00-23.00 Excess Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån17 19.00-23.00 Excess Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis16 20.30-24.00 Trippix Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis18 20.30-24.00 Trippix Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis16 20.30-24.00 Xplays Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis18 20.30-24.00 Xplays Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Lör28 20.00-00.30 Micke Ahlgrens Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland >
Lör22 20.00-00.30 Micke Ahlgrens Fågelsångs festplats Våxtorp Laholm Halland
Tis28 18.30-22.00 Gott & Blandat Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis25 18.30-22.00 Gott & Blandat Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Tis28 17.00-20.00 Widuo Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland >
Tis25 17.00-20.00 Widuo Snöstorps Allmogegård Halmstad Halmstad Halland PRO
Tis6 20.30-24.00 Dur X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis25 20.30-24.00 Dur X Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Tis6 20.30-24.00 Martinez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland >
Tis25 20.30-24.00 Martinez Västerhagen Haverdal Halmstad Halland
Mån27 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån31 19.00-23.00 Casanovas Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
September
Ons28 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons02 19.00-22.00 Charlies Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Lör28 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör05 20.00-24.00 Donnez Ramshall Veinge Laholm Halland
Tis28 18.30-22.00 Mogna Män Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis08 18.30-22.00 Mogna Män Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Sön5 18.30-22.00 Orient Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland >
Sön13 18.30-22.00 Orient Hambologen Faurås Faurås Falkenberg Halland
Mån11 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån14 19.00-23.00 Sannex Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Ons5 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons16 19.00-22.00 Hazzes Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre9 Barbados Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland >
Fre18 Barbados Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland
Lör4 20.00-24.00 Tribond Centrum Långås Långås Falkenberg Halland >
Lör19 20.00-24.00 Tribond Centrum Långås Långås Falkenberg Halland
Lör2 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör19 20.00-24.00 Engdahls Ramshall Veinge Laholm Halland
Mån28 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland >
Mån21 19.00-23.00 Blender Nöjesparken Varberg Varberg Varberg Halland
Tis16 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland >
Tis22 18.30-22.00 Kenneth & Classe Sjöviken Ätran Ätran Falkenberg Halland
Sön17 18.00-21.00 Hazzes med Maria Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland >
Sön27 18.00-21.00 Hazzes med Maria Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Ons1 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons30 19.00-22.00 Tempo Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Oktober
Fre28 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland >
Fre02 18.30-22.00 Orient Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland
Sön28 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland >
Sön11 18.00-21.30 Kenneth & Classe Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Ons28 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons14 19.00-22.00 Kenneth & Classe Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Sön28 18,00-21.00 Orient Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland >
Sön18 18,00-21.00 Orient Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Sön28 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland >
Sön25 18.00-21.30 Kalle & Stefan Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Ons14 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons28 19.00-22.00 Cedrix Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre17 Casanovas Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland >
Fre30 Casanovas Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland
November
Fre28 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Fre06 18.30-22.00 Mogna Män Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Sön28 18.00-21.30 Orient Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland >
Sön08 18.00-21.30 Orient Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Mån7 19.30-23.00 Xplays Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Mån09 19.30-23.00 Xplays Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland
Ons2 19.00-22.00 Orient Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons11 19.00-22.00 Orient Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre28 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland >
Fre13 18.30-22.00 Mogna Män Medborgarhuset Tvååker Tvååker Varberg Halland SPF
Lör12 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland >
Lör14 20.00-24.00 Glenn-Endys Ramshall Veinge Laholm Halland
Sön28 18.00-21.00 Mogna Män Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland >
Sön15 18.00-21.00 Mogna Män Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Fre6 18.30-22.00 Orient Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland >
Fre20 18.30-22.00 Orient Tofta bygdegård Tofta Varberg Halland SPF
Sön20 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland >
Sön22 18.00-21.30 Mogna Män Folkets Park Brännö Brännö Hylte Halland
Ons24 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons25 19.00-22.00 Mogna Män Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Fre26 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland >
Fre27 14.00-17.00 Orient Lagagården Laholm Laholm Laholm Halland
December
Sön28 18.00-21.00 Orient Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland >
Sön06 18.00-21.00 Orient Gunnarps bygdegård Gunnarp Falkenberg Halland SPF
Ons28 19.00-22.00 Tore Olofsson Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland >
Ons09 19.00-22.00 Tore Olofsson Tölögården Kungsbacka Kungsbacka Halland
Sön28 18.00-21.00 Kalle & Stefan Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland >
Sön13 18.00-21.00 Kalle & Stefan Älvsereds bygdegård Älvsered Falkenberg Halland
Fre28 Callinaz Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland >
Fre18 Callinaz Halmstad Live Halmstad Halmstad Halland