Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 79

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
April
Lör04 19.00-23.00 Avant Logen Ullatti Ullatti Gällivare Norrbotten
Ons22 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör25 19.00-23.00 Pererics Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Ons29 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Maj
Ons06 19.00-22.00 Duo Vi Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre08 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Sön10 19.00-22.00 Mickes Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Sön10 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons13 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre15 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre15 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Lör16 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör16 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Mickes Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons27 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre29 Serenad Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Juni
Fre05 20.00-24.00 Skåningarna Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre05 19.00-23.00 BarraBazz Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Fre05 21.00-01.00 Allstars Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör06 19.00-22.00 Strike Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör06 19.00-22.30 Kvarnby Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön07 19.00-22.00 Mickes Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre12 20.00-24.00 Sandins Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör13 Kainulasjär Avant Medborgarhuset Korpilombolo Korpilombolo Pajala Norrbotten
Sön14 19.00-22.00 Duo Vi Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre19 Agneta & Peter Udden Kangos Kangos Pajala Norrbotten
Sön21 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons24 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons24 Tommys (FIN) Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre26 20.00-24.00 Tommys (FIN) Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Sön28 19.00-22.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Juli
Ons01 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons01 Martinez Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre03 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons08 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Sön12 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons15 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Lör18 19.00-23.00 Sven-Rogers Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Lör18 Streaplers Brännaberget Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons22 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Ons22 Jive Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons29 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Fre31 20.00-24.00 Avant Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Augusti
Lör01 19.00-22.00 Ola & Jag Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Sön02 19.00-22.00 Christerz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons05 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Fre07 21.00-01.00 Allstars Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör08 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Sön09 19.00-22.00 Kvarnby Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons12 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Lör15 19.00-22.00 Avant Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Ons19 Karl-Erik Parken Slagnäs Slagnäs Arjeplog Norrbotten
Fre21 21.00-01.00 Blender Logen Käcktjärn Bölebyn Piteå Norrbotten
Lör22 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Lör22 Thor Görans & Agneta Olzzon Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör22 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre28 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön30 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September
Ons02 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre04 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons09 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre18 BarraBazz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons23 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons30 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Oktober
Ons07 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons21 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör24 Avant Folkets Hus Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre30 Mickes Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
November
Ons11 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre20 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons25 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Ons02 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre04 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons09 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Januari 2021
Tis05 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten