Dansprogram

Via län

Blekinge Dalarnas Gotlands Gävleborgs Hallands Jämtlands Jönköpings Kalmar Kronobergs Norrbottens Skåne Stockholms Södermanlands Uppsala Värmlands Västerbottens Västernorrlands Västmanlands Västra Götalands Örebro Östergötlands

Danser på båtar visas inte under danser per län. Se danser på båtar på sidan för danser på båtar.

Sortera kolumn genom att klicka på dess rubrik

Danser i Norrbottens län

Antal danser: 34

Datum Tid Dansband Dansställe Ort Kommun Län Övrigt
Augusti
Sön02 19.00-22.00 Christerz Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör08 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Sön09 19.00-22.00 Kvarnby Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Lör22 Avant Allsåklubben Överkalix Överkalix Norrbotten
Lör22 19.00-23.00 Ola & Jag Folkets Hus Tärendö Tärendö Pajala Norrbotten PRO
Lör22 Thor Görans & Agneta Olzzon Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Fre28 20.00-24.00 Thor Görans & Agneta Olzzon Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Fre28 19.00-23.00 Kvarnby Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Sön30 19.00-22.00 Ola & Jag Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
September
Ons02 19.00-22.00 Serenad Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre04 20.00-24.00 Martinez Björknäsparken Boden Boden Norrbotten
Ons09 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre18 BarraBazz Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons23 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons30 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Oktober
Ons07 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons21 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Lör24 Avant Folkets Hus Kiruna Kiruna Kiruna Norrbotten
Fre30 Mickes Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
November
Ons11 19.00-22.00 Christerz Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre13 21.00 Lasse Stefanz Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Fre13 21.00 Vikingarna med Christer Sjögren Sporthallen Malmberget Malmberget Gällivare Norrbotten
Lör14 21.00-02.00 Vikingarna med Christer Sjögren Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Lör14 21.00-02.00 Lasse Stefanz Pite Havsbad Piteå Piteå Norrbotten
Fre20 19.00-22.30 Kvarnby Folkets Hus Överkalix Överkalix Överkalix Norrbotten
Ons25 19.00-22.00 Agneta & Peter Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
December
Ons02 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Fre04 Sven-Rogers Folkets Hus Töre Töre Kalix Norrbotten PRO
Ons09 19.00-22.00 Kvarnby Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Ons16 19.00-22.00 Ola & Jag Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
Januari 2021
Tis05 19.00-22.00 Avant Norrmalmia Piteå Piteå Piteå Norrbotten
Ons20 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten
April
Ons14 19.00-22.00 Avant Blackis Svartöstaden Luleå Norrbotten